Anděl smrti

Hlavní hrdinka Bo, kterou znáte z románu Vila na Sadové, žena s hodně divokou minulostí a výcvikem ve speciálních jednotkách ministerstva vnitra, dnes vynikající a dobře placená realitní makléřka, znovu rozjíždí šokující pátrání plné napětí a nečekaných zvratů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270393/andel-smrti-ybK-270393.jpg 4.136
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Grada

astroweb

Skvělé, skvělé, skvělé, to tedy byla jízda !
Doufám, že autor ještě něco napíše. Napínavé, žhavě současné, kritické, prostě nej.

Boby17

Knížka se mi četla dobře a děj pěkně odsýpal. Nemohu ale dát všechny hvězdy pro nedostatky v příběhu. Policie by určitě prověřovala pravdivost údajů z dopisu a také mi vrtá hlavou počínání Elišky v nemocnici. Více psát nebudu, aby budoucí čtenáři neměli zkažený zážitek ze čtení.

ave55

Drsné jako Ostrava sama. Nářečí mě jako rodilého Ostravaka pohladilo po duši, to pan Sklář umí. Zase něco jiného než "vokno, milej, blbej atd.". Ovšem příběh surový, syrový a přehnaně neskutečný. Ale vzhledem ke krátkým kapitolám a umění vyprávět se to dobře četlo.

Lina

Opět napínavé stejně drsné jako Vila na Sadové.Pro nás Ostraváky prostě pecka.

orinka3

Knihu nelze brát vážně. Překážejí v tom "vtipné" hlášky, kterými se text přímo hemží. Zaplevelují příběh. Kvůli nim odkládám v polovině, to se opravdu nedá.

Puntíkatýhrnek

Opět další dílko od autora, který sice umí fantasticky psát, ale o naprosto šílených věcech, o kterých je lepší nečíst... Druhá knížka byla pro mne zklamáním... Vila na Sadové se mi opravdu moc líbila a Anděl měl našlápnuto velmi dobře, ovšem jen do chvíle než se objevil Revizor a jeho podivuhodné chování... řekla bych, že autor překombinoval již překombinované a výsledek je všechno jen ne fascinující...spíš nelogický, těžkopádný a neuvěřitelný...Nevím jestli dostal autor při psaní v půlce knihy ránu do hlavy, nicméně ten zlom v ději je téměř uchopitelný...chápu, že na někoho to hodit musel, ale myslím, že má na to, aby to zvládl naprosto jinak...Pro ty co nečetli Vila na Sadové je výrazně lepší...

DariDerek

Naprosto skvělá záležitost, u které jsem byla napnutá až do konce. Je to určené nejen čtenářům Vily na Sadové a nejen Ostravákům. Vřele doporučuji a pokud chcete si přečíst více, tak zde, v záložkách, mám recenzi. :-)

vysypanel
20.12.2016

Bleskově jsem přečetl přes víkend --na dýl mi kniha půjčena nebyla :-) Čte se opět výborně, samozřejmě, že nejlíp nám - Ostravákům . Bo v plné formě , téma mrazivé. Nejhorší na tom je, že tak nějak to ve vysokých kruzích asi chodí. Doporučuji

kečup60
07.11.2016

První díl Vila na Sadové byl pro mě zajímavější. Tady toho násilí bylo až přespříliš. Ale abych byla spravedlivá, četla jsem to jedním dechem.

Eidalon
16.05.2016

Richard Sklář alias Bruno Ligocki - Sklářovo alter ego, mne svými kriminálními romány dostal. S Brunem (Richardem), jako autorem, jsem se setkal v knihách Besceler a Selebryta a tak objevil kdysi i Rudu z Ostravy (Michal Kavalčík), který se dnes stal skutečnou Selebrytou.

Ale pan Sklář se do mého chatrného literárního povědomí dostal až jako autor dvou na sebe navazujících knih – Vila na Sadové (2013) a Anděl smrti (2015). Dvě dílka, která je dobré číst ve správném časovém sledu, i když bezpodmínečně nutné to není.

Návaznost tu ale je a pomyslným prvním dílem je román Vila na Sadové, na který časově a dějově navazuje i „druhý díl“ Anděl smrti, byť datum vydání obou knih nese rok 2015, Anděl smrti se do popředí dostává až počátkem tohoto roku.

A tak jsem ve své nevědomosti zůstal až do přečtení Anděla smrti, a protože autor zaujal, dohledáním dalších informací jsem teprve prohlédl, a začetl se do dílu prvního. A tu řada nejasností druhé knihy přesně zapadla do vymezeného prostoru. Proto poznámka na úvod, můžete-li časový sled knih dodržte.

Anděl smrti je poměrně drsný příběh plný zvratů a dějových veletočů, na můj vkus až zbytečně morbidní a naturalistický. Mrtvol přehršle, a pitevní zprávy přetékají odhalenými sadistickými kousky vraha, kterému pouhé zabití nestačí, patřičně si to užívá a čím víc oběť trpí, tím lépe.

Ale příběh je to zajímavý, čte se dobře a napětí je až do úplného závěru, který ale vygraduje do neuvěřitelného vysvětlení, což dle mne knihu trochu sráží. Závěrečnou sekvenci raději při jídle nečtěte, je to opravdu naturalisticky konkrétní.

Pro mne je kniha příjemné překvapení, český čtenář ocení i české reálie – tajemná zákoutí Ostravy či veřejně známé kauzy české politické scény nedávné doby.

To vše je namixováno šikovně a dávkováno v několika příbězích hrdinů knihy, které zastřešuje Bo a Říďa co by středobody celého děje a které se v závěru knihy protnou a dají odpověď na všechny otázky. Mě se to líbilo, na českou soudobou původní krimi tvorbu dost dobré. Hned jsem si sehnal první díl, dokud mám hlavní hrdiny v paměti.

Dávám slušné čtyři hvězdy, já byl spokojen . . . pokud autor ubere pár litrů krve a oddělených hlav má u mne šanci na 100% spokojenost.

Sonik1974
11.03.2016

Pro mne po Vile na Sadové velké zklamání. Nepravděpodobný a nepropracovaný děj, mizerná čeština. Samoúčelné násilí, krev a mrtvoly...

Šárka5875
06.03.2016

Výborná česká krimi s prvky thrilleru a zároveň okořeněná vtipem. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

Belatris
03.03.2016

Už od začátku je to boj (stále jsem v procesu čtení). Tak odfláknutou expozici jsem už dlouho v literatuře nepotkala. První stránka přeplněná polopaticky podanými informacemi o tom, kdo je kdo, jak bydlí, s kým a proč, jakou má povahu a kde pracuje a s kým.
Už na prvních stranách je rovněž znát, že hlavní hrdinka není úplně dobře uchopená. Její minulost "ve speciálních službách" je nešikovně naroubovaná na ženskou padesátnici místy až typu Agathy Raisin.
Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál...

Marselle
08.01.2016

Detektivka, při které se nudit nebudete. Je nabitá zločinem, zároveň ji odlehčují vtipné hlášky hlavních hrdinů Bo, a Říďi.

Richard Sklář

Richard Sklář