Chaloupka na vršku - nové příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tak asi před sto padesáti lety bydlel v jedné chaloupce, stojící na vršku, vdovec řezbář Tomeš se svými třemi dětmi – nejstarší Mařenkou, Honzíkem a malou Andulkou. V malebné podhorské vesničce žili spolu s několika málo sousedy a přáteli prostý, i když ne zrovna lehký život, kterému příroda dodávala harmonii a řád. V nových příbězích z Chaloupky na vršku se Honzík s Martínkem vydají na Letnice hledat poklad ke skále a o Dušičkách vyzkouší svou odvahu na hřbitově. Ševci Matějovi a jeho ženě Bětušce se narodí dcera Barborka, husar Ludvík naučí kluky šermovat a děda Koudelka poví dětem o svatém Václavovi a legendu o statečném svatém Jiří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158838/chaloupka-na-vrsku-2-158838.jpg 4.547
Žánr
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Česká televize
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Chaloupka na vršku - nové příběhy

Přidat komentář
Johanečkaa
17. srpna

Knížka se mi líbila, pro menší děti hezké povídání.

Venda32
25. ledna

Krásné příběhy, plné lidské moudrosti.


Osice
31.10.2019

Večerníček neznám, nemáme televizi:-) Knížka je ale skvělá. Při čtení jsem se přenesla do svého dětství, vyráběla lodičky z kůry, poslouchala vypravování dědy, podnikala s kamarády nejrůznější lumpárny, ocitla se na poli při žních, sbírala ježabiny na korále a opět cítila tu kouzelnou atmosféru, která provázela moje každodenní návštěvy u babičky.

Nejvíc mi přirostl k srdci děda Koudelka a jeho šibalství a laskavost, se kterou přistupoval k Honzíkovi a Martínkovi. Také doprovodné ilustrace jsou kouzelné. Mnohokrát mne při čtení napadlo, že zobrazená scéna by mohla být klidně součástí expozice v nějaké chaloupce ve skanzenu.

Asi si knížku pořídím domů:-)

Ronald996
11.02.2019

Moc krásné

Kočičídívka10
07.07.2018

Moc krásná knížkas plno pohádkami! :-)

tabaluga
08.03.2018

Čteme knihu před spaním, pohádky jsou hezké.

arket
11.10.2017

Četli jsme před spaním synkovi. Moc hezké příběhy, které pohladí na duši. I loutkové zpracování ve Večerníčku se nám moc líbilo.

neolitka
07.06.2017

Velké zklamání. Na knížku jsem se po všech kladných doporučení těšila. Kniha je přepisem scénáře ke stejnojmennému seriálu, čemuž odpovídá neustálé popisování, co vidí čtenář na obrázku. Nemá to spád!

1

Doporučujeme

Pohádky
Pohádky
Dvakrát sedm pohádek
Dvakrát sedm pohádek
Čarodějnice
Čarodějnice
Neználek na Měsíci
Neználek na Měsíci

Autor a jeho další knihy

Šárka Váchová
česká, 1947

Podobné knihy

Kniha Chaloupka na vršku - nové příběhy je v

Přečtených60x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených3x
Knihotéce40x
Chystám se číst4x
Chci si koupit5x