janinca janinca komentáře u knih

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

V dětství, respektive v dospívání mě tato kniha neoslovila a já ji nedočetla. S dcerou jsem si ji však ujít nenechala. Předčítala jsem ji před spaním a bylo nutno vysvětlovat. Uznávám, že pro jedenáctileté děti je to náročná četba a domnívám se, že pokud by měla číst dcera sama, také by nedočetla.

30.04.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

I po letech má své kouzlo! A to bylo ještě umocněno při četbě vlastním dětem.

13.08.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já se přiznám, že jsem po této literatuře sáhla jen ze zvědavosti. A musím dodat, ještě že tak. Jinak bych byla ochuzena o skvělé čtení. Příběh je super, jen ta Ilan mi někdy leze na nervy... ale to už tak někdy u dospívajících bývá, že?????

27.05.2019 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Nějak nechápu, že mě tato kniha tak dlouho míjela. Od A.L. jsem nic podobného nečekala. Velmi se nám líbila a už je na seznamu knih, ke kterým se budeme vracet.

12.01.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Autorka se již dopředu čtenářům omlouvá za použitý jazyk. Myslím, že bez toho nářečí by to nebylo ono. Při čtení se mi vybavovali různí lidé z rodiny i z mé rodné vesnice, kteří mluvili velmi podobně.

28.08.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem! Skvělé!!!! Jen tak dál Paní spisovatelko!!

15.10.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Takhle inspirující knihu jsem fakt nečekala. Letošní sběr bude dobrý, zásoby na zimu velké a možná i něco věnuji. Kdyby u nás byla sběrna, tak snad sbírám ve velkém jako Anna... Určitě se k této knize ještě vrátím, možná si ji raději pořídím.

14.08.2017 5 z 5

Vlastně jsem od knihy příliš nečekala a teď jsem mile překvapená. Přestože se jedná o smyšlený příběh, na uvěřitelnosti mu to neubírá, navrch mi rozšířil historické obzory.
Další příběh královského hřebene si nenechám ujít.

09.07.2022 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Tato kniha byla na mém seznamu “knih k přečtení” již celkem dlouho. A musím říct, že mě úplně pohltila. Vrátila jsem se o několik desetiletí zpět ve svém životě a při čtení se mi vybavovaly nejen detailní obrazy, ale i vůně dětství.
Četba je náročnější, jazyk skvostný a příběh…jako by vám ho vyprávěla babička u kávy s bábovkou.

04.07.2021 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Po Večerníčku a poslechové knize přišla na řadu i ta papírová. Vše stejně milé a okouzlující. Budeme se k ní rádi vracet.

14.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá kniha!
Vše už bylo napsáno níže....
I pro mne byla o kapku lepší než první díl a už teď se těším na ten poslední.

25.02.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Na knihu jsem se těšila, ale zas taková bomba to není. Můj celkový dojem kazil konec v hollywoodském stylu.

10.09.2019 4 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Kniha se mi četla dobře, ale přišlo mi to spíš jako literatura pro mládež. Chování osmileté dívky mi nepřišlo uvěřitelné, a že by si rodiče nevšimli mizejícího jídla a zraněné staré ženy v patře????
Téma zajímavé, ale čekala jsem něco jiného…

24.04.2022 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Když jsem ji dostala od paní knihovnice se slovy"to by se ti mohlo líbit", moc jsem si od toho neslibovala. Ale kniha mě úplně dostala. Jsem nadšená!!!!! Poutavé čtení, od kterého se nechcete a ani nemůžete odtrhnout.

11.01.2017 5 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

I já smekám klobouk před překladatelkou této neobyčejné knihy.
U první kapitoly jsem se vyděsila, pak nalistovala poznámku překladatelky, čímž se vše vyjasnilo, a já mohla pokračovat s klidným srdcem, že chyba není na mém přijímači.
Díky překladu působí celý příběh i hlavní hrdinka Adunni velmi věrohodně.

18.07.2022 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Přečteno, očekávání splněna!
Toužíme se ponořit do japonské literatury! :-)

30.09.2019 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Kniha se mi líbila svým zpracováním, téma celkem náročné pro matku stejně staré dcery … Jen ty vulgarismy fakt nerada čtu.

06.04.2022 4 z 5

Vůně mandlí Vůně mandlí Lenka Reinerová

Všechny povídky mě neskutečně vtáhly a já jsem měla pocit jako bych byla součástí jejich děje.

12.02.2022 5 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Óóó… víc takových sladkých knižních pralinek!

03.01.2022 5 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Herriot prostě nezklame!

21.10.2021 5 z 5