Jiparis Jiparis komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

V doslovu píše autorka, že snad napsala knihu k poznání a porozumění čtenářů, kteří jsou odjinud a to stoprocentně platí o mně. Krásný příběh o obyčejných lidech. Prožíváme úplně všední a při tom napínavé děje, vhodně zasazené do historických souvislostí. Už dlouho jsem něco tak pěkného nečetla.

23.09.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nelze než chválit. Rodinná a společenská kronika jedné rodiny psaná s obrovskou znalostí místa a jazyka. Lidské osudy jsou tak působivé, že jsem s nimi cítila bolest (radosti bohužel pomálu), často jsem si říkala, že to snad ani nejde přežít. Doufám, že se v dalším dílu se všemi znovu setkáme a postavy budou mít více štěstí.

08.10.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělé čtení díky výborné autorce. Zajímavé místo, které nás přesvědčí o tom, že ani v miniaturní vesničce, kde se nezamyká, nemusí o sobě všichni všechno vědět. To, co zpočátku vypadá jako běžná řevnivost mezi kamarádkami se ukáže jako mnohem hlubší a komplikovanější příběh. Těším se na další.

29.04.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hezký příběh o hledání vlastních kořenů, které mnohdy znamená otevírání Pandořiny skříňky a je bolestivé.

19.05.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Výborná zpráva! Máme skvělou českou autorku ! Tragické události, které prožívají mnozí dovede tak citlivě zpracovat, že se cítíte být součástí, sdílíte radost, smutek, beznaděj i vztek se všemi v rodině. Ale hlavně obdiv, jak se snaží se situací vyrovnat dospívající Štěpán. A mimo jiné nahlédnete do praktik v Bille a uvědomíte si, že sedět tam za kasou není žádný med.

03.07.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Rozplétání vztahů mezi rodiči a dětmi na pozadí složité doby je moc pěkně zachyceno. Úplně mě mrazilo, když jsem četla věty o tom, jak Hitler odůvodňoval okupaci Československa. Jsou to věty jak přes kopírák stejné jako používá Putin o Ukrajině. Měli bychom se poučit.

03.07.2022 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Vždy mě potěší, když se objeví nový, nadějný autor žánru, který mám ráda. To je určitě případ C. Gallaghera. Zajímavý namět, dobře vystupňované napětí, znalost policejní práce a dvojice detektivů, která k sobě teprve hledá cestu to vše zaručuje dobré čtení.

03.04.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvěle napsaná detektivka a Kristina Trpková je mým novým objevem a favoritkou.
Nejenom severská krimi mohou být dobrá.

08.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Prostě skvělá četba. Nesentimentální. Převrat v životě původně dívky z bohaté rodiny až na úplně opačnou stranu, nepředstavitelné utrpení v době druhé světové války a především téma přátelství a lásky. Rozhodně doporučuji!

20.01.2022 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Jak nebezpečná může být manipulace s lidskou myslí? Co se stane s člověkem, který utrpí ztrátu někoho blízkého a nikdy se s tím nevyrovná. Příběh je napínavý a má několik rovin. Nutí k zamyšlení o vzpomínkách.

15.01.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Kombinace záhadných smrtí sebevrahů a podivná úmrtí kolem Luca jsou znepokojující a vyžadují rychlé vyřešení. Šéf inspektorka Ava je dobrá ve své práci, méně v osobním životě. A právě peripetie kolem vztahu s Lucem mi přišly nejslabší. Jinak skvělé a napínavé.

28.10.2021 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Únos dítěte je vždy téma, které mě uvádí do varu. Tady ale nejde o výkupné, ale snahu o to, aby ten, kdo jednal neuvážlivě a necitlivě, pocítil alespoň zčásti bolest, kterou způsobil jiným. Je to složité a výjimečně jsem s únoscem i soucítila. Působivě napsané, nutí k zamyšlení.

09.03.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Prožít neskutečně kruté dětství a ve zralém věku zjistit, že je všechno úplně jinak. Napínavé, skvělé.

16.02.2023 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Hodně drsný příběh. Smutné, když dítě ví, že jej dospělí neochrání. Místy hodně mrazivé.

26.09.2022 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Zoufalství rodiče, který přichází o dítě kvůli drogám. Asi ne úplně představitelné, pro toho, kdo nezažil. Je to tak přesvědčivě napsané až mě mrazilo. Přistihla jsem se, že jsem dokonce zločiny schvalovala. Tenhle příběh nemohl mít dobrý konec.

18.03.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Pro mě nový autor, příjemně překvapil. Neotřelý námět, zajímavé prostředí a v neposlední řadě výborný tým vyšetřovatelů, z nichž každý je specialistou na určitý obor. Souboj mozků, který ukáže, kdo je nakonec chytřejší.

23.12.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, smutná, ale přesvědčivě napsaná.

08.03.2018 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Další moc pěkný , propracovaný příběh. Líbí se nevyumělkovaný jazyk, proplétání motivů , odhalování tajemství i lokace. Těším se na další.

15.07.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zajímavý pohled na to, co muži ve středním věku mohou prožívat. Je to vtipné, výstižné a poučné. Co udělat se životem, aby nám jen neprotekl mezi prsty. Chtěla bych vidět i film.

27.11.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Neobvyklý námět, který autorka zpracovala bravurně, nepostrádá napětí a udrží pozornost až do konce. Tým, který tahá za stejný konec nakonec rozluští spletitou hádanku. Nezbývá než se těšit na další knihu!

18.11.2021 5 z 5