Chaloupka na vršku

Život na venkově v dobách našich předků harmonicky plynul v souladu s koloběhem roku. Střídání ročních období s sebou přinášelo různé zvyky a tradice. Vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky, jak prožívají jaro, léto, podzim a zimu se všemi radostmi i povinnostmi, působí v dnešní době trochu jako z pohádky. Ale jejich příhody jsou tak živé, že se mohly stát tehdy i dnes. Do příběhů našich čtyř kamarádů se promítá prostota, laskavost a moudrost lidových obyčejů a tradic a dokreslují ji pořekadla, přísloví a lidové písničky. Vraťme se tedy do dob minulých. Třeba na nás dýchnou svou mírností a hlubokým spojením s přírodou a připomenou nám duchovní a etický odkaz předchozích generací, v současnosti tak opomíjený....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48862/chaloupka-na-vrsku-48862.jpg 4.666

Večerníček

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Česká televize

Kniha Chaloupka na vršku

Ronald996

Nádhera, vzpomínky na dětství...

Hani77

Tuto knihu jsme četly s dcerami v době, kdy jsme každý večer četly nahlas. Super knížka pro děti, seznámí je s tradicemi. A líbí se mi i Večerníček.

Ishir
24.02.2018

pěkné pohádky z dřívější doby

Orange8knihomol
14.02.2018

Líbily se mi obrázky (fotografie) z loutkových filmů. Samozřejmě nemůžu opomenout děj. Tak abych se vyjádřila, knížka mi rozšířila obzory na dávný život na venkově a proto se mi líbila. Takové příjemné a milé čtení na dobrou noc.

Kika28
08.01.2018

Knížku i večerníček miluju.

pamik111
04.11.2017

Moc podařená kniha, stejně tak jako Večerníček, která čtenáře seznamuje s lidovými tradice během celého roku. Kniha Vás pohladí na duši a přenese do doby našich babiček. Je to kouzelné čtení, které je jako stvořené na zimní večery. Knížka se nám s dcerkou moc líbila a rády se k ní vracíme.

MinaHawke
12.03.2017

Moc hezká kniha a také večerníček.

Nelimilujeknihy
11.03.2017

Byla jsem moc ráda, že jsem na knihu narazila.. Moc krásný, všem vřele doporučuji! :)