Jablka ze stromu nepadají přehled

Jablka ze stromu nepadají
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524899/bmid_jablka-ze-stromu-nepadaji-6533a5693781a.jpg 4 264 264

Kdyby se vaše matka ztratila, řekli byste to policii? I pokud by byl hlavním podezřelým váš otec? A právě před takovým dilematem stojí čtyři dospělí sourozenci Delayneovi. Každý ve městě je zná a jejich rodičům, Stanovi a Joy, přátelé závidí, že i po padesáti letech manželství to mezi nimi jiskří. Jenže je tomu skutečně tak? Když teď prodali proslulou tenisovou akademii, kterou celá léta společně budovali, jako by najednou – samozřejmě kromě naděje na vnoučata – nezůstalo nic, co by ty dva spojovalo. A pak jedné noci zazvoní u jejich dveří cizinka, která se představí jako Savannah a jež potřebuje pomoct, protože jí napadl její přítel. Delaneyovi neváhají a zraněně dívky se ujmou. Nedlouho nato ovšem Joy zmizí a po Savannah také jako by se slehla zem. Dvě z Delaynových dětí si myslí, že otec s tím nemá vůbec nic společného – a ty zbylé dvě si myslí přesný opak! A čím více otázek si sourozenci Delaneyovi kladou, tím více jemných prasklin se na obrázku dokonalého manželství jejich rodičů objevuje...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)
Originální název:

Apples Never Fall , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jablka ze stromu nepadají. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (65)

Werčíík
05.06.2024 3 z 5

Asi tak do poloviny to bylo nepříliš zajímavé, zdlouhavé, knížku jsem si četla před spaním, protože mě vždy po 2-3 stranách uspala. Ke konci to začalo být zajímavé, tak jsem posledních 100 stránek zhltla, abych věděla, jak to dopadlo... a zklamání. Poslední stránky už mě zase nudily.
Autorka jakoby nebyla schopná udržet myšlenku, přelétávala z tématu do tématu, přidávala kapitoly z pohledu sousedů, ve kterých jsem se poté už ztrácela, kdo je kdo. Některé odbočky byly zajímavé a podstatné pro děj, některé byly naprosto ubíjející. Za mě mohla být kniha aspoň o 100-150 stran kratší a nic by se nestalo.

mekkejla
02.06.2024 4 z 5

Měla jsem u ní hodně pomalý start - hodně postav, přeskakování v čase a můj skromný časový rozpočet na čtení udělaly své. Ale vzhledem k tomu, že je to Liane, kterou miluju, vydržela jsem a dočkala jsem se. Bylo to naprosto boží. Joy jsem tolik chápala... To jak popisuje mateřství je neuvěřitelně reálné. Sama jsem ze 3 dětí a zároveň jsem matkou 3, takže jsem se v příběhu a myšlenkách Joy mnohokrát našla. Finální rozuzlení bylo sice trochu přitažené za vlasy, ale to pro mě u této autorky opravdu není to hlavní.


Anna 13
30.05.2024 5 z 5

Jak okomentovat tak zatraceně, zatraceně, zatraceně dobrou knihu?
Četla jsem ji týden a pár dní a po neskutečně dlouhé době jsem měla u knihy pocit, že ji víc žiju než čtu. Nechtěla jsem ji dočíst stejně tak moc, jako jsem se již chtěla všechno dozvědět. Prostě znáte ty čtenářské pocity, když spadnete do fakt strašně dobrého příběhu a té pravé směsi slov, která se pro pár dnů stane vaší drogou, ne? Nemůžete přestat číst a nechcete nikdy skončit. Nechcete ty postavy a to místo nikdy opustit.

Liane Moriarty je mojí srdcovkou od doby, kdy bylo hitem Manželovo tajemství. Četla jsem od ní až na jednu knihu vše, takže její tvorbu znám dokonale. Tato autorka má v knihách mnoho postav a čtenáře nešetří. To se mi na ní vždy líbilo. Jak pozorní musíme na začátku vždy být, aby nám neunikl žádný detail a seznámili jsme se se všemi těmi plastickými postavami, kteří jsou skutečnější než naši sousedé...
V této nové knize je ale Moriarty vybroušená tak, jak mi přijde, že nikdy nebyla. Propsala se k absolutní mistrnosti, která nemá obdoby. Dokázala překvapit. Ještě stále. Obdivuhodné!

Navíc mi udělala radost, že postavy plavou v omáčce jménem tenis, neboť jakýkoliv příběh z prostředí tohoto sportu mě zaujme ještě víc. Je to třešnička na dortu tomuto skvělému příběhu, jehož příchuť nikdy nezapomenu.

Liane Moriarty rozumí lidem. Vztahům. Manželství, sourozenectví, rodičovství. Její postavy prožívají skutečné emoce a situace, ve kterých se nacházíme každý den také a možná proto nás její příběhy tolik oslovují. Jestli se někdo umí dostat do podhoubí rodiny, je to ona. A dělá to tak, jako žádný jiný spisovatel.

JABLKA ZE STROMU NEPADAJÍ je kniha tak nádherná, napínavá, šokující, plynulá a emotivní, že z ní mám skoro až závratě a nedokážu plně pochopit, že už skončila a já se mohu vrátit leda tak na její začátek.
Jakákoliv kniha, kterou teď rozečtu, nebude dostatečně uspokojující.

Paní Moriarty, děkuji. Zažehla jste ve mně již skoro vyhaslou čtenářskou jiskru. Rozhořela plamen. Hořím touhou číst. Napsat "děkuji" je málo. Ale přesto ještě tak tisíckrát: děkuji!

všechny komentáře

Související novinky (3)

Typická rodina – milují se, ale ještě víc se touží pozabíjet...

11.11.2023


Desetkrát a dost, Příchuť zla a další knižní novinky (42. týden)

15.10.2023


Osudný okamžik, Jen my dva a další knižní novinky (28. týden)

09.07.2023


Citáty z knihy (3)

Lidé vznášejí obvinění ze lži tak vítězoslavně, jako by jim skutečnost, že na lež poukázali, vyhrála hru, jako by člověk mohl hanbou umřít, jako by sami v životě nikdy nezalhali, jako kdyby lidé nelhali pořád, sami sobě, každému.


Jak jednou člověk udeří do míče, nemá smysl dumat nad tím, kam letí. Dráhu jeho letu už nezmění. Musí přemýšlet o svém dalším kroku. Nemyslet na to co měl udělat. Myslet na to, co udělá. Ona ho zradila. On se rozhodl, že ji přesto bude milovat. Nebylo, co k tomu dodat.


Ona ho zradila. On se rozhodl, že ji přesto bude milovat.


Kniha Jablka ze stromu nepadají v seznamech

v Právě čtených26x
v Přečtených365x
ve Čtenářské výzvě99x
v Doporučených6x
v Knihotéce187x
v Chystám se číst329x
v Chci si koupit88x
v dalších seznamech2x