Luna a ryba

Bohatě ilustrovaná dětská kniha Luna a ryba vás zavede do snového světa malé holčičky. Její dětská duše a dobré srdce vám budou průvodcem v laskavém příběhu o ztracené rybě, která potřebuje pomoct s návratem domů. Netradičně pojatý děj vyprávějí bohaté celostránkové ilustrace. Kniha ve vás zanechá neobyčejně laskavý dotek dětského světa. Luna a ryba je příběhem o porozumění, respektu a vnímání odlišností v dnešním hektickém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417868/luna-a-ryba-NNg-417868.jpg 4.147
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, Drobek

En fisk til Luna, 2014

Kniha Luna a ryba

rubyna
30.12.2020

Něčím mi připomíná příběh Shauna Tana - létající ryby, okořeněno fantazií, špetka tajemna..

Radka_p
10.12.2020

Knihu som si kúpila kvôli ilustrátorke Lise Aisato, ktorej kresby zbožňujem. V príbehu Luna a ryba je viac ilustrácií ako príbehu a mám pocit, že je viac pre dospelých ako pre deti. V každom prípade za mňa lepšie funguje spojenie Lisy len ako ilustrátorky než aj spisovateľky, v knihe Snežná sestra to fungovalo nádherne a dúfam, že sa na náš knižný trh dostanú aj jej ďalšie knižné ilustrácie.

JessieEx
30.11.2020

Tajemná a kouzelná knížečka, jako z hlavy Haruki Murakamiho. Samotný příběh přečtete za minutu, ale mě dostala poslední strana s "vysvětlením", kdy jsem si řekla: AHA!
Rozhodně to má něco do sebe a pro dospělé, kteří mají rádi dětské pohádky a nebo magický realismus je tohle určitě pěkný dárek. Pro dítě...? Nevím...

jengibre
17.11.2020

Zvláštní příběh s originální ilustrací, která se automaticky nemusí všem malým čtenářům zalíbit. Čekala jsem trochu více textu, ale příběhu to na kouzle neubralo.

Ďumbierka
19.10.2020

Pohladí po duši. Ilustrácie aj milý príbeh. ❤️

broskev28
30.09.2020

Text - krátký, ale i tak náročnější. Ryba říká samá neobvyklá slova a shluky nicneříkajících písmenek se většinou právě malým dětem špatně čtou. Ale právě ten textový nápad má svoje kouzlo, byla jsem příjemně překvapená!
Ilustrace - na jednu stranu krásné, ty barevné plochy různých odstínů, ale občas dost divné (když šla Luna za rodiči), někdy opravdu až strašidelné. Ale mně se líbí.
Takže jako celek beru a jsem ráda, že ji máme (za 99 Kč v Dobroblešáku to určitě stálo). Teď si počkám, co na to naši čtenáři . . .

marti7729
09.08.2020

Pěkná kniha s pěkným příběhem. Vybrala jsem ji kvuli bohatým ilustrací a málo textu, který bude zvládat i tatínek nečtenář ???? obrázky jsou naprosto úchvatné, ale taky dost tmavé a zrovna ma 3letá dcerka se jich trochu boji, tak odkladam na pozdější dobu ????

Bustedka
28.07.2020

Dcera je z ní nadšená a to je asi to nejlepší měřítko :-)