Deník malého poseroutky přehled

Deník malého poseroutky
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/bmid_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4 1459 1459

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák.... celý text

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Diary of a Wimpy Kid , 2007


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deník malého poseroutky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (259)

jasmína
26.03.2024 5 z 5

Čtu někdy společně s dcerkou.

Tím, že vím, že má ráda i knihy jako je Heidi atd., tak proč to občas neproložit úplnou oddechovkou

sgjoli
14.01.2024 3 z 5

Na rovinu přiznávám, že nejsem cílová skupina pro tuto knihu. Poprvé jsem to četla, resp. poslouchala jako audio, až nyní v dospělosti. A to čistě ze zvědavosti, protože tuhle knihu vídám docela často. Tak mne zajímalo, o co teda jde.
Umím si představit, že čtenářům ve věku základy/střední školy se tohle klidně líbit může. Je to lehce napsané oddechové čtivo z prostředí, které je školákům prostě známé, a hlavní hrdina se může mladším čtenářům líbit. Asi pro svoje vylomeniny, které by snad mohly někomu připadat zábavné, ujeté, legrační? Čímž ho ale jako dospělá nechci omlouvat, protože občas ten Greg fakt dělá naprosté hovadiny, u kterých dospělý čtenář asi protáčí panenky. Greg se každopádně dostává do situací, které mohou být čtenářům povědomé. Z toho důvodu si myslím, že ta obliba může mezi mladšími čtenáři být. Ale nevím, skutečně jen hádám a snaží se přijít na to, v čem tkví obliba této série.
Osobně v této knize nevidím totiž nějak něco přelomového či vrcholového, takže asi úplně nerozumím, proč je ten "hajp" zas tak velký. Nevím, možná mi něco uniká - docela ráda bych si vyslechla názory čtenářů, jejichž věkovému zařazení je tohle určeno.


andysek88
30.11.2023 5 z 5

S dětmi milujeme jako audioknihu namluvenou panem Koptou. Slyšeli jsme minimálně 50x.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Žebříček 10 nejprodávanějších knih pro děti a mládež za rok 2023

24.01.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Deník malého poseroutky v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených2 387x
ve Čtenářské výzvě374x
v Doporučených126x
v Knihotéce353x
v Chystám se číst99x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech16x