Pes nám spadla

Reprezentativní výbor celkem 80 hravých básniček a říkanek jednoho z nejčtenějších českých autorů dětské literatury vychází v době, kdy básnické tvorbě obecně na českém trhu příliš pšenka nekvete, nicméně poptávka po kvalitní poezii pro děti se neustále zvyšuje. Kratochvíl se svými básničkami, které se vyznačují absurdním humorem a novátorským hraním se slovy, řadí mezi takové české klasiky, jako je Emanuel Frynta, Pavel Šrut či Jiří Žáček. Verše vybrané z pěti již vydaných sbírek (Deset malých Bohoušků, Hodina smíchu, Létací koště, Potkal Kočkodán Kočkonora,Zapište si za uši) jsou rozděleny do tematických celků nazvaných Zvířecí, Školní, Ze života, A něco navíc…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137767/pes-nam-spadla-137767.jpg 4.634

Kniha Pes nám spadla

janinca

Velmi vtipné a povedené dětské básničky. Některé už umíme zpaměti - z toho plyne, že jsme ji četli několikrát a určitě se k ni budeme dál vracet!

maximus13
16.06.2020

Dětské, ale moc vtipné. Přistihl jsem se, že se opravdu upřímně směji. (Kniha do Čtenářské výzvy. Opravdu jsem neměl náladu na nějaké "dospělácké" depresivní básničky.)

Jituška82
27.03.2020

Nádherná hra se slovy, čtení básniček si užije i dospělý.

muchomurka
02.12.2019

Veselé a hravé básničky, líbí se mi autorův styl hraní si se slovy i poučení, která do některých básniček nenásil dal. Ale ty ilustrace, achjo, taková škoda.

Zlá-Ňufie
30.09.2019

Ale jo.. Básničky docela pěkné hravé, obsahují slova, která děti neznají, dobře by posloužily jako podklady v hodinách.

Greena
09.01.2019

Kniha od Miloše Kratochvíla obsahuje více než 70 básniček určených dětem. Jsou vtipné, hravé, bláznivé i poučné. Básně jsou rozděleny do kategorií na zvířecí, školní, ze života, a něco navíc. Kniha je moc hezky ilustrovaná. Básně se i dobře pamatují, dětem se budou určitě líbit a třeba se některou i naučí zpaměti…

radus
23.01.2018

Pěkné, krátké a vtipné básničky, které se nám moc líbily.

M-arta
09.12.2017

Krátké, vtipné a originální básničky Miloše Kratochvíla byly přesně to, co po letech nenápadné, ale skoro marné snahy zabralo i na tu naši celkem "nebásničkovou" cácorku. Verše mají vždy svěží pointu či myšlenkový obrat s překvapením a jsou jaksi jiné, než ty klasické tradiční.
Baví předškolní i školní děti - a mne taky.