Evžen Oněgin

Klasické dílo světové literatury. Veršovaný román klasika ruské literatury podává obraz života a mravů vyšší a střední ruské společnosti ve městě a na venkově v 1. polovině 19. století.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284/evzen-onegin-r1y-284.png 4.21201
Originální název:

Евгений Онегин (1823)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Poezie
Vydáno:, Romeo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (133)

Přidat komentář
raďax9
30. října

Vždy jsem si chtěl přečíst nějaké Puškinovo dílo, líbí se mi ruská literatura a rád čtu knihy z období romantismu. Krásné verše. Radost číst.

Cink262
20. října

Román o lásce, ješitnosti, přátelství, zradě, ale ze všeho nejvíce román o změně. Sám Puškin vydával své dílo postupně neskutečných 8 let, kdy on sám byl ve věku změny pohledu na svět. V knize je nejvíce citelná změna osobností, kterou vyvolaly události, jež už nelze vzít zpět. Strategická rozumová zdrženlivost důležitého životního rozhodnutí se projevuje jako nevýhoda a někdy se stane i zárodkem nevídaného utrpení. Evžen Oněgin je napsán dojímavě a velice jsem si vážil autorových - vypravěčových vsuvek a subjektivních názorů do samého středu děje.

Anastazie0810
17. října

Nesmrtelný příběh. Krásné a emotivní verše...

Jaruš7
16. října

Jako náctiletá jsem jí poslouchala z rozhlasového i televizního vysílání, ale ke knize se mohu vrátit kdykoli se mi zasteskne po libozvučných verších.
První zážitek byl natolik silný, že došlo na životní předsevzetí.
Čtenářské zážitky z ruské klasiky jsou nám Slovanům blízké.

kari.nohynkova
11. října

Tuto knihu jsem si vybrala do povinné četby po shlédnutí adaptace v Divadle ABC. Děj mě zaujal, a tak jsem se rozhodla přečíst si předlohu.
Byl to můj první román psaný ve verších, který jsem četla. Zpočátku jsem se toho bála, ale verše si mě brzy získaly (velký obdiv českým překladatelům). V příběhu jsem se neztrácela, právě naopak. Jakožto milovnice knih jsem se dokázala snadno ztotožnit s Taťánou a celou knihu tak prožít o to intenzivněji.
Určitě se ke knize v budoucnu vrátím.

Nymeria_
06. října

Překvapivě dobré, verše se četly moc hezky (vůbec se mi nezdá, že by byly těžké na pochopení, jak tady někteří píšou), příběh trošku slabší ~ 4/5

sarka45
30. září

Nádherné. Veršů se nemusí nikdo bát, jsou krásné, libozvučné, srozumitelné, plné emocí - lásky, vášně, nenávisti, zloby. Krásný a smutný příběh. Dýchne na Vás život na ruském venkově i ve městě. Tehdejší smysl pro čest, zásadní pilíř lidského charakteru.

Analady
29. září

Nádherný příběh plný hlubokého citu.

NiNo
28. září

Nesmrtelná klasika. Nebojte se označení povinná literatura, tahle kniha opravdu stojí za to.

Monnyska
24. srpna

Nádhera, já moc veršům neholduji, ale tohle bylo prostě něco úžasného :)

Lartie
26. července

Úžasné dílo, moc doporučuji těm, kterým nedělá problém ta "starší" literatura..

Deervil
24. července

Vrcholné dílo romantické ruské literatury, naprostá nutnost pro kohokoliv, kdo si myslí, že je sečtělý. Skvostné, dechberoucí, nepopsatelně krásné.

RudýOnkel
23. července

Šel jsem do knihy z nadšením, že zažiju nějaký pořádný milostný poměr, zvrat, akci hodnou ruským "oligarchům". Příběh je ale nudný, dlouze se vyvíjející, mnoho tamních pojmů, které je nutno vysvětlit a kvůli veršovanosti se také špatně čte - alespoň mně

Příběh 6/10

Romance 8/10
Akce 3/10
Humor 2/10
Napětí 2/10

tester
23. července

Pro vychutnání tohoto díla je potřebná citová vyzrálost čtenáře, který si zavzpomíná a zopakuje co v životě prožil, anebo citová nedozrálost kdy čtenář nachází něco co mu v životě schází. Většinou jsou čtenáři ženy u nichž je rozvinutější citová složka. Hroší kůže-muži dílo tak neprožívají.

Beltrix
22. července

K tomuto skvělému dílu mě přivedlo stejnojmenné představení divadla Anfas, během něhož jsem se do Evžena zamilovala. Od té doby jsem četla již několikrát a pořád stejně mě baví a uchvacuje nejen příběh, ale také forma, protože Puškinovy verše jsou prostě nádherné (a české překlady za tím rozhodně nezaostávají).

kralovaviky
22. července

Kniha je podle mě moc na přemýšlení. Knihu jsem si vybrala, protože mě celkem zajímalo Puškinovo psaní. Hned na začátku jsem zjistila, že tahle kniha není nic pro mě. Nechápala jsem a ztrácela jsem se v řádcích. Četla jsem, ale nepamatovala jsem si vůbec nic. Nedoporučuji lidem co čtou radši oddechovky a moc nemusí verše..

Adelajda_4
14. července

To bylo tak strašně hezké,! Ty verše, ten konec, ach.

Katranis
03. července

Klasická kniha.

krevetinka
02. července

„Já píši vám - co mohu více?"

Nádherné. Tenhle příběh miluju.

Michalka98
25. června

Toto dílo mě zaujalo okamžitě díky naprosto krásným veršům, ve kterých Puškin dokázal zobrazit jak emoce hlavních hrdinů, tak děj o nenaplněné lásce. Stále velmi aktuální kniha, která patří právem mezi povinnou četbu.

jarmila4388
13. června

Krásný příběh, nádherné verše...

Mimochodem, tip pro ty, kteří se ve verších občas ztrácejí: zjistila jsem, že pokud si čtu nahlas, nestává se mi to. Možná to někomu pomůže...

Momana
03. června

Nádherná kniha, krásné verše. Puškinovi velký obdiv!

Jass
20. května

V rámci opakování k maturitě jsem letmo znovu přečetla Evžena Oněgina a musím říct, že se skutečně jedná o jednu z mých nejoblíbenějších knih. Je to dokonalé vyvážení formy a obsahu. Styl, kterým je Evžen napsaný je naprosto unikátní a zbožňování hodný, příběh je nádherný a kniha navíc obsahuje řadu odkazů k jiným nejen literárním dílům. Pro mě skutečně vrchol světové literatury.

KosťaLevin
10. května

Až se k nám přes ty naše hráze
vzdělanost jednou dostane,
po jistém čase (při úvaze
filozoficky nestranné
tak za pět set let) zaručeně
i cesty podlehnou té změně:
ruskou zem v prudkém rozvoji
síť silnic přetne, propojí.
Přes vody vzklenem do oblouků
sta mostů z pevné oceli,
odsunem hory, tunely
Prokopem pod řečišti toků,
křesťanským duším světlo dá
na každém rohu hospoda.

Malíček
09. května

Knihu jsem četla opět jen kvůli maturitě. A myslím, že jsem byla dost hloupá, když jsem koukala na to, kolik má kniha stran a jak je tlustá, protože kdybych vybírala podle obsahu, možná bych teď neměla v seznamu tolik blbostí, pardon. Každopádně, Evžen Oněgin mi dal fakt zabrat! Půlku knihy jsem vůbec neměla tucha, o co jde. Nechápala jsem, vůbec. Na konci jsem byla fakt ráda, když jsem ji dočetla. Myslím, že tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Pro někoho asi fajn oddechovka, pro mě rozhodně ne, bohužel...

EvikU.
09. dubna

Na to že je to poezie a tu moc nedávám, tak se mi kniha líbila. Četba k maturitě.

katushah
31. března

Krásný příběh v krásných verších, vřele doporučuji!

MartinaP1984
21. března

Milovala jsem tenhle příběh i zpracování kdysi a nezklamal ani po letech. Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec, mám ji ve svém TOP výběru, což jsou knihy, které nesmí chybět v mé knihovně, abych se k nim mohla kdykoliv vrátit.

Shajna
18. března

Tenhle legendární román jsem si chtěla dlouhou dobu přečíst, ale nějak jsem se ho "bála", odrazovalo mne hlavně to, že je psán ve verších. Nedávno jsem se konečně odhodlala se ho chopit a zůstala jsem ohromena. Za mě je to naprosto geniálně zpracované, výborná zápletka a prostě vše tak, jak má být a zároveň úplně jinak. Jsem z tohoto díla naprosto unešená a čtu již poněkolikáté!

Továrna
14. března

Nesmírně obdivuji pana Spisovatele, který napsal tento krásný příběh a do tak nádherných veršů vložil plno vášní a emocí. Zároveň obdivuji všechny kvalitní překladatele, kterým se podařil tento veršovaný román zdárně a kvalitně přeložit. Já jsem četl překlad od Josefa Hory, který se mi jak jak jinak než velmi líbil.

Nádherné dílo, které, a není divu, inspirovalo i další velikány v jejich tvorbě (např. pana Čajkovského) a které si určitě za několik let znovu rád přečtu.