Po stopách Karla IV.

Po stopách Karla IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287611/bmid_po-stopach-karla-iv-GxL-287611.jpg 5 22 8

V roce oslav sedmistého výročí narození Karla IV. jsme připravili o největším českém králi populárně naučnou knihu pro děti, určenou do hodin vlastivědy či dějepisu s provázaností na zeměpis, literaturu a umění, kterou ale využijí i k vlastní četbě a poučení doma. Obsah je proložen mnoha obrázky, komiksy, rébusy a hádankami, takže zábavnou formou zprostředkovává kvalitní informace o osobnosti a době tohoto panovníka. Knížku lze využít pro školní i domácí vzdělávání na prvním stupni ZŠ, jako podklad pro skupinovou práci, texty na čtení s porozuměním, projektové dny, knihovny a volnočasová centra dětí i dospělých. Ztvárnění i historická správnost dobových reálií prošly v rámci přípravy knihy lektorací.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Portál

Vivetkav
27.11.2022 4 z 5

Moc hezký udělaná kniha.. půjčila jsem pro syna a neodolala jsem .. zpracováno zábavně hravě a přitom tolik informací.. doporučuji

Hermiona419
16.12.2021 5 z 5

Čteno asi tak před třemi lety, ale byla velmi povedená.

Elulilinka1
12.04.2021 5 z 5

Jsem moc ráda za obohacení, které mi tato knížka nabídla. Děkuji autorce za to, kolik do svého díla vložila trpělivosti, času, citu atd. Je to poznat.❤️

Karimah
26.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, spousta informací podaných srozumitelně a krásné ilustrace. Doporučuji malým i velkým.

pete13
03.10.2018 4 z 5

Ač nepatřím věkem do cílové skupiny, tak jsem tam našel spoustu faktů a zajímavostí, o kterých jsem neměl ani tušení.

freelex
22.07.2018 3 z 5

Občas psané až příliš dětinsky, určeno vyloženě malým čtenářům. Na druhou stranu spousta doplňujících ilustrací, které mě velice těšily.

Jana2424
26.05.2017 5 z 5

Knihu jsme četli společně s mým devítiletým synem a můžu asi napsat za nás oba, že se moc líbila. Je psaná pěknou, srozumitelnou formou vhodnou pro děti. Kniha je pěkně ilustrována, nejedná se "jen o strohý text", ale je doplněna různými hádankami a rébusy, což jistě především mladý čtenář ocení. Celkově knihu beru jako velmi povedenou.

JanaDor
16.05.2016 5 z 5

Nějakou knihu O Karlovi IV. jsem sháněla pro děti. Je správné číst o minulosti, abychom se poučili a byli lepší v přítomnosti. Tuto knihu si ráda ponechám a budu nabízet svým dětem. Dle mého je určená malým čtenářům od 7let. Je jednoduše, lehce a srozumitelně napsána. Je zpestřena mnoha krásnými ilustracemi Michaely Bergmannové. Je vydána na kvalitním papíře a celkově působí hodnotným a váženým dojmem. To říkám proto, že taková opravdu je.