Shledání v Barsaloi

Shledání v Barsaloi https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408311/bmid_shledani-v-barsaloi-Vyg-408311.jpg 4 423 52

Bílá Masajka série

Téměř čtrnáct let uplynulo od mého útěku s dcerou Napirai, které byl tehdy rok a půl, a já nemohu uvěřit tomu, že teď sedím v letadle a znovu cestuji do Keni. Hlavou se mi honí úzkostlivé otázky: Jak vypadá můj někdejší domov? Co z něj zůstalo? Co všechno se změnilo? Poznám ještě vesničku Barsaloi na severu Keni a její obyvatele? Jak se bude chovat Lketinga, můj bývalý manžel, samburský válečník? A co mama? Přijmou mě ještě mezi sebe?... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Wiedersehen in Barsaloi , 2004

Nofar197
15.03.2023 4 z 5

Oproti Bílé Masajce se příběh o znovushledani Corinne s její africkou rodinou poněkud drolil, ale nevadí. Zaujalo mě hlavně Corinnino srovnávání tehdejší a soucasne Keni. Nechybí ani krásné fotografie.

SilvieSisinka
16.06.2022 3 z 5

Další díl Bílé Masajky mě moc nedal i tak jsem ráda že jsem knihu přečetla.Ze se paní spisovatelka opět vrátila do Afriky za svou starou rodinou.

marcela3655
12.06.2022 3 z 5

První díl super pak slabší a slabší

Palorizek85
27.05.2022 4 z 5

Hezký popis části Afriky, jejich obyvatel a zvyků. Autorka se dobře drží toho, co umí a tak je kniha příjemně čitelná.

Hermiona419
23.11.2021 5 z 5

Krásná kniha.

Dagmar76
16.06.2021 3 z 5

Velice čtivě popsaný návrat autorky na "místo činu", vřelé shledání s africkou rodinou od které s malou dcerkou před 14 lety utíkala. Corinne je opravdu obdivuhodná žena. Mám jen trochu pocit, že dalšími díly jen těží ze své původní slávy. Těžko říct, zda by jí africká rodina tak vřele přivítala, kdyby je na dálku stále nepodporovala. Nevím, zda kniha byla popsána přes růžové brýle, ale její bývalý manžel mi přijde dost děsivý (strašně vyhublý, strhaný, málo jí, prý ale už vůbec neholduje alkoholu, jasně, těch 14 dní se to dá jako divadýlko vydržet), jeho nová žena chce Corinne něco říct a on se strašně zlobí....Nevím, podle mě "chlastá první ligu" a autorka to nevidí, nebo nechce vidět...Některé pasáže knihy jsou úplně zbytečné, to by ovšem byla poloviční....

MichaelaPersen
20.01.2021 5 z 5

Dalsi skvely pribeh od Corinne. Kazda jeji kniha me velmi bavi a urcite muzu doporucit vsem.

georginaa
16.10.2020 3 z 5

Třetí díl už nebyl zase tak poutavý jako ten první. Ale i tak mě zajímá osud této dámy. Je zvláštní jak si někdo vytvoří tak silné pouto k cizí zemi, ale vlastně tam nedokáže žít.

Aveli
11.06.2020 3 z 5

Zajímalo mě, jak to všechno dopadlo, a proto jsem se vrhla i na další díl. Přiznávám, že není tak čtivý jako první, ale zase oproti druhému mě bavil více. A hlavně se dozvídáme další podrobnosti nejen o fungování její africké rodiny.

mario.nette
07.05.2020

Hodnotit hvězdičkami nebudu, protože jsem nedočetla :( Nebyla jsem ani v polovině a knížku jsem odložila - šla jsem číst nějakou jinou. Bylo to minulý rok...pořád jí mám v knihovně, ale asi se k ní už nevrátím.

Hani77
09.02.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší ze všech 3 dílů. Zajímavé povídání o životě Samburů po 14 letech od jejího útěku zpět do civilizace. Corinne už konečně dospěla, přestala si "plést" Sambury a Masaje a taky byla schopná vysvětlit Lketingovi, že není tak pohádkově bohatá, jak o ní slyšel od lidí, že jeho a rodinu podporovala i v době, kdy na tom byla sama špatně, a to i přesto, že v její zemi není obvyklé, aby žena podporovala muže poté, co od něj odešla. K tomuto dílu se ještě možná někdy vrátím-až mi bude špatně, tak si přečtu o životě ve slumu v Nairobi-a budu hned vědět, že se mám dobře ☺. Proto jsem nakonec dala 5*, ač jsem hodně váhala mezi 4 a 5.

Andynka
05.02.2020 2 z 5

Na tohle pokračování jsem se těšila vůbec nejvíc. A nakonec pro mě bylo zklamáním.
Kdyby autorka utvořila Zpátky z Afriky i s tímhle do jedné knihy a od sud vzala jen ty zajímavé údaje , jako je shledání s její rodinou. Bohatě by to stačilo.
I když je zajímavé se dozvědět, že i po 14 letech neudělali v Africe až tak velké pokroky. A že zároveň zvyky místních kmenů zanikají. Obdivuji, jaké vztahy k sobě všichni udržují a rozhodně pro mě bylo zajímavé, jak to bude vypadat po 14 letech. Ale co se týče natáčení filmu a podobných věcí. Klidně bych si to přečetla v novinách, jako článek. Ale ne na několika stránkách v knize. Pro mě ze 170 stran bylo záživných asi tak 50. Což je škoda stránek.

Suzynka29
05.01.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla. Zajímalo mě, jak ji v Africe přijmou, jak se k ní zachová bývalý manžel. Nakonec zřejmě vše dobře dopadlo. Smutné je, jak se i v 21. století chovají k ženám pro nás v naprosto odlišném světě. Každopadně Corinnu obdivuji už jen za to, že v těch podmínkách přežila 4 roky, já bych to nedala ani 4 měsíce :-D a že zažila takové poblouznění a vzdala se kvůli naprosto odlišnému muži všeho, co měla. Ze zvědavosti jsme se chtěla podívat, kdy se narodila a hele, letos oslaví kulatiny, takže mám hned splněno první téma letošní výzvy.

zimolka
06.05.2019 5 z 5

I tento díl nebyl špatný,zajímalo mě co prožívala Corinne při cestě do Keni.

jfialova
15.03.2019 2 z 5

Tento díl byl již poněkud slabší, nejzajímavější byly fotografie. Aspoň měl člověk možnost podívat se, jak v reálu všichni vypadali.

Ramondia1
11.02.2019 4 z 5

Nakonec celý příběh Bílé Masajky dopadl, jak nejlépe mohl, Corinne s dcerou žijí v Evropě v civilizaci a Lketinga se svojí rodinou v Africe, každý v prostředí, které je jim blízké a vztahy nejsou poznamenány žádnou záští, všichni spolu vycházejí ke spokojenosti všech, až to vypadá všechno moc idealistické. Ale asi to tak je a je to jedině dobře.

haki34
07.12.2018 5 z 5

právě jsem dočetla Afrika, má láska..a vracím se i k prvním dílům...celý můj koment a dojmy ze seznámení s Corinne jsem srhnula při knížce Příběhy bílé Masajky, protože j sem to četla jako trilogii... nicméně nedalo mi nečíst si komenty i k jednotlivým dílům a dobře se bavím :D myslím, že je fajn dočíst její příběh do konce...(i když, v Corinnině případě nevíme, kdy vlastně její africký příběh a dobrodružství vlastně skončí, že ani ??? :D)

Moje shrnutí - Corinne je šílená ženská, dobrodružka, romantička a také hlavně šikovná obchodnice...příběh čtivý, no, věděla jak své dobrodružství zhodnotit :) předpokládám že zaujme hlavně ženy ;) já navzdory všemu doporučuji - skvělá oddechovka !! a Corinne za její životaschopnost velice fandím :)

Katulinka69
20.10.2018 4 z 5

Čtive.

Lucie85
02.08.2018 2 z 5

Bohužel už mi třetí díl přišel zbytečný. Chápu, proč to Corinne napsala, ale dějově už to bylo o ničem.

KnihoMorka
20.04.2018 5 z 5