HH77 HH77 komentáře u knih

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Kniha je opravdu dojemna. Ne vše je asi uvěřitelné, nevím, zda by ve skutecnosti Roza pobyt v lesích opravdu přežila. Ale je to roman, tak to lze odpustit. Konec byl hrozně rychlý,ale taky to tady tolik nevadí. Taky mne trochu jako i jiné komentujicí zarazi že Shira neznala jména svých rodicu, ale celkově knihu hodnotím jako velmi dobrou a doporučuji k přečtení.

16.02.2024 5 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Za mne povedené pokračování Nepalskych lásek. Chvílemi možná trochu zdlouhavé, ale vcelku zajímavé. Obdivuji, co vše Míša dokázala. Na knize se mi i líbí fotky a stručne, avšak vystihujici popisy děti z domova.

15.02.2024 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem nedocetla. Čekala jsem něco úplně jiného. Úplně knihu jako odpad nehodnotím, Jaroslava je mi i líto, ale číst to nedokážu. Příliš silné téma na mne.

13.02.2024

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Velmi zajímavá a dojemna kniha na pozadí skutečných událostí. Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech. Ústavní pece byla kdysi opravdu šílená nejen ve Willowbrook. Kéž tomu již nikdy takto nebude.

12.02.2024 5 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

Uff. Tak toto bylo úplně něco jiného než jsem očekávala. Jedna intriky za druhou. Pro mne konec nečekaný, zápletka mistrně popsana.

11.02.2024 5 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

I druhý díl série jsem precetla jedním dechem. Z prvního dílu se mohla Ester zdát lehce sobecka, v tomto díle však pochopíme, že jen byla méně odvážná než její sourozenci. Ale i s tím zabojovala a s utrapami války si poradila. Zajímal by mne pak i osud Julie. Dočkáme se dalšího dílu?

11.02.2024 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Z knihy jsem nadšená. Přečetla jsem jedním dechem. Na konci i slzicka ukapla. Těším se na druhý díl.

10.02.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

T.B. ani tentokráte nezklamala. Její knihy mne baví čím dál tím více. Nechci to tady spoilovat, tak už dál nic nepopisuji. Jen to,že rozuzlení celého případu nakonec bylo docela nečekane. Už se tesim na další autorcinu knihu.

09.02.2024 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Zajímavá kniha. Hezky vysvětleny základy buddhismu vypravěne kočkou. Ze začátku jsem se stejně jako jeden z komentářů zde lekla toho, jak moc se v knize ji. Ale při bližším zamyšlení se domnívám, že i toto mělo své opodstatnění a význam. Myšlenek podnětných tam bylo spousty a nakonec tak dávám 5 hvězdiček.

07.02.2024 5 z 5

Mutr Mutr Renata Spustová

Byt je kniha velmi tenká, vzdala jsem to po pár stránkách. Oceňuji sice snahu o autorcinu autencitu,ale ta směs všech jazyků dohromady mne irituje. V reálném životě fajn, vždy se dá nějak domluvit, ale v knize mi to prostě nesedí. Škoda, zážitky jedne delegátky mohly být fajn,ale pro mne tímto způsobem napsané naprosto nečitelné. Nicméně dávám aspoň dvě hvězdičky za snahu. Nekomu me výtky možná vadit nebudou a u knihy se pobaví.

04.02.2024 2 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Stejně jako Klekanici jsem tuto knihu přečetla velmi rychle. Napínavý pribeh od začátku do konce. Už se moc těším na Dcerinu kletbu.

03.02.2024 5 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Mysteriózní roman to sice nebyl, ale zajímavý příběh to byl. Za námět tedy dávám plný počet bodů. Ale strhávám body za to, že ne vždy se kniha četla lehce. Začátek se táhl, 2 část byla velmi zajímavá a dobře napsaná, poslední část se mi opět četla hůře. Shrnuto, námět velmi zajímavý, propracovani pokulhává. Celkově hodnocení je tedy 3 až 4 hvězdičky.

02.02.2024 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Byla ctiva,chvílemi hodně zajímavá a napínavá,chvílemi jsem měla chuť ji přestat číst, jak se mi zdála zdlouhavá. Postav bylo hodně, chvílemi jsem se ztrácela v ději i case. Za mne kniha mohla být kratší
Ale ja obecně mám radši knihy do 400 stran , někomu jinému to vadit nemusí. Nicméně strhávám body i za to, že jiné knihy s touto tématikou mě bavily více.

31.01.2024 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Má prvni kniha této autorky, kterou jsem četla v rámci čtenářské výzvy. Příjemná, pohodová kniha, skvělá k odreagování. Jiná díla autorky jsem nečetla, tak nevím, zda je dílo lepsi či horší než jiné. Ale řekla bych, že to není nic, co vybočuje z řady autoru píšící podobná díla. Dávám tři až čtyři hvězdičky.

27.01.2024 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

O této knize se hodně mluvilo, a tak jsem zhruba věděla, o co v ní jde. Ale že je az takhle kruty, jsem netušila. A.M. dokonalá popsala hnusný zločin a dění kolem něj. Tolik zvěrstva v jedné rodině, to je něco neskutecneho. O tomto příběhu budu dlouho premyslet. Kéž by ve skutečnosti takové rodiny vůbec neexistovaly.

26.01.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Oddechové čtení jak už to u knih P. Hartla bývá. Kniha se četla dobře a rychle, ale jiné autorovy knihy se mi líbily více. Je sice zajimave, ze chlap dokáže psát o ženách, ale v porovnání s ženskými autorkami mi tam něco chybí a něco je naopak navíc. Hvězdičku také musím strhnout za to, že jiné knihy mnou nedávno čtené byly více propracované. Jako oddechové čtení po náročném dní je však kniha dostačující.

26.01.2024 3 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Krásný, romanticky pribeh, který jsem precetla jedním dechem. Na konci skoro i slzicka ukápla. Přála jsem si ho samozřejmě trochu jinak, ale takto to v tomto případě být mělo. Na posmrtný život nevěřím, ale pokud by měl existovat, tak v tomto podání autorky by se mi líbil.

21.01.2024 5 z 5

Čtenářský kroužek na konci světa Čtenářský kroužek na konci světa Frida Skybäck

Pohodové a napínavé čtení. Začátek pomalejší, ke konci se pribeh cetl rychle. V půlce knihy se již sice dalo tušit, co se v minulosti odehrálo. Ale nevadilo, kniha byla ctiva i tak.

21.01.2024 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle. Opravdu napínavá a konec překvapivý. Odehrává se zde hrozny zločin, který nedokážete pochopit a nikdy nechcete zažít.

19.01.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Silný pribeh,po jehož přečtení si kladete otázku, jak by jste se v situaci hlavního hrdiny zachovali vy.
Kniha je ctiva, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Musím však strhnout jednuu hvězdičku za to, že jsem se chvílemi ztrácela v dějí. Přechody mezi minulosti a současnosti byly trochu nejasné. Nicméně milovníkům trileru knihu doporučuji.

19.01.2024 5 z 5