Iwets Iwets komentáře u knih

☰ menu

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Nevím, jestli se mi kniha jen trefila do nálady, ale sedla mi dobře. Bavil mě popis rodiny, jednotlivých příběhů, které do sebe zapadly a ucelily životní vyprávění. Nic není černobílé a žádná rodina ani člen dokonalý, ale tak to v životě chodí..

26.03.2024 4 z 5


Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

U této autorky jsem myslela, že jdu na jistotu, ale tato kniha mi vůbec nesedla. Čtení sice celkem ubíhalo, ale moc mě nebavilo. Nechci spoilerovat, ale ani překvapivý závěr hledání za mě příběhu nepřidal.

04.03.2024 2 z 5


My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Původně jsem knize nechtěla dávat ani hvězdičky, ale jak řekla moje knihomolská parťačka ,,Podívej se, jak silné emoce v tobě zanechala". Díky tomu tedy dávám plný počet hvězd, ale upřímně je to odporná kniha popisující šílený kolotoč feťačky a toho, jak se pomalu ničí a s ním i všechny kolem sebe.

Z celého vyprávění jsem si vzala hlavně to, že heroin totálně zotročí lidi. Díky závislosti ztrácí rozum, zájmy, přátele, svobodné myšlení, své tělo, zdraví... Vlastně každá sekunda každého dne se u heráka točí jen kolem peněz na další dávku. Zbytečný a zoufalý život...

01.02.2024 5 z 5


Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

První třetinu knihy jsem se sžívala se stylem psaní, který není můj šálek kávy. Téma 2. světové války a holocaustu je asi pro spoustu autorů stále nevyčerpané, ale pro mě snad až přečerpané. Četla jsem už lepší knihy zasazené do této doby. I ze strohého vyprávění už jsem od začátku tušila, co bude Hanuš za bestii a příběh mi přijde lehce děravý.

10.12.2023 3 z 5


Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení Martin Moravec

Tahle kniha je za mě nejslabší ze všech rozhovorů pana Moravce. Takové zběžné vyprávění ve stylu každý pes jiná ves. Pořád jsem brala do ruky mobil a googlila případy, abych se vůbec chytla, o čem se píše. To nejzajímavější už bylo obsaženo v případech 1. oddělení, a tak mi to moc nového nedalo. Věřím ale, že si našla spoustu fanoušků, kteří se o toto téma zajímají víc než já.

05.11.2023 3 z 5


Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem Martin Moravec

Kniha, ze které mrazí, dojme a zároveň i rozesměje. Po dlouhé době jsem si knihu musela "šetřit", abych jí nepřečetla za jeden den. Pan doktor má můj obrovský obdiv jak po profesní, tak lidské stránce. Doufám, že i příště bude mít pan Moravec šťastnou ruku ve výběru, protože každá jeho kniha stojí za to. Pro mě bez debat nejlepší kniha tohoto roku.

17.10.2023 5 z 5


Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Oceňuji naprosto jiný příběh, než které autorka dala doposud dohromady. Jak už tu lidé zmiňují, ten začátek je trochu zmatečný a jednou jsem už knihu odložila, protože mě to otrávilo. Podruhé jsem jí vzala v lepší náladě a četla se mi dobře. Pro mě to byla taková duchařina s detektivkou dohromady a kupodivu to celkem fungovalo. Alex mě ve finále se svoji divností a sarkasmem bavila a jelikož to vidím o kousek výš než průměr, tak za mě zasloužené 4 hvězdy.

02.07.2023 4 z 5


Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Na druhý díl série jsem se tak těšila a tolik mě zklamal. Rozsah knihy je naprosto zbytečný. Na to, kolik podstatných věcí se v knize stane, by bohatě stačila polovina stran. Tak nějak mě i rozladilo, že když se po všem tom tlachání, sexu a vylejvání srdcí stane nějaká akce, tak je taková nijaká... Odbyde se v pár stránkách, aby mohla začít opět část o ničem. Navíc gramatických chyb bylo tentokrát tolik, že se to už nedalo ignorovat, ale dost mi to drnkalo na nervy. A z nevyskloňované Sofie mám osypky ještě teď.
Taková škoda, vážně. Ale pořád je to Sarah a za konec jsem přidala hvězdičku navíc, protože si samozřejmě budu muset koupit další díl, abych zjistila, jak tam zakomponuje ty dvory!

31.05.2023 3 z 5


Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pro mě těžká a hodně depresivní četba. Doporučuji si ji nechat na tu správnou náladu. Přečteno jedním dechem...

13.05.2023 5 z 5


Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Závěrečný díl mi přišel jednoduše únavný. Moc dlouhý a téměř bez děje. Spousta vaty a rozmluv o ničem podstatném. A ve finále se všechno odehrálo v posledních 80ti stranách. Takhle slabý příběh prostě neutáhne 500 stran. Trilogie chtěla wow závěr, což autorka zkusila tak trochu na sílu, a za mě se jí to bohužel nepovedlo.

12.02.2023 2 z 5


Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížky od Shari se sice dobře čtou, ale po další už asi nesáhnu. Omílá se 300 stran pořád dokola to samé, občas se tedy přidá nějaká nová informace, aby člověk podezříval každého, ale ve finále se pak vrah a celý případ popíše v jedné a půl stránce. Na thriller/detektivku je to za mě nemastné, neslané...

12.01.2023 3 z 5


Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Byla to taková fantasy oddychová pohádka, ale moc se mi líbila! Originální svět, děj a cesta hledání sebe sama mě moc bavila. Konečně hlavní postava neumí hned všechno (až na to stříbro, ja vím), ale dostává i výprask a posouvá se v životě dál skrze neúspěchy a špatné odbočky. Určitě doporučuji jako odpočinkovou četbu.

02.01.2023 4 z 5


Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Nikdy bych neřekla, že se takhle nadchnu pro postapo sérii, ale autorka je prostě třída. Chvílemi byl děj tak napínavý, že jsem nestíhala obracet stránky. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

16.10.2022 5 z 5


Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Anotace zněla tak slibně, ale bohužel pro mě se kniha strašně špatně četla a doslova jsem se jen a jen ztrácela. Druhá kniha od Morton a musím říct, že tato spisovatelka není šálek mé kávy.

01.10.2022 2 z 5


Kaligrafie zlomu Kaligrafie zlomu Emily Itami

Tahle kniha je prostě buď a nebo. A já patřím do těch, kterým moc sedla. Hezky se mi četla, bavila mě i ta Tokijska odlišnost všedních dní a hlavně měla spád. Těšila jsem se na ní a nezklamala :)

12.09.2022 4 z 5


Láska je věčná, dokud trvá Láska je věčná, dokud trvá Franz-Olivier Giesbert

Kniha se čte velmi dobře, děj plyne rychle až skončí překvapivým koncem. Obsah ale bohužel není nic světoborného, lásku autor vnímá jen ve spojitosti se sexem a s nadmírou promiskuitních lidí, kteří se spouští s kýmkoliv a kdekoliv ať jsou zadaní nebo svobodní. Z některých úseků jsem byla i dost znechucená. Sumasumárum se hodnotí vážně špatně, a tak se schovávám za průměr tří hvězd.

03.09.2022 3 z 5


Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

První detektivka, kterou jsem poslouchala jako audio knihu a klobouk dolů před Jitkou Ježkovou a jejím skvělým podáním. Napínavé až do konce.

13.07.2022 5 z 5


Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Pořád je to Sarah J. Maas a její neskutečné psaní. Je ale pravda, že těch sexuálních scén bylo na můj vkus už možná trochu moc. Příběh nebyl nejsilnější, ale zas to vyvažuje moje "láska" k celé sérii, díky které to opominu. Feminismus, kterým je prodchnutá celá knížka, mě v závěru už mlátil po hlavě takovou silou až jsem z toho měla málem otřes mozku, na tom bych pro příště aspoň lehce ubrala. Ale budiž, jsou to Dvory, je to Sarah a už se klepu na další díl.

18.05.2022 3 z 5


Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zas a znovu díky čtenářská výzvo! Nebýt každoročních témat, tak by se mi do ruky tahle čtivá kniha nedostala. Nečekala jsem, ale vážně mě zaujala. Doporučuji :)

16.03.2022 4 z 5


Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Sérii podle mého škodí velké prodlevy mezi jednotlivými díly. Člověk si hůře spojuje celkový příběh. I přes to byla knížka čtivá, posunula děj dál a stále si drží svoji neotřelost. Ilanin charakter se postupně vymezuje, i když je to občas otravné, ale že by mi byla vyloženě nesympatická se říct nedá . Plus určitě dávám za propracovanější pětadvacítku, ale i tak nemůžu dát celkově tomuto dílu víc než 4 hvězdy. Až autorka sérii dopíše, tak si zkusím přečíst vkuse všechny díly a třeba přehodnotím :)

09.03.2022 4 z 5