Anděl smrti

Kriminální thriller, volně navazující na román Vila na Sadové, se opět odehrává v Ostravě, kde se realitní makléřka zaplete do případu sériového vraha. Svérázná Roberta přezdívaná Bo, spolumajitelka největší ostravské realitní kanceláře, se po patnáctidenní dovolené na Srí Lance, kde se zotavovala ze zranění, vydává do Radvanic za prvním klientem, architektem Mojmírem Zastrčilíkem, který chce prodat svůj rozlehlý dům se zahradou. Tento podnikatel po roce 1989 pracoval ve Fondu národního majetku a jako městský investor zneužil své postavení k nezákonnému obohacení. Do kauzy byl zapleten také europoslanec Bedřich Cihlář, bývalý náměstek primátora Ostravy, a bývalý státní úředník Antonín Střílka, nucený správce České národní banky. Tyto tři zkorumpované muže zavraždil krutým způsobem mstitel, který vzal takto spravedlnost do vlastních rukou. Do vyšetřování je zatažena i Bo se svým společníkem Říďou. Oba mohou při pátrání využít své bohaté zkušenosti z tajných misí v zahraničí, kde působili jako příslušníci elitní jednotky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270393/andel-smrti-6Lp-270393.jpg 4.1112

Kniha Anděl smrti

simona g.

Fajn kniha. Děj měl spád, byla napínavá, navíc fest po našemu, což se mi osobně líbí, je v ní supr černý, sarkasticko-cynický humor - DOPORUČUJI!!! :)

rengers

Skvělý Ostravský humor ocení hlavně Moraváci. Velmi čtivé a chvílemi také akčně napínavé. První díl se mi líbil o něco víc.

Iki1

Jako český thriller čtenářsky neskutečně vyčnívá. Hlavní představitelka mi připomněla Jamese Bonda, a to malinko zvýšilo mé potěšení z četby. Dějové linky jsou dovedeny ke zdárnému konci, nechybí překvapení, jen ten děj je takový trochu rozvleklejší. Vyvažuje to onen bondovský humor naší milé Bo.

martinidd
19.12.2020

Jako na českého autora solidní práce. Je to čtivé postavy sympatické. Zápletky trošku překombinované, ale to se dá odpustit, popisovat vykrádání sklepních kójí by tak zajímavě nevyznělo.

Dela111
06.07.2020

Z této knihy jsou čtenáři buď naprosto nadšení nebo se jim naopak vůbec nelíbí. Já patřím do první skupiny, takže jsem si čtení užila. K této sérii je potřeba přistupovat s nadhledem, brát to s humorem a neřešit co je reálné a co ne.
Příběh v sobě nese žánry detektivky, thrilleru a humoru. Hlavní hrdinka neřízená střela Bo mě baví, spolu s Říďou tvoří sympatickou dvojku. Líbí se mi jejich vitalita, vtip, vzájemné špičkování a úžasný ostravský dialekt. Zločiny, ke kterým se připletou, jsou dobře vymyšlené a jak se dá u bývalých agentů speciálních jednotek čekat, nechybí brutální scény. Ovšem vyšetřování krádeže kola by se k těm dvěma fakt nehodilo ;-).
Stejně jako první díl i tento se mně moc dobře četl. Je to napínavé, strhující i vtipné a to poslední oceňuji nejvíc. Snažila jsem se knihu si šetřit, ale moc to nešlo, ona se totiž těžko odkládá. Jako útěchu mám, že vyšel závěrečný díl, ale nebudu ho číst hned, budu se na něj nějakou dobu těšit než si ho potom vychutnám... :-)

stejcz
13.05.2020

Zřejmě bych si nějakou další knihu od autora přečetl. Už jen proto, že Bo je takové sympatické jméno. Akorát bohužel nevím, kde k němu přišla. Možná dřívější knihy..?
Mrtvol bylo na mě zbytečně mnoho a zápletka byla víc komplikovaná, než musela nutně být.
Taky jsem v průběhu knihy čekal, že okolnosti osvobozování budou popsány více do detailu, více barvitě. Přišlo mi to povrchně popsané. Moc rychlé. Na tolik, že člověku se fantazie teprve začala rozjíždět a už byl konec.
Jo a nevím, jestli ženské opravdu tak často řeší záchod, nebo si to jen chlapi představují. Rád bych se bez toho obešel.
Jasné plus za humor.

smilada
22.04.2020

Dost drsný,ale v knize se mi to líbí.

chanahd
20.01.2020

Tak jsem se dala kamarádkou zlákat. Prý je to lepší jak první díl. Není. Zase nesmrtelná Bo hledající záchod, gaťky…
Ale přečteno rychle, psáno je to čtivě.