Hermiona419 Hermiona419 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika, která chytne snad každého. Četla jsem třikrát a stále mě to neomrzí.

22.11.2021

Království za story Království za story Petr Šabach

Skoro jsem to nedočetla, bylo to takové nemastné, neslané.

22.11.2021 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nebylo to špatné, ale na Hanu to rozhodně nemá.

22.11.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má první Hartlovka!
Doporučuji!!!

21.11.2021 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Absolutní must-have kniha pro milovníky poezie, ale i klasické literatury. Verše jako třeba "Manon je motýl, Manon je včela, Manon je růže hozená do kostela." nebo "Váš rytíř je jak zmoklá slepice, on Vás má nesmírně rád." jsou naprosto dokonalé!

17.11.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi emotivní kniha, která si mě získala svým neobvyklým, leč sympatickým vypravěčem a svou hlavní hrdinkou jménem Liesel. V knize nejsou zbytečně dlouhé pasáže, ve kterých by se nic neodehrávalo, takže se velmi dobře čte. Celkově je to krásná, ale zároveň smutná kniha a dle mého názoru jedna z nejlepších románových knih napsaných na téma druhé světové války. Vřele doporučuji!

14.11.2021 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Sparksovy knihy miluju, tahle byla moje první a dle mého názoru jedna z jeho nejlepších.

17.08.2021 5 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Tohle byly knihy mého dětství! Krásně se četly, jednoduše perfektní!!

17.08.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Opravdu velmi povedená kniha, troufám si říct, že jedna z nejlepších knih napsaných na toto téma. Je až k nevíře, jak mohli tyhle hrůzostrašné věci dělat lidi lidem,. Tuto knihu by si měli přečíst všichni, hlavně ti, kteří letos na jaře během covidových opatření nosili židovskou hvězdu, aby pochopili jak totálně mísu to bylo.

16.08.2021 5 z 5

Klenot jak ruské, tak světové literatury. Doporučuji!!

16.08.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha mě udržela celou dobu v napětí, byla čtivá a děj rychle ubíhal.

16.08.2021 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha byla hezká, ale sem tam byly pasáže, které se příliš táhly a kterým jsem moc nerozuměla. Asi jsem čekala něco víc, ale i tak si myslím, že je to velmi povedená kniha s hezkým ač smutným dějem.

16.08.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tady nemá smysl něco řešit, jedním slovem dokonalé!

05.08.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Bylo to neskutečně čtivé, tajemné a zajímavé, ale ten konec mi přišel trochu nedomyšlený.

05.08.2021 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ta světová klasika mě prostě nikdy nezklame a tenhle případ nebyl výjimkou. Dokonalé!

05.08.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Opět velmi povedená detektivka! Vřele doporučuji!!!

30.07.2021 5 z 5

Králova komnata Králova komnata Juliette Benzoni

Nádherná kniha s dokonale vygradovaným dějem! Na tuto knihu jsem přišla náhodou v babiččině knihovně, zaujala mě svou obálkou i tím, v jaké době se příběh odehrává. Bohužel tam, ale byl jen druhý díl, takže jsem se ze začátku lehce ztrácela ve jménech francouzské šlechty, např., že Madame je vévodkyně orleánská, ale také princezna falcká a švagrová Ludvíka XIV.. Určitě si ale přečtu i první díl této série. Za mě doporučuji všemi deseti!!

02.07.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak tohle? Neskutečně poutavé, čtivé a zajímavé! Vrhám se na další díly. Všem milovníkům detektivek vřele doporučuji jak tuhle knihu, tak autora, od kterého žádná kniha rozhodně není přešlap!!

31.05.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Srdcovka, jedna z mých oblíbených divadelních her!!!! Prostě poklad světové literatury :-))))

23.05.2021 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedna z těch nádherných knih klasické literatury, která nikdy nezklame! Doporučuji všemi deseti!!!

05.05.2021 5 z 5