Evžen Oněgin

Klasické dílo světové literatury. Veršovaný román klasika ruské literatury podává obraz života a mravů vyšší a střední ruské společnosti ve městě a na venkově v 1. polovině 19. století.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284/evzen-onegin-r1y-284.png 4.21144

Евгений Онегин (1823)

Literatura světová, Romány, Poezie
Vydáno:, Romeo

Lartie

Úžasné dílo, moc doporučuji těm, kterým nedělá problém ta "starší" literatura..

Deervil

Vrcholné dílo romantické ruské literatury, naprostá nutnost pro kohokoliv, kdo si myslí, že je sečtělý. Skvostné, dechberoucí, nepopsatelně krásné.

RudýOnkel

Šel jsem do knihy z nadšením, že zažiju nějaký pořádný milostný poměr, zvrat, akci hodnou ruským "oligarchům". Příběh je ale nudný, dlouze se vyvíjející, mnoho tamních pojmů, které je nutno vysvětlit a kvůli veršovanosti se také špatně čte - alespoň mně

Příběh 6/10

Romance 8/10
Akce 3/10
Humor 2/10
Napětí 2/10

tester

Pro vychutnání tohoto díla je potřebná citová vyzrálost čtenáře, který si zavzpomíná a zopakuje co v životě prožil, anebo citová nedozrálost kdy čtenář nachází něco co mu v životě schází. Většinou jsou čtenáři ženy u nichž je rozvinutější citová složka. Hroší kůže-muži dílo tak neprožívají.

Beltrix

K tomuto skvělému dílu mě přivedlo stejnojmenné představení divadla Anfas, během něhož jsem se do Evžena zamilovala. Od té doby jsem četla již několikrát a pořád stejně mě baví a uchvacuje nejen příběh, ale také forma, protože Puškinovy verše jsou prostě nádherné (a české překlady za tím rozhodně nezaostávají).

kralovaviky

Kniha je podle mě moc na přemýšlení. Knihu jsem si vybrala, protože mě celkem zajímalo Puškinovo psaní. Hned na začátku jsem zjistila, že tahle kniha není nic pro mě. Nechápala jsem a ztrácela jsem se v řádcích. Četla jsem, ale nepamatovala jsem si vůbec nic. Nedoporučuji lidem co čtou radši oddechovky a moc nemusí verše..

Adelajda_4

To bylo tak strašně hezké,! Ty verše, ten konec, ach.

Katranis

Klasická kniha.

krevetinka

„Já píši vám - co mohu více?"

Nádherné. Tenhle příběh miluju.

Michalka98

Toto dílo mě zaujalo okamžitě díky naprosto krásným veršům, ve kterých Puškin dokázal zobrazit jak emoce hlavních hrdinů, tak děj o nenaplněné lásce. Stále velmi aktuální kniha, která patří právem mezi povinnou četbu.

jarmila4388

Krásný příběh, nádherné verše...

Mimochodem, tip pro ty, kteří se ve verších občas ztrácejí: zjistila jsem, že pokud si čtu nahlas, nestává se mi to. Možná to někomu pomůže...

Momana

Nádherná kniha, krásné verše. Puškinovi velký obdiv!

Jass

V rámci opakování k maturitě jsem letmo znovu přečetla Evžena Oněgina a musím říct, že se skutečně jedná o jednu z mých nejoblíbenějších knih. Je to dokonalé vyvážení formy a obsahu. Styl, kterým je Evžen napsaný je naprosto unikátní a zbožňování hodný, příběh je nádherný a kniha navíc obsahuje řadu odkazů k jiným nejen literárním dílům. Pro mě skutečně vrchol světové literatury.

KosťaLevin

Až se k nám přes ty naše hráze
vzdělanost jednou dostane,
po jistém čase (při úvaze
filozoficky nestranné
tak za pět set let) zaručeně
i cesty podlehnou té změně:
ruskou zem v prudkém rozvoji
síť silnic přetne, propojí.
Přes vody vzklenem do oblouků
sta mostů z pevné oceli,
odsunem hory, tunely
Prokopem pod řečišti toků,
křesťanským duším světlo dá
na každém rohu hospoda.

Malíček

Knihu jsem četla opět jen kvůli maturitě. A myslím, že jsem byla dost hloupá, když jsem koukala na to, kolik má kniha stran a jak je tlustá, protože kdybych vybírala podle obsahu, možná bych teď neměla v seznamu tolik blbostí, pardon. Každopádně, Evžen Oněgin mi dal fakt zabrat! Půlku knihy jsem vůbec neměla tucha, o co jde. Nechápala jsem, vůbec. Na konci jsem byla fakt ráda, když jsem ji dočetla. Myslím, že tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Pro někoho asi fajn oddechovka, pro mě rozhodně ne, bohužel...

EvikU.

Na to že je to poezie a tu moc nedávám, tak se mi kniha líbila. Četba k maturitě.

katushah

Krásný příběh v krásných verších, vřele doporučuji!

MartinaP1984

Milovala jsem tenhle příběh i zpracování kdysi a nezklamal ani po letech. Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec, mám ji ve svém TOP výběru, což jsou knihy, které nesmí chybět v mé knihovně, abych se k nim mohla kdykoliv vrátit.

Shajna

Tenhle legendární román jsem si chtěla dlouhou dobu přečíst, ale nějak jsem se ho "bála", odrazovalo mne hlavně to, že je psán ve verších. Nedávno jsem se konečně odhodlala se ho chopit a zůstala jsem ohromena. Za mě je to naprosto geniálně zpracované, výborná zápletka a prostě vše tak, jak má být a zároveň úplně jinak. Jsem z tohoto díla naprosto unešená a čtu již poněkolikáté!

Továrna

Nesmírně obdivuji pana Spisovatele, který napsal tento krásný příběh a do tak nádherných veršů vložil plno vášní a emocí. Zároveň obdivuji všechny kvalitní překladatele, kterým se podařil tento veršovaný román zdárně a kvalitně přeložit. Já jsem četl překlad od Josefa Hory, který se mi jak jak jinak než velmi líbil.

Nádherné dílo, které, a není divu, inspirovalo i další velikány v jejich tvorbě (např. pana Čajkovského) a které si určitě za několik let znovu rád přečtu.

Zednář

Propojení dopisů Nebezpečných známostí a nemystického Doriana Graye, poesie je zajímavá a velice netradiční forma na román. Skvělé lyricko-epické verše s vtipem a jejich dialogičnost je velmi čtivá.

Peťulka8

Knihu jsem si zamilovala, je skvěle napsaná. Knihu rozhodně doporučuji :-)

intelektuálka

Ruský romantik s tragickým osudem - jeho dílo je mi blízké je tam nostalgie jako u více ruských autorů

dark.ma93

Z knihy jsem měla strach, že mě nenadchne, ale nakonec jsem ji zamilovala a to hlavně kvůli básničce co píše Táňa.

Mutnedžemet

Četla jsem na doporučení kamarádky a sama mohu jen doporučit dál. Krásně a čtivě pojatý příběh lásky, znudění životem, přátelství a vlastní pýchy.

denydejna
18.12.2016

Přiznávám, že než jsem Evžena Oněgina začala číst. měla jsem z této knížky obavu. Poezie není má nejsilnější stránka, ale tahle knížka je tak krásně napsaná a příběh je natolik zajímavý, že mi to nedělalo žádný problém to přečíst a jsem za to moc ráda!

MotorkaN
11.12.2016

K téhle knize jsem se dostala díky povinné četbě. Bohužel poezie není zrovna můj šálek čaje a tak za mě takový průměr.

Lukyn96
23.11.2016

Některé pasáže se mně líbily, ale knihy ve verších mě moc nebaví. Třeba přijdu Evženovi na chuť později.

Adelyna
27.10.2016

Četbu jsem si užila, příběh Taťániny čisté a krásné lásky k Evženovi si nejde neoblíbit.

Davina
26.10.2016

Nebýt povinné četby, po knize bych nesáhla. Přelouskávala jsem ji hodně dlouho. Nemohu říct, že by byla špatná, ale četla jsem lepší. Přesto si myslím, že si ji do povinné četby zařadím.