Hermiona419 Hermiona419 komentáře u knih

Tajný kód Tajný kód Priya Hemenway

Absolutně skvělá kniha! Božský poměr je něco naprosto neskutečného a fascinujícího!

24.04.2022 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vcelku naučná a poutavá kniha. Chvílemi mi přišla lehce překombinovaná, ale jinak působí dobrým dojmem. Za mě určitě ano, i když na vybrané Brownovy tituly rozhodně nemá.

17.02.2022 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown prostě umí! Opět skvěle, lehce kontroverzně, zpracované téma, které nás má donutit k zamyšlení, obzvlášť v této nelehké době, kdy se svět potýká s pandemií. Za mě je to trošku slabší, než byla Šifra mistra Leonarda, ale i tak klobouk dolů! A na závěr jeden z mých oblíbených citátů od Danta: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

15.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zvláštní kniha.

27.12.2021 3 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Tak v tomto případě u mě vede jednoznačně film, ale kniha špatná nebyla.

16.12.2021 3 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Nádherný příběh, přečtený jedním dechem! Velmi mě bavily Robinsonovy příhody s různými zvířaty na ostrově a také to, jak se pokoušel vyrábět mouku, chléb nebo třeba máslo.

Po stopách Karla IV. Po stopách Karla IV. Lenka Pecharová

Čteno asi tak před třemi lety, ale byla velmi povedená.

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství!

Padesátka Padesátka Oliver Burian

Takové nemastné, neslané, nedočteno.

15.12.2021 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Panebože! To bylo jízda, děsivá, mrazivá, dokonalá a inteligentní zároveň. To, jak autorka vykouzlila obrovské napětí, které by se dalo krájet, je naprosto neuvěřitelné. Agathě Christie právem náleží titul Královny detektivek.
Děkuji za tento nezapomenutelný čtenářský zážitek.
Klaním se a obrovsky smekám před touto paní Spisovatelkou.

15.12.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Troufám si říct, že to byla jedna z nejlepších knih, jaké jsem dosud četla. Autorův brilantní styl vyprávění mě naprosto uhranul, těch necelých pět set stran uteklo jako voda, opravdu nádherně se to čte. Šifra mistra Leonarda je mou první knihou od Dana Browna a přinesla mi, jak velký čtenářský zážitek, tak obrovský přínos nových informací a vědomostí. Kdybych měla k dispozici dvacet nebo více, dala bych s naprostou jistotou všechny, protože tahle kniha si to sakra zaslouží! Už se velmi těším Inferno, další autorovou knihu.

03.12.2021 5 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Velmi silný příběh o zradě, nenávisti, utrpení a také lásce. Podle mého názoru jedna z nejlepších Shakespearových tragédií.

24.11.2021 4 z 5

Afrika, má láska Afrika, má láska Corinne Hofmann

skvělé!

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Tohle byly knihy mého dětství! Pamatuji si, že jsme se o ně ve školní knihovně, jako holky přetahovaly, kdo jich přečte nejvíce.

Volba Volba Nicholas Sparks

Volba byla skvělou volbou! Za mě, jako všechny Sparksovy knihy, doporučuji všemi deseti.

23.11.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tenhle díl má ze všech nejraději!

23.11.2021 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Dokonalé stejně jako film s Emmou Watson v hlavní roli.

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Opět skvělá kniha!

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Krásná kniha.

23.11.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika, která chytne snad každého. Četla jsem třikrát a stále mě to neomrzí.

22.11.2021