HH77 HH77 komentáře u knih

Dívka s tetováním na zádech Dívka s tetováním na zádech Amy Schumer

Vlastně ani nevím,proč se vždy do knih tohoto typu pouštím. Dokážu přelouskat pár stran a pak to odkládam. Kniha je sice psaná zajimavě a vtipně, a fanoušky Amy jistě zaujme. Já to prostě jako knihu nezvládám. Knihy tohoto typu mi úplně stačí jako blog, jehož zapisky si přečtu občas pro zlepšení dne. Ještě snesu knihu o max 150 stránkách,delší už ne.

17.01.2024 2 z 5

Průměrný index štěstí Průměrný index štěstí David Machado

Nemohu asi úplně objektivně hodnotit neboť mi nesedí styl vypravování a knihu po pár stránkách odkladam. Není to můj žánr, ale své posluchače si kniha jistě najde.

17.01.2024 1 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Knize dávám 3 hvězdičky. Námět skvělý, propracovani již méně. Chvílemi byla kniha velmi zajímavá, chvílemi nudná tak, že jsem ji nechtěla dočíst. Klidně mohla mít o něco méně stránek.

17.01.2024 3 z 5

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Ženská výprava? V 5o letech v 19 století? Nejdřív jsem si řekla tomu přece nikdo nevěří. To nebude dobrá kniha. Ale kupodivu je. Výprava je to sice fiktivní, ale vystavena na skutečnostech, co se opravdu udály. A to je přesně to, co na knihách tohoto typu miluji. Dozvím se tak nové věci, popř. si rozšířim obzory již skutečnosti známých. Hlavně hrdinka je možná trochu pasivnějšá než by vůdce měl být, ale vzhledem k jejímu mladí a tomu, že to byla první výprava, kterou vedla sama, je to i pochopitelne. Dávám 5 hvězdiček.

14.01.2024 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Přiznám se,že to asi není úplně můj šálek kávy. Možná škoda,ale nějak se mi nechce dávat tomu šanci a dočíst to. Slečnu farářku mám ráda a dovedu si představit číst její zajímavé názory formou blogu,ale celou knihu nedávám.

10.01.2024 2 z 5

Budeš jenom moje Budeš jenom moje Martina Kováčiková

Opravdu silný pribeh,na kterém je nejhorší to,že se často děje i v reálném životě a ne vždy to dopadne dobře. Kéž by všechny ženy dokazaly takové stvury ( o muži se v případě Kristiana nedá absolutně mluvit) opustit vcas. Pribeh Natalie nakonec dopadl dobře, i když jinak než asi většina čtenářů očekává.

10.01.2024 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ani tato kniha nezklamala. Opět napínavá od začátku do konce. Hodně smutná, což bohužel u knih s válečnou tématikou asi jinak nejde. Oceňuji u autorky, že se tak trochu jednotlivé knihy, resp. hlavní postavy prolínají. Konkrétně zde je to jedna z vypravěček Joanna, která vzpomíná na svou sestřenici Linu z knihy V šedých tónech.

09.01.2024 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Když jsem si tuto knihu půjčovna z knihovny trochu jsem se lekla, jak je tlustá a že jí tak nestihnu vrátit čas. Ale je skvělé napsaná a četla se velmi rychle. Napínavý pribeh ze Španělska za vlády Franca. Krom milostného průběhu se dozvídáme i jak probíhaly adopce děti republikánu. Nic hezkého to nebylo.Víc už však prozrazovat nebudu, ať další čtenáře nepripravim o zážitek ze čtení. DOPORUCUJI.

07.01.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Další skvělá kniha této autorky. Silný příběh z dob nejhoršího komunistického režimu. Po přečtení je člověk opravdu rád že dnes už komunismus není ani u nás.

07.01.2024 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha se mi na rozdíl od jiných Hrabalových děl četla dobře a dočetla jsem ji tak až do konce. Ale také musím říct, že film se mi líbíl více, samotná kniha tolik vtipných momentů jako film nemá. Natočit Menzel film jen podle knihy, asi by to byla trochu nuda.

05.01.2024 3 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

Knihu jsem si stáhla do čtečky, neb byla zdarma a hodila se do výzvy. Přečetla jsem však jen pár stránek. Nezajímavá obsahem, příliš mnoho sprostých slov. Ze čtečky jsem si ji pak hned smazala.

04.01.2024 odpad!