Deník malého poseroutky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké „milý deníčku“ tohle a „milý deníčku“ támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru... Jeff Kinney, autor a ilustrátor v jedné osobě, vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je to vlastně úplně normální puberťák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47817/big_denik-maleho-poseroutky-NbE-47817.jpg 4.21170
Série:

Deník malého poseroutky / Denník odvážneho bojka 1.


Žánr:
Humor, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Diary of a Wimpy Kid, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (232)

Kniha Deník malého poseroutky

petrarka72
02. prosince

Poseroutka na mne koukal snad i z ledničky, tak jsem se rozhodla nahlédnout do jednoho dílu. A víte co? Dám si časem další. Obsah je vtipný, srovnatelný s Mikulášem nebo mírně sofistikovanějším Bartem Simpsonem - a ilustrace tak infantilní, až jsou skvělé. Na vyčištění hlavy výborné čtení.

playada
22. listopadu

Audio v podání pana Kopty prostě nemá chybu. Asi si to celé pustím ještě jednou... Jdu na to !


ashburton
16. listopadu

Čtenářská výzva 2021. Pobavilo :-)

EvikU.
05. listopadu

Tento díl byl opět úsměvný. Tentokrát čtený, poslouchaný ušima. Při dělání fotek do albumu. Výborně načteno, moc hezky se to poslouchalo. Není to nijak náročné čtení na soustředění, ale zároveň jsem se musela smát. Poseroutka je velmi vtipný a je super pro odreagování i pro dospělé. Doporučuji.

Disinka
02. listopadu

Tak toto bylo dobre :-) takove detinske ale dobre. Chvilkama jsem se musela i pousmat a dokonce jsem zavzpominala ma svoje skolni leta... Urcite pro me tahle knizka byla startem k dalsim dilum - musim prece zkistit jaky voloviny bude zase hlavni hrdina vyvadet

gretl74
18. října

Už dávno nejsem cílová skupina, třeba by jinak bylo hodnocení vyšší. Každopádně, stylem to velmi připomíná Malého Mikuláše, a toho v mých očích jen tak něco nepřekoná. Ale jestli to mladé čtenáře baví... jsou určitě horší způsoby, jak strávit dvě hodinky volného času.

Anysa
07. září

Desetiletý syn nenáviděl čtení do té doby, než začal číst tuto knihu. Knížka ho absolutně uchvátila, výbuchy smíchu při čtení mluvily za vše :-) Po přečtení 1.dílu hned hlásil, že si chce přečíst všechny díly, takže jsem ráda, že mu tato kniha otevřela bránu do čtenářského světa.

Snoopi
02. září

Myslím, že tahle napůl nakreslená a napůl napsaná knížka pro děti způsobila naprostou revoluci a nečekaně s sebou strhla obří lavinu, podobně jako to dokázala první kniha o Harrym Potterovi.
Autor dokázal nemožné - přivedl ke čtení nespočet dětí, které by jinak o žádnou knihu ani nezavadily. /A jako knihovnice působící v dětském oddělení to mohu jen potvrdit/Čtivou, poutavou a velice vtipnou formou s nenuceným humorem cíleně "pálí" na takové čtenáře, kteří zrovna nefandí složitějším popisům děje a prostředí: a co neudělají slova, to za ně dokonají podařené skici a jakoby "zbrklou rukou" načrtnuté obrázky.
I já jsem propadla kouzlu takového způsobu vyprávění, i já jsem se skvěle bavila.
Je pochopitelné, že časem na úspěchu té knihy parazitovali další a další autoři, kteří vlastně ten styl jakéhosi "dětského románu v obrazech" jen zkopírovali. Ale já jsem za to moc ráda: takové pokusy vždycky ráda uvítám.
Je krásné, že mnozí současní puberťáci s touto knihou vyrůstali - a další budou dále vyrůstat. Bavit bude nejen děti, které si svůj vztah ke čtení hůře nalézají - ale /jako v mém případě/ i dospělé, kteří se rádi vracejí do dětských let.

1 ...