Hermiona419 Hermiona419 komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Smutná kniha. Velmi dobře se čte, děj ubíhá.

30.12.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Před jistou dobou jsem tuto knihu zkoušela číst, nevím, možná to bylo tím, že jsem ji nečetla v nejlepší době, ale prostě mě neuchvátila a po několika stránkách jsem jí musela odložit. Teď mě k ní dovedla povinná četba. A musím říct, že to bylo naprosto skvělé čtení! Lituji toho, že jsem ji nedočetla už dřív.

22.12.2022 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Sparksovy knihy miluju a Spřízněná duše rozhodně není výjimkou. Hope a Trua jsem si zamilovala hned. Kniha je psaná tak lehce a čtivě. No, prostě závislost!

18.12.2022 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Velmi emotivní kniha, člověk celou dobu tak nějak doufá, že to všechno dobře dopadne, i když od začátku ví, jak smutně a nešťastně tento příběh končí.
Anne byla obrovsky nadanou a inteligentní dívkou. Tohle napsat v období dospívání? Neskutečné!

16.12.2022 4 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jako povinná četba je to celkem fajn.

24.11.2022 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Výborná kniha, čtivá a mrazivá, dozvěděla jsem se spoustu nových a děsivých věcí! Má první od této autorky. Určitě se pustím i do dalších.

24.10.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jedna z knih, které by si měl přečíst úplně každý! Výborně zpracované, zajímavé rozhovory, spousta děsivých faktů. Obrovské díky paní Špitálníkové za tuto neuvěřitelně skvostnou knihu.

18.10.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Mrazivý, smutný a bolavý příběh. Zpočátku jsem se Listopádu trochu bála, je to přeci jen alternativní verze naší historie, ale opravdu není čeho se obávat. Vstřebávám a ještě hodně dlouho budu. Po Haně určitě nejlepší Alenina kniha. Děkuji za takové knihy a takové autory!

08.10.2022 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Maupassant má prostě výborné povídky! Krásná povinná četba.

24.09.2022 5 z 5

Neuvěřitelně silná a smutná kniha! To násilí, brutalita, bezcitnost a zloba, běhá mi mráz po zádech. O těchto událostech by se mělo mluvit a hlavně a ně nezapomínat, o Životicích jsem nikdy předtím neslyšela, a proto patří obrovské díky paní Lednické za to, že šíří odkaz této zapomenuté tragédie dál.
Děkuji a doporučuji přečíst.

17.09.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Alena prostě zatraceně umí! Luxusně vykreslené postavy i prostředí. Klobouk dolů, ale i tak to na bezkonkurenční Hanu nemá, ta je prostě jenom jedna.

13.09.2022 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Ačkoli to mám jako povinnou četbu, tak to bylo moc fajn a líbilo se mi to. Od pana Šabacha jsem četla Království za story, které mě moc nenadchlo, tohle bylo mnohem lepší!

06.09.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Řekla bych, že to byl takový solidní průměr, asi to úplně neurazí a ani nenadchne. Jelikož mám z knihovny vypůjčené další díly této série, tak tomu ještě nějakou šanci dám. Celkově asi ano, na nějakou tu oddechovou četbu asi ideální, rozhodně to ale není ten typ krimithrilleru, který Vám nedá spát.

22.08.2022 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tahle kniha nebyla špatná, ale Šelma a Hračkář mě bavily o trochu více. Určitě zkusím i další díl, Temný vzorec, jsem zvědavá, jaký ten bude.

12.08.2022 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Tak tohle byla jízda. Do Thea jsem asi zamilovala, děj rychle ubíhal a krásně se to četlo. Také oceňuji ta vědecká fakta, která kniha obsahuje, na můj vkus by jich tam mohlo být o něco méně, ale to mi nějak extrémně nevadilo.
Jediné co bych vytkla, je tomu tak i u Šelmy, tak je asi to, že kamkoliv se Theo vydal, vždycky to tam klaplo. To jsou ale jen takové drobnosti, a vrhám se na další díly této skvělé série.

06.08.2022 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Velmi čtivě napsaná kniha, ostatně jako všechny autorčiny knihy, které jsem doposud četla. Děj byl skvěle rozjetý, líbilo se mi, jakým způsobem autorka přidává jednotlivé informace i to, jak s nimi postupně manipuluje. Všechno bylo výborné, až na ten konec, ten mi přišel takový nedotažený, nedomyšlený, musím ale uznat, že si tak kniha nechává jisté kouzlo. Kdybych to měla porovnat s Upálenými a Kříďákem, Ty druhé jsem zatím nečetla, tak na ty Jáma trochu ztrácí, ale tu atmosféru a čtivost to mělo, jak říkám, perfektní. Za mě tedy určitě ano, na nějaké to oddechové rozhodně.

04.08.2022 4 z 5

Hádanky a hlavolamy případů Jacka Rozparovače Hádanky a hlavolamy případů Jacka Rozparovače Tim Dedopulos

Nebylo to vůbec špatné. Ze začátku jsem si myslela, že je to kniha pro starší děti, ale v průběhu čtení jsem z tohoto názoru velmi rychle sešla. Bavily mě i ty hádanky, takže jsem vlastně spokojená.

02.08.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Povedená kniha. Jsem maximálně spokojená. Čte se lehce a dobře, avšak není to ta kniha, která by vás nenechala spát, je to takové klidné a milé čtení. Drak spí je mou první knihou od této autorky, určitě si ale přečtu i další její tituly.

Upálené Upálené C. J. Tudor

Krásná kniha s trochou duchovna. Napínavá, mrazivá a děsivá. Byla rozhodně lepší než Kříďák. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy. Obrovské díky autorce za jedinečný čtenářský zážitek.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Senzační kniha! Měla pěkný děj, spád, zápletku. Velmi se mi líbil autorův styl psaní, ich-forma a kratší kapitoly. Postava Thea Craye mi byla sympatická. Trochu mi ale vadil fakt, že kamkoliv Theo ťuknul, tam mu to vždy vyšlo, ale to je jen malinká drobnost. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.