Prospěchářka

Prospěchářka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515594/bmid_prospecharka-6538c3fe827f1.jpg 4 41 15

Alana Shropshirová je v nelehké situaci. Její otec Ed si těsně před sedmdesátkou začal se svou osmadvacetiletou ošetřovatelkou, což se vůbec nelíbí jeho synům. Teddy a Martin na svou sestru naléhají, aby jim pomohla otce „ochránit“. Alaně je však jasné, že jim ve skutečnosti jde jen o majetek, a odmítne se do kontroverzního románku míchat. Jako tvrdě pracující svobodná matka má mnohem důležitější starosti – a své zámožné rodině se už dávno odcizila. Když se však Ed s Kelly zasnoubí, bratři Alanu přesvědčí, aby za otcem přiletěla a společně s nimi se zlatokopky zbavila. Kelly je však mnohem prohnanější, než čekali, a Alana se zaplétá do stále nebezpečnějšího plánu plného tajemství a překvapení. Jak daleko jsou její sourozenci ochotni zajít?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Kalibr

The Opportunist , 2022

cleopatra11
12.04.2024 5 z 5

Výborná kniha, napětí od začátku až do konce. Krásná ukázka toho kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám.

Peace
04.04.2024 3 z 5

"Svět je zkažený, plný špatných lidí, kteří páchají odporné věci."

Kniha rychle plyne, je opravdu čtivá, vlastně jsem se nenudila ani chvilku.
Jen závěr už mi přišel značně překombinovaný a mně osobně úplně nesedl.

Maciiik
10.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Slupnuto za víkend. Nemohla jsem to odložit, i když jsem si celou dobu myslela, že vím na čem jsem. A on ten příběh měl ještě jednu vrstvu...

kanitsuj
12.02.2024 3 z 5

Přehledné a čtivé, trochu jednodušeji psané, ale poměrně originální zápletka a překvapivá pointa. Trochu mne zamrzely scény s daňky, ale autorka jimi chtěla zřejmě podpořit pointu. Škoda, že příběh nebyl propracovanější, dalo by se z něj vytěžit mnohem víc.

HH77
11.02.2024 5 z 5

Uff. Tak toto bylo úplně něco jiného než jsem očekávala. Jedna intriky za druhou. Pro mne konec nečekaný, zápletka mistrně popsana.

mysterygirl
07.02.2024 5 z 5

Pěkný , napínavý, čtivý

Twoo
06.02.2024 4 z 5

Takove to miliardarske intrikareni. Povedena jednohubka, rychle a svizne se cte, v ramci zanru urcite v poradku. Samozrejme dej mnohdy neuveritelny, ale nevadi.

danielosbourne
04.02.2024 3 z 5

Průměrný, psychologický thriller, na který asi po pár dalších knihách zapomenu, ale četlo se to moc dobře. To se musí nechat. Mělo to poměrně zajímavou zápletku, a i když se to autorka snažila zašmelit jak to šlo, tak jsem nějaký podobný závěr předpokládal. Odpočinková četba na dva večery.

LaCoccinelle
28.01.2024 5 z 5

Čtivá a napínavá knížka, to se povedlo.

Lily101
25.01.2024 5 z 5

Zajímavá kniha.

Fleur213
17.01.2024 3 z 5

Byla to jednohubka, trochu jednodušeji napsaná. Autorka by měla ještě svůj styl vypilovat. Nicméně námět byl zajímavý a zápletka překvapivá, byť jsem ji v jádru tušila. Přece jen musím autorce přičíst k dobru dvě vážná témata, která do příběhu zahrnula. To mě příjemně překvapilo a zvedlo v mých očích hodnocení. Kniha není literárním skvostem, ale i přesto má co nabídnout. Nejspíš ji přečtete velmi rychle. Čekejte spíš psychothriller, ale žádné drsné ani krvavé scény. Spíš mistrně lstivou mysl.

THERISA
15.01.2024 4 z 5

Výborná jednohubka! Skvěle napsané, výborně se to čte, autorka si vás trochu vodí a to je dobře. Nečekala jsem nic a dostala jsem výbornou úspornou knížku, kde se pořád něco dělo a hlavní hrdinka mi byla sympatická a fandila jsem jí (myšleno Alana :D). V závěru už tak nějak tušíte, ale i tak jste napjatí do poslední věty, zda se to přece jen ještě nezvrtne. Doufám, že se teď autorka zaměří na další tvorbu, evidentně jí to psaní jde!

Dresia
12.01.2024 3 z 5

Myslela jsem, že to bude psychothriller. Tohle bylo takové akční a moc mě to nebavilo, navíc mi to přišlo nereálné.

DK197
09.01.2024 4 z 5

KNIHA: Tenhle počin má prvoplánový název. Čekáte obyčejnou knihu o zlatokopce. Ale dostanete společenský román, pro někoho téměř thriller, o tom, co jsou lidé schopni udělat pro peníze. Pro dědictví. A odhalíte temná špinavá tajemství jedné bohaté rodiny... Zvraty i tempo knihy jsou naprosto skvělé. Všemi deseti doporučuji oběma pohlavím. Tentokrát berte moje čtyři hvězdičky s rezervou. Nejradši bych dala pět. Ale závěrečný zvrat mi prostě do celé knihy nesedí... Tuhle knihu jsem si přesto nečekaně užila.

Pípasek
19.12.2023 5 z 5

Název knihy zcela neodpovídá obsahu. Očekáváte příběh zlatokopky. Začátek tomu i odpovídá. Ale s přibývajícími stránkami jde o vzájemnou nenávist, vraždy vypadající jako nehoda, intriky a jiné nechutnosti, z kterých se zvedá žaludek. Těch kostlivců ve skříni má rodina miliardáře prostě moc. A konec opravdu překvapí

Autorovy knížky

Elyse Friedman