Deník malého poseroutky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/big_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4.21297
Série:

Deník malého poseroutky / Denník odvážneho bojka 1.


Žánr:
Humor, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Diary of a Wimpy Kid, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (247)

Kniha Deník malého poseroutky

Alethea_k
04. března

Podruhé jsem přečetla anglicky a teda... Rozuměla jsem tomu z kontextu, ale občas jsem měla problém se slovní zásobou, hlavně z důvodu častého užívání frázových sloves.
Co se týče příběhu jako takového, rychle jsem si vzpomněla na doby, kdy jsem deník malého poseroutky přímo hltala. A má to své kouzlo i v dospělosti, i když z důvodu procvičování cizího jazyka.

fruitbueno
15. ledna

Půjčeno od synovce, který vlastní snad všechny možné výtisky a knihy čte pořád dokola. Teď už chápu proč!


haki34
31.12.2022

začátek série...znám jako audioknihu, oblíbené poslouchání našich dětí...no a nedalo jim, dotáhli domů i tištěnou verzi..aspoň jsem se mohla kromě nenáročného textu kochat kresbou...obrázky komiksovým stylem doplňují děj příběhu. Sice se musím míst při rychločtení a zběžném poslouchání hodně sousředit při R a R - Roderickovi a Rowleym, který že je který, ale jinak fajn. .Komentář píšu v době, kdy už mám za sebou více dílů, (protože jsem na ni zapoměla a zrovna bilancuji rok :D ) a proto směle hodnotím vysoko. Protože byl první, byl neotřelý, a autorovi se povedlo do knížky nacpat celkem hodin dějě. Jako motivace dětí ke čtení super..

barbora5337
03.12.2022

Zakoupeno na podporu charitativní akce krabice od bot, jako dárek pro 9-10 letého chlapce.
Dříve než jsem knihu zabalila jsem si ji přečetla, abych zjistila zda je vůbec vhodná pro kluky v tomto věku. Přečetla jsem celou knihu během večera a několikrát jsem se i nahlas zasmála. A jelikož prožívám 16 týden těhotenství, často jsem si představila, jak asi budeme tyhle roky dětského života prožívat my. Za mě moc hezky napsaná kniha pro děti. Určitě ji jednou koupím znovu :-)

mirka0586
27.09.2022

Pěkná, vhodná pro devítileté dítě.

Housenkář
31.08.2022

Greg je (post)moderní Werther :)

dájavídek
29.08.2022

Prostě řeknu tohle : MEGA DOBRÝ!!!!!!!

Martina291086
21.07.2022

Nejsem úplně zastánce "poseroutkovské tématiky", ale mým mladším dětem se některé příběhy líbí. Jako čtení na tábor dobré...

1 ...