jitka7326 jitka7326 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to byla síla. V jedné chvíli jsem knížku musela.odložit a přestat číst. Cácoře jsem držela palce ať se vymaní z područí své rodiny.Konec nečekaný..

18.04.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Po dlouhé době znovu přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2022. Milé a laskavé. Nejoblíbenější jak pekli dort.

22.05.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Doporučuji přečíst všem kdo obhajují minulý režim. Přečteno jedním dechem.

13.03.2020 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

První letošní dočtená knížka. Nejsem typická cílovka, ale potřebovala jsem něco na odlehčení. Lucy mi byla sympatická. Na začátku byla hromádkou neštěstí a postupné ziskávala sebevědomí.Dozvěděla jsem se něco málo o životě na Islandu a místních zvycich.Knihu lze na chvíli odložit a zase se k ní vrátit, děj plyne lehce.

07.01.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

U mě dobrý!

27.07.2020 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Neměla.jsem očekávání a knížka milé překvapila.milý bonus byly popisy přírody, hlavně ptáků

18.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Přečteno jedním dechem. Příběh Židovky Zuzany a její rodiny cukrovarníka Liebeskinda. Pasáž o Osvětimi se mi četla těžko, z Osvětimi se mi nevrátila prababička.Konec smutný i když s jiskrou naděje.

19.09.2020 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Masakr. Horší než Vrány.

04.06.2020 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Parádní detektivka.Zajimavá zápletka, hlavní postavy mě bavily

16.03.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Zůstane mi v hlavě ještě nějakou dobu..

09.08.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Přečteno v rámci ČV 2023 - Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga,kdy by výběr jasný. Pozvolný začátek, konec strhující i když očekávatelný.

06.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knížka je sice útlá, ale o to víc hutná svým obsahem.

12.11.2022 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Příjemné překvapení v podobě české detektivky. Oceňuji autorovu znalost prostředí.

03.10.2021 5 z 5

Smyšlený příběh skutečné baronky Bataglia. Vzal mě za srdce. Doporučuji se ještě podívat na dokument o této dámě Paní Le Murie.

13.06.2021 5 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Povídková kniha kterou spojuje rybník Jakub a taky beznaděj, zmar ale taky naděje. První povídka z roku 1639 byla pecka.

02.06.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivá kniha o vztazích a životě, co i přinutí k zamyšlení.

17.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Přečteno jedním dechem. Asi nejvíc mě bavila první třetina do války...

07.03.2020 5 z 5

Těžká 50g léta, pohraničí. Lidská zloba,závist...doufám,že bude pokračování

18.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Zajímavý příběh který ale jen klouže po povrchu.

04.05.2023 3 z 5

Přečteno jedním dechem. Lindě jsem fandila, líbilo se mi jak se se vším poprala.

23.01.2022 5 z 5