iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Paráda. Sice vidím autorovu sílu v "tlustých" románech, ale tyto povídky byly velmi dobré. Svižné, skvělé náměty i zpracování. Po hyperkorektním Ústavu jsem měla trochu strach, aby se autor nesvezl na současné vlně některých knih, ale je to starý dobrý King.

27.05.2021 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Napínavé, výborně napsané. Některé dialogy bych trochu proškrtala, ale rozhodné není kniha ani chvíli nudná. Naštěstí čtu sérii napřeskáčku, takže konec této knihy mi nevadil.

21.09.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Strhující. Děj knihy je vlastně hrozně krátký a šel by popsat několika větami. Ale autorka dokázala tak vtáhnout do děje, vypráví z několika pohledů, je to jako být tam na místě. Děsivé, napínavé, je tam smutek i naděje. Neuvěřitelný román.

11.08.2017 5 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Opět dokonalé čtení. Autorka píše tak, že máte pocit, že jste s postavami přímo v příběhu. Je to plné detailů, ale není to nepřehledné. Od děje se nedá odtrhnout.

02.05.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Výborně napsané. Propletené, ale ne přeplácané. Uvěřitelný příběh, chování postav i dialogy.

21.04.2024 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Super popsané prostředí, ostatně jako vždy. Autorka pomalu rozehraje charaktery lidí, popíše detailně místa a atmosféru, je to, jako bychom tam byli také.

28.07.2023 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Dobře napsané, čte se samo. Vše, co se odehrává v hlavě hlavního hrdiny je uvěřitelné. Postavy mě nebavily, ale proto, že byla tak dobře napsané. Byli to lidé, které opravdu potkat nechcete a pokud, tak je s chutí proplesknete. Autor je vykreslil skvěle.

05.01.2023 4 z 5

Od knížky se nedá otrhnout. Poutavé vyprávění, šikovně kladené otázky. Pan Mareš je hodně otevřený a upřímný, hodně se dozvíme o zákulisí jeho práce.

29.12.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Dobře napsané. Uvěřitelné postavy, žádní superhrdinové. Vyšetřování je zde tak akorát.

02.07.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Nebylo to špatné, ale nemělo to takovou šťávu jako v minulých dílech. Zápletka byla průhlednější než obvykle. Servaz stárne. To je fajn hlavně proto, že z něj už není nezranitelný superman jako v minulých dílech. Minier skvěle popsal dobu. Se všemi covidovými omezeními, rouškami, zákazem vycházení. Stejně tak i nepokoje v ulicích, kdy jsou Francouzi schopni demonstrovat kvůli čemukoliv a často se to zvrtne v dost nehezké situace. Atmosféra popsaná suprově, děj lehce nadprůměrný, čte se dobře. Hodnotím jako slabší 4*.

07.03.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět výborně napsané. Tak, že mrazí z toho, jak je to reálné. Atmosféra je dusivá, chybí jakákoliv naděje v jednotlivých příbězích. Přesto se kniha čte sama.

16.04.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vtipné, krátké postřehy. Milá kniha. Jako audiokniha je namluvená přímo Markem Ebenem, což je skvělý bonus.

10.04.2021 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Děj je o všem a o ničem. To může být zajímavé, ale tady je zpracování slabší. Hlavní hrdinka byla dost nesympatická, nezdravě upnutá k jiné osobě a přitom ji neustále pomlouvající. Nějak jsem nenašla genialitu této knihy.

21.02.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět parádní knížka, autorka prostě umí. Příběh vlastně nemá děj. Vypravěčka popisuje osudy členů rodiny a každý dílčí příběh na sebe nabaluje nějaký další. Nenásilně přechází mezi popisy různých postav. Je to velmi milé čtení, místy je nutný kapesník. Rozhodně se čte jedním dechem.

06.11.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná. Dojemně napsané, ale rozhodně neidealizuje dobu, do které je příběh zasazen. Střídají se zde různé příběhy a pohledy na děj, to mám v románu ráda. Chytne a nepustí. Rozhodně jedna z nejlepších, které jsem četla a určitě se podívám i na něco dalšího od autora.

16.06.2016 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Neokoukané prostředí, které bylo skvěle popsané. Autor vystihl, jak se lidé bojí čehokoliv, co pochází z Černobylu. Ale také i to, jak někteří rezignovali na ochranu, protože to podle nich nemá význam. Samotný příběh je zamotaný, udržuje v napětí a chuti ke čtení, dobře napsaný.

03.01.2024 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příběh se vyvíjí přesně tak, jak jsme v tomto žánru zvyklí. Zvrat přijde přesně v danou dobu, pak jsme uchlácholeni plynulým vyšetřováním, aby před koncem nastal jiný zvrat. Ona ta osnova asi nejde vymyslet nějak převratně jinak. Nebylo to ale špatné, autor má zajímavý styl, dobře se čte. Postavy jsou zajímavé.

02.11.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Výborně napsané. Některé popisy byly tak sugestivní, že mi bylo při čtení až nevolno. Jarka mi bylo chvílemi líto, ale jen kvůli tomu, že jsem věděla, co mu běží hlavou. Kdybych viděla jen pohled z venku, rozhodně bych ho za souseda nechtěla. Je ale šílené, jaký řetězec událostí vznikne i z jednoho nedorozumění.

03.06.2023 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Dobře napsané, poutavé, čtivé.

14.05.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Autorka má zvláštní styl, ale zajímavý a neotřelý. Příběh je smutný, zoufalý v každém okamžiku. Bylo rozhodně zajímavé, přečíst si jednotlivé pohledy postav, každou bych chápala a každou bych chtělq proplesknout, ať se vzpamatuje.

08.03.2023 4 z 5