hlina hlina komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Humor? Nebyl. V některých momentech jsem měla úsměv smutného klauna. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, že se nepobavím, ale velmi rychle mě knížka dostala. Je tak opravdová, žádný balast, jde až na dřeň.

"Dneska už lidi neumějí uvařit poctivý kafe. Stejně jako už nikdo nepíše rukou. Na psaní mají počítače a espreso jim vaří stroje. A kam asi směřuje společnost, kde už nikdo neumí psát rukou ani uvařit kafe?"

"...dobře věděla, že Ove by nedokázal unést hněv beze jména. Potřeboval pro něj nálepku."

"Co by to bylo za lásku, odejít od někoho, když přijdou těžkosti? Opustit ho, když je na dně? Tak mi řekněte, jestli je to láska!"

11.11.2014 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

"Vášně jsou dětinské. Banální a naivní. Nedají se naučit, jsou instinktivní a zcela nás přemohou. Zaplaví nás. Očistí nás. Všechny ostatní emoce jsou spjaty se zemí, ale vášeň sídlí ve vesmíru. A proto je vášeň cenná, ne pro to, co nám dá, ale pro to, co nás nutí riskovat. Naši důstojnost. Nepochopení ostatních a nesouhlasné kroucení hlavou."
Tady u mě byla Britt-Marie a taky tady zůstane.
Určitě nedoporučuji všem, ale kdo u sebe nechal pobýt Oveho, pusťte dovnitř i Britt-Marii.

07.07.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jedna z mých nej knih roku 2013, kdy jsem se k ní dostala. Silný příběh a emoce. Myslím, že nikoho, kdo ji přečte, nenechá chladným.

01.01.2014 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Chápu, proč má knížka tak rozporuplné komentáře a hodnocení. Nemusí sednout každému. Je velmi specifická. Ale mě dostala. Jsem nadšená ještě víc než z Oveho. Nezastírám, že je to i mým vztahem s babičkou a babičkou mých synů. Ani jedna už tu není:-)
Knížka je o vztazích, pohádkách, fantazii...
Po jejím přečtení jsem zjistila, že ji prostě musím mít ve své knihovně.

29.08.2015 5 z 5

Úžasné překvapení. Nikdy by mě nenapadlo po té knížce sáhnout. Četla jsem ji na doporučení. A bylo to milé pohlazení po duši. Šetřila jsem si ji, aby mi déle vydržela. A získala čestné místo v mé knihovně mezi knihami, ke kterým se vracím.

05.05.2013 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasně napsané. Do detailů promyšlené. Poskládané z jednotlivých koleček, aby na konci do sebe dokonale zapadla a soukolí bylo kompletní.

02.07.2016 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Báječná kniha. Určitě stojí za přečtení.
Ukrývá v sobě humor, lásku, život... Je plná emocí.
A v neposlední řadě vás donutí zamyslet se nad sebou samým.

12.07.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přistihla jsem se, že v některých momentech jsem ani nedýchala. Autorka neuvěřitelně poutavě popisuje skutečnosti, o kterých by člověk radši nic nevěděl. Vidět všechny ty události očima dospívající dívky je otřesné a kruté.
Tuhle knihu by si mělo přečíst co nejvíce lidí, aby už k takovým událostem nedocházelo.

02.07.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dobře vystavěný příběh o nelehkém tématu, i když "náhod" bylo trochu víc, než by člověk čekal. Spisovatelka, je opravdu skvělá VYPRAVĚČKA, kniha je velmi čtivá a určitě sáhnu po její další tvorbě.

14.02.2015 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak to byla jízda! Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a musela číst a číst, dokud jsem nebyla na konci.

18.06.2020 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Mám moc ráda předchozí autorovy knihy a proto jsem se nemohla dočkat, až vyjde tahle. K mému překvapení je naprosto jiná. Ne lepší, ne horší, prostě jiná. Připomíná mi knížky Fulghuma, které mám taky moc ráda. Jen je tam víc humoru a nadsázky. Čtení jsem si užila, musela jsem si těch pár stránek šetřit, a určitě se k nim budu vracet.

17.09.2017 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Vztah tří generací žen je pro mě velmi osobní. Došlo i na slzy, protože s maminkou ani babičkou již nemám šanci nic prožít. O to intenzivněji jsem vzpomínala na to hezké, co bylo.
Nezapomínejte věnovat svým blízkým čas, dokud to jde. A nebojte se dávat svoje city najevo.

24.07.2017 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Knížku jsme si koupila na autogramiádě autora v pražském Luxoru. Mohla jsem ji přečíst za den či dva, ale já si ji šetřila, abych si prodloužila setkání s úžasným panem Fulghumem. Je stejný jako jeho knihy: moudrý, milý, laskavý, vtipný.
Pane Fulghume, i já jsem si potřebovala odpočinout (a to hodně). A nad stránkami vaší knížky byl ten odpočinek nádherný. Určitě si ho budu dopřávat i nadále a k vaší knížce (stejně jako k ostatním) se budu vracet.

03.07.2016 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Možná je děj předvídatelný, možná jsou to klišé, možná je to dobře promyšlená hra na city... Ale na mě to zafungovalo. Možná je to tím, co se kolem nás děje, nebo snad tím předvánočním časem... Netuším a je mi to vlastně jedno. Krásně jsem si početla.

10.12.2020 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Miluji majáky, takže knížka mě nadchla svým prostředím, svou obálkou...
Doteď nevím, které straně jsem fandila. Patrně žádné, jen jsem hltala jednu stránku za druhou.
Na poslední stránky jsem přes slzy skoro neviděla. Ta kniha má pro mě trochu jiný rozměr. Já jsem to "opuštěné dítě", jemuž nemoc vzala maminku.

06.04.2014 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ač byl konec předvídatelný, příběh místy méně uvěřitelný či nedořečený, kniha je napsána neskutečně čtivě a člověk ji hltá, dokud neskončí. A pak přijde přemýšlení o tom, kolik takových lidí je kolem vás.

13.09.2017 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kráása. Klasický román se vším, co k tomu patří. Čtení jsem si moc užila a mrzí mě, že knížku musím vrátit do knihovny.

04.02.2015 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Je to moje první autorčina kniha. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale je to moc hezká pohádka, kterou jsem si v předvánočním čase užila. Vždyť pohádky nejsou jen pro děti.
Navíc moc ráda peču, takže jsem vše viděla v zářivých barvách.

04.12.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

První přečtená kniha tohoto roku. A myslím, že ostatní knihy to budou mít nesmírně těžké, aby ji překonaly, protože tohle čtení bylo naprosto dokonalé.

07.01.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mistrně napsaná detektivka. Chytla mě od prvního do posledního písmene.

12.03.2017 5 z 5