HH77 HH77 komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Velmi silný pribeh. Stejne téma jak kniha Za zavřenými dveřmi od B.A.Paris. Za mne však o něco malo lépe propracovany. I když se dalo brzy tušit,kdo je ten zlý,nic pribeh neztratil na napínavosti a byl velmi zajímavý

16.03.2024 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Silný a mrazivý pribeh. Jeste teď z něj mám husí kůži. Nocméně po přečtení Pomocnice od M. McFadden musím jednu hvězdičku ubrat - ta byla ještě o dost zajímavější.

15.03.2024 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Kniha byla pro mne docela zklamání. Na rozdíl od Zapomeňte na neděli mne moc nebavila. Docela jsem se do čtení nutila. Pribeh byl zajímavý, ale nelíbilo se mi zpracování. Bylo tam plno zbytečných, až nudných momentu, bez kterých by se kniha obešla. Také jsem se ztrácela v ději a musela přemýšlet o jaké době a o kom se zrovna mluví.

13.03.2024 2 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Opět velmi napínavá kniha autorky, kterou si řadím mezi své oblíbené. Obdivuji, jak je příběh rozehran a jak se napětí stupňuje a jak je konec nečekaný.

10.03.2024 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

I o této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Opět velmi napínavá. I mi nedošlo na co odkazuje název knihy. :-).

09.03.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Velmi zajímavá kniha. Na 250 stranách se odehrává silný pribeh z konce 2. Sv. Války. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, napětí ke konci gradovalo. Konec přímo otřesný, na němž je nejhorší to, že se to opravdu ve válce dělo.

08.03.2024 5 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Velmi zajímavá kniha, která vás naprosto vtáhne do dějě, ale také si při ní uvědomíte, jak jste rádi, že už není 19 století. Ženy nemohly příliš přemyslet, studovat, svět se díval velmi zle na postižené děti, byly velké rozdíly mezi bohatství a chudobou. Za mne je tato kniha velmi podařený roman.

03.03.2024 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Na rozdíl od Dalaj. Kočky se do této knihy ne a ne zacist. Zvládla jsem o něco více než půlku, a to jsem nezizim přečetla 2 jiné knížky. Hvězdičky tentokráte nedávám vůbec, odpad to není, ale ani nic, co bych doporučila ke čtení.

29.02.2024

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Za mne moc krásný pribeh. Jak zde již někdo napsal, jiná díla na toto téma jsou více propracována, ale to mi vůbec nevadilo. Na uvědomění si všech těch válečných hrůz naprosto dostačující.

29.02.2024 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Ke knize jsem se dostala jen díky výzvě, a byla jsem mile překvapená. Pribeh byl sice dost jednoduchý, žádné extra napětí zde nebylo, ale velmi ctivy a dá se říct, že krásný. Jako oddechové čtení naprosto super.

28.02.2024 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásná kniha na pozadí skutečných události. Knih o 2.sv. válce byla napsaná spousta,a člověk si říká zda se dá dá napsat ještě něco nového. Ale dá, tato kniha je toho důkazem.

27.02.2024 5 z 5

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Některé povídky slabé, některé velmi dobre. Celkově hodnotím 3 hvězdičkami.

26.02.2024 3 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Knihu jsem bohužel dočetla jen do půlky. Nějak jsem se do ni nemohla začít. Ne, že by nebyla vůbec ctiva, ale mi se ten dej díky popisu valek mezi Židy a Římany dost táhl. Ale to už tak se mnou je, i u historických filmu u válečných scén usínám. Milovníkům daleké historie se kniha jistě bude líbit.

26.02.2024 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný pribeh. Neuvěřitelné, co vse hlavní hrdinka zvládla. Naštěstí se její život otočil k lepšímu a prožila jej pak šťastne.

25.02.2024 5 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Za mne velmi napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

24.02.2024 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Uff. Tak nakonec se happy end konal. Opět velmi napínavé čtení. Knize nemam co vytknout.

23.02.2024 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tato série mne moc a moc baví. Velmi ctiva, nelze se odtrhnout. V jednu chvíli byla Lousa trochu nesnesitelná,ale naštěstí se vzpamatovala. Už se těším na další díl a doufám, že její příběh bude mi šťastný konec.

23.02.2024 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Krásný pribeh, který vypadá jako romantika. Happy end se však nekoná. O to více je kniha pro mne překvapením. Je velmi ctiva a nelze se od ní odtrhnout.

22.02.2024 5 z 5

Čas písku Čas písku Edith Blais

Velmi zajímavá kniha na základě skutečných událostí. Únosy v Africe jsou vždy silné téma a ne vždy se rukojmí navrátí. Tento příběh naštěstí dopadl dobře. Avšak vůbec by k němu nemuselo dojít, kdyby se hlavní hrdinové drželi původního plánu a nesjeli z plánovane cesty. Knihu tak jako čtivou hodnotím pěti hvězdičkami, ale ta hloupost hlavních hrdinů nechť je varováním pro ostatní dobrodruhy.

22.02.2024 5 z 5

Trochu jsem se knihy bala, neboť autobiografie mne většinou moc nevtahnou a nebaví mne. Ale protože je to přeci Chandler, tak jsem do toho šla. A byla to síla. Netušila jsem, že M.P. byl závislý tak moc a že do toho průšvihu spadl tak brzy. Škoda, že nakonec se happy end nekonal a Matty už není mezi námi.

17.02.2024 5 z 5