HH77 HH77 komentáře u knih

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Dost dlouho mne kniha nebavila a měla jsem chuť ji necist. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Část o cestě do Portugalska již je velmi zajímavá a přináší mnoho podnětu k zamyšlení. Přesto práve za nudu v počátku ubírat jednu hvezdicku.

26.05.2024 4 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Kniha je to velmi ctiva a napínavá. Četla se jedním dechem. I když musím říct, že v mnoha ohledech je dost děsivá až zvracena. Jsem ráda že na rozdíl od hrdinů této knihy žijí v normální rodině a nic zde popsaného jdem nezažila a snad ani zažívat nebudu.

20.05.2024 5 z 5

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

Zajímavá a ctiva kniha. Pár pasazi z části o odboji se mi sice trochu vlekly, ale jako celek je kniha dojemna a napínavá.

19.05.2024 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Moc hezký příbeh, který mohu s klidným srdcem ocenit 5 hvězdičkami. Jak zde už jiní napsali, je asi lepší si nejprve přečíst knihu od K. Lednické, ale i bez toho si knihu užijete.

16.05.2024 5 z 5

Dámy z Tajného cirkusu Dámy z Tajného cirkusu Constance Sayers

Kniha ctiva a celkem i zajímavá. Ale chvílemi jsem byla zmatená, o čem to vlastně je. Při čtení se u mne střídaly stavy nadšení se stavem nudy. Občas jsem chtěla knihu uložit do nedoctenych, ale zvědavost mě nutila do čtení dal a dal. Jsem ráda, že jsem se donutila číst žánr, který nevyhledavam, ale příště to číst nemusím.

15.05.2024 3 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Kniha zajímavá a ctiva. Nicméně to asi není úplně můj šálek kávy a četla jsem ji spíše ze zvědavosti, zajímal mne pohled na události na Heydrichuv atentát pohledem vyšetřovatelé.

12.05.2024 3 z 5

Když andělé dřímají Když andělé dřímají Tereza Bartošová

Čekala jsem další vyšetřování Tomáše a Honzy, a dostala něco úplně jiného. Avšak velmi zajímavého. Tereza prostě umí, opět jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Myšlenek na knihu mám spousty, ale to už bych spoilovala. Doporučuji všemi deseti.

08.05.2024 5 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Skvělá kniha stejně jako oba předchozí díly. Tentokrát nas dej zavede do poválečných let a začátku komunismu. Těžká doba, ke které už se už rozhodně nechci vracet.

07.05.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Po rozpacitem začátku, kdy jsem měla chut knihu odlozit, jsem se od ní naopak nemohla odtrhnout a přečetla ji velmi rychle. Celou dobu jsem byla napnutí, co se skutečně stalo a přemýšlela jak to bylo. Skutečný vztah mezi Norou a Polly jsem odhadla, ale samotnou příčinu a provedení tragédie ani náhodou. Knihu radim mezi topy letošního toku.

03.05.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Velmi zajímavá a ctiva kniha na pozadí historických událostí 50. a 60. let minulého století. Měli by si ji přečíst všichni, co tvrdí jak to bylo ta komunistů fajn. Pravda ve srovnání s podobným Sikmym kostelem je to kniha méně propracovaná, ale linka s Mirkem a tehdejší pohled na autismus zase dava dílu jiný rozměr.

30.04.2024 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Velmi ctiva kniha, kterou jsem zhltla za jeden večer. I když chovani hrdinů bylo pro mne dost nepochopitelné a v životě i neodpustitelne.

26.04.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Mi se kniha líbila. Je to něco uplně jiného než předešlé autorovy knihy, ale stejně tak dobře propracovane a velmi čtivé.

26.04.2024 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Mi se kniha líbila moc a dávám ji plný počet hvězdiček. Pravda je že i jsem se ze začátku ztrácela v množství postav,ale to se nakonec ustálilo.

24.04.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Kniha byla ctiva a zajímavá. Čtenáři píšou, že místy byla přehnaná
Ano, pár takových míst by se našlo. Avšak ve srovnání s knihami R. Sklare o realitní makléřce Bo, které jsem četla nedávno, je to pohoda. :-). Dávám plný počet hvězdiček.

19.04.2024 5 z 5

Vosí hnízda Vosí hnízda Lenka Chalupová

Opět velmi napínavá knihy autorky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Ano, vůdce sekty se dal tušit, knize to však na na ctivosti ani napinavosti neubírá. Líbí se mi rozdeleni knihy na dvě zdánlivě nesouvisející části, které se na konci spojí.

17.04.2024 5 z 5

Ztracená dívka z Berlína Ztracená dívka z Berlína Ella Carey

Za mne nádherná kniha u níž na konci i slzicky tekly. Pravda je,že dle anotace bych cekala více stránek ohledne obvinění z komunismu, než postavení žen za a po válce, ale mi to ani nijak zvlášť nevadilo. Pribeh je hodně propracovany a o dost zajímavější než předchozí důl série Stalo se v New Yorku. I když i ten se mi líbil.

14.04.2024 5 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

Velmi pohodová a pěkná kniha.cte se velmi rychle. Hezky pribeh na pozadí 2.sv. války.

13.04.2024 5 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

I tento díl je dosti napínavý . Teď už možná až moc prekombinovany a zbytečně dlouhý. Musím teď sáhnout po něčem jiném, už toho bylo na mne moc a nemohla jsem se dočkat konce

12.04.2024 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Stejně jako Vila na Sadove je i tato kniha ctiva a napínavá. Je ještě o dost brutalnejsi. Z některých scén je člověku až zle. Nedoporučuji citlivým povaham.

05.04.2024 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Knize se rozhodne nedá upřít ctivost a napinavost. Po pomalejším začátku jsem se nemohla od knihy odtrhnout a vědět, jak vše dopadlo. Take střídání dvou dejovych linek a jejich závěrečné propojení je skvělé. Souhlasím však s autorovou učitelkou češtiny, ze tě fantazie je az příliš moc a dej je v něčem až přehnaný a nereálný. Ve skutečnosti by Bo musela být superhrdina, aby to vše přežila. Za toto tedy strhavam jednu hvezdicku.

30.03.2024 4 z 5