Vůně mandlí přehled

Vůně mandlí https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6383/vune-mandli-6383.jpg 4 46 46

Sbírka povídek Lenky Reinerové, poslední německy píšící pražské autorky. Nejstarší byla napsána v červenci 1942 v Mexiku, ta nejmladší pak před několika lety. Vychází s fotografiemi Magdaleny Robinsonové.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vůně mandlí. Přihlašte se a napište ho.

janinca
12.02.2022 5 z 5

Všechny povídky mě neskutečně vtáhly a já jsem měla pocit jako bych byla součástí jejich děje.

esma
18.07.2021 4 z 5

I když naše vzpomínky vznikají v minulém životě, dokážou se úspěšně etablovat do toho přítomného. Formují naše emoce, naše rozhodování a hlavně naše poznávání světa kolem i mimo nás. A právě v tom vidím přínos povídek Lenky Reinerové, má z čeho čerpat. Její život byl bohatě naplněn a chce se o něj s námi podělit. Náměty jsou vesměs z té náročnější části jejího života, které poznamenala druhá světová válka.

novecento
01.01.2021 4 z 5

Osm krátkých povídek. Je to osm zastavení na strastiplné cestě životem. Každý čtenář si vybere tu svou, která ho nejvíce zasáhla u srdce. Jak níže uvádí Miroslav Škraba: Některé z povídek na mě působí nesmírně lehce, jakoby autorka po špičkách tančila papírem, ale nikde ho nepomuchlala a nikde nenechala šmouhu. Kniha: velké utrpení má být tajemstvím, stejně jako velká radost. Nenávist je k ničemu, jen zhoršuje život. Smutek nedokáže nenávidět, ani prominout, je tichý a hluboký. Díky němu lze možná někdy i vytěžit více ze života. Víme příliš málo o sobě. O měsíci budeme vědět daleko více, než o lidech vedle sebe. Lenka Reinerová je pro ty čtenáře, kteří mají rádi dobré cappuccino. Kdo má ale rád silnější kávu, ať si raději vybere kteroukoliv z dvanácti u nás přeložených knih Chaima Potoka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vůně mandlí v seznamech

v Právě čtených2x