Po stopách Karla IV.

V roce oslav sedmistého výročí narození Karla IV. jsme připravili o největším českém králi populárně naučnou knihu pro děti, určenou do hodin vlastivědy či dějepisu s provázaností na zeměpis, literaturu a umění, kterou ale využijí i k vlastní četbě a poučení doma. Obsah je proložen mnoha obrázky, komiksy, rébusy a hádankami, takže zábavnou formou zprostředkovává kvalitní informace o osobnosti a době tohoto panovníka. Knížku lze využít pro školní i domácí vzdělávání na prvním stupni ZŠ, jako podklad pro skupinovou práci, texty na čtení s porozuměním, projektové dny, knihovny a volnočasová centra dětí i dospělých. Ztvárnění i historická správnost dobových reálií prošly v rámci přípravy knihy lektorací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287611/po-stopach-karla-iv-GxL-287611.jpg 4.717
Pro děti a mládež
Vydáno, Portál

Kniha Po stopách Karla IV.

Elulilinka1

Jsem moc ráda za obohacení, které mi tato knížka nabídla. Děkuji autorce za to, kolik do svého díla vložila trpělivosti, času, citu atd. Je to poznat.❤️

Karimah
26.04.2019

Skvělá kniha, spousta informací podaných srozumitelně a krásné ilustrace. Doporučuji malým i velkým.

pete13
03.10.2018

Ač nepatřím věkem do cílové skupiny, tak jsem tam našel spoustu faktů a zajímavostí, o kterých jsem neměl ani tušení.

freelex
22.07.2018

Občas psané až příliš dětinsky, určeno vyloženě malým čtenářům. Na druhou stranu spousta doplňujících ilustrací, které mě velice těšily.

Jana2424
26.05.2017

Knihu jsme četli společně s mým devítiletým synem a můžu asi napsat za nás oba, že se moc líbila. Je psaná pěknou, srozumitelnou formou vhodnou pro děti. Kniha je pěkně ilustrována, nejedná se "jen o strohý text", ale je doplněna různými hádankami a rébusy, což jistě především mladý čtenář ocení. Celkově knihu beru jako velmi povedenou.

JanaDor
16.05.2016

Nějakou knihu O Karlovi IV. jsem sháněla pro děti. Je správné číst o minulosti, abychom se poučili a byli lepší v přítomnosti. Tuto knihu si ráda ponechám a budu nabízet svým dětem. Dle mého je určená malým čtenářům od 7let. Je jednoduše, lehce a srozumitelně napsána. Je zpestřena mnoha krásnými ilustracemi Michaely Bergmannové. Je vydána na kvalitním papíře a celkově působí hodnotným a váženým dojmem. To říkám proto, že taková opravdu je.