Kráska a zvíře – Román podle filmu

Kráska a zvíře – Román podle filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335002/bmid_kraska-a-zvire-roman-podle-fi-lmu-ytk-335002.jpg 5 106 28

Belle chce od života víc, než jí může malé městečko nabídnout. Svými názory, nezávislostí a láskou ke knihám vyčnívá z davu. Touží po dobrodružství, po životě vzrušujícím jako příběhy, které čte. Když Bellina otce uvězní netvor na svém zakletém hradě, její osud se navždy změní. Zaujme otcovo místo a tajně si přísahá, že uteče. Ale jak se Belle o zvířeti a jeho záhadném sídle dozvídá více, uvědomuje si, že příběh, který prožívá, skrývá větší tajemství, než jaká si kdy dokázala představit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Beauty and the Beast Novelization , 2017

Radějka
04.05.2022 5 z 5

Co dodat... prostě krásný pohádkový příběh, plný lásky a hlavně myšlenky, že krása není všechno.

Pog
17.04.2022 3 z 5

Takové nenadchne, neurazí.
Postavy byly skvěle zpracovány, hned od prvních chvil vyzařovaly přesně tu energii, jakou měly. Atmosféra různých okamžiků byla hmatatelná. Příběh byl krásný.
Ale všechno bylo takové hrozně rychlé a romantická linka nebyla uvěřitelná. Vždyť se nesnášeli a o dvě stránky později milovali. Nevím, jiným linkám dala autorka hrozně moc prostoru, aniž by to bylo kolikrát nutné, ale to nejdůležitější - vyvíjející se vztah Belle a Netvora - bylo moc uspěchané.

Hermiona419
23.11.2021 5 z 5

Dokonalé stejně jako film s Emmou Watson v hlavní roli.

Nixa
21.04.2021 5 z 5

Tohle je tak krásný příběh :) Pohádka, která vás pohladí po duši.

Tialexa
25.01.2021 5 z 5

Přestože je to klasika mám ji mezi nejoblíbenějšími knihami.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Klasika. Kráska a zvíře patřila, patří a bude patřit mezi mé nejoblíbenější pohádky.

Dela90
20.07.2019 5 z 5

Klasický dechberoucí příběh o lásce, který prostě slupnete jako malinu. Výborné oddechové čtení na letní večery :-)

Sarajana
11.07.2019 5 z 5

Velmi krásný příběh, kniha se čte dobře, jako by jeden byl přímo součástí.

Elkeli
26.01.2019 5 z 5

Krásná verze (jak knižní, tak filmová) oblíbené Disneyho pohádky o lásce, která i hory přenáší :-)

Kate_Hall
11.10.2017 5 z 5

Příběh o lidech a lásce...
I když příběh o Belle a Zvířeti znám, tak je pro mě příběh pořád jako nový. Je to příběh ze kterého by se mělo lidstvo poučit. Měl by být v každé knihovně a čekat až si znovu budete chtít připomenout jak krásné je toto dílo.

Veronika95
24.09.2017 5 z 5

Krásný a okouzlující příběh! Každý si v něm podle mého najde to své, ať je jakékoli věkové kategorie :)

SeverusSnape
12.09.2017 5 z 5

Nádherná pohádka,u které nezůstane oko suché a čtete ji se zatajeným dechem

MiraiYume
06.09.2017 5 z 5

Příběh starý jako čas sám... Ach, kdo by neznal Krásku a zvíře! Musím přiznat, že jsem prvně viděla filmové zpracování a až po něm jsem narazila na knihu. Obálka má luxusní zpracování a příběh uvnitř je stejně krásný, něžný, jemný... Možná je můj úsudek trochu zkreslený tím, že tato pohádka patří k mým nejmilejším, ale ke knize se moc ráda vrátím. Je napsaná velmi pěkně, vhodná pro čtenáře každého věku. Opravdu kouzelná knížka...

Lucy2211
23.07.2017 5 z 5

Krásná pohádková kniha, která mě opět vrátila do mého dětství a já si tak znovu prožila příběh Belle a zvířete (zakletého prince). Příběh je nenáročný, odpočinkový, pohádkový a zkrátka kouzelný. Miluju takové knihy, u kterých nemusíte moc přemýšlet. Doporučuji :-)

Jahoda197
22.07.2017 5 z 5

Bylo příjemné si znovu prožít děj filmu. Kráska a zvíře patří mezi mé oblíbené pohádky od Disneyho.

Audrina
19.07.2017 4 z 5

Kdo miluje tuhle nesmrtelnou pohádku bude nadšen. Pro mě je Kráska a zvíře naprostou klasikou, kterou mohu vidět pořád. Tím, že byla kniha napsaná opravdu přesně podle filmu se nejednalo o nic přelomového, ale spíš jde o letní oddechové čtení.

Percabethka
02.07.2017 4 z 5

Bylo to hezké, ale na mě moc - jakože vážně hodně, hodně MOC - přeslazené... V tom filmu to bylo v pohodě, ale když to tady tak rozepisovali... A Zvíře mělo vážně štěstí, že za ním přišla knihomolka jako je Belle - kdybych tam místo ní byla já, tak se zabarikáduju v té božíííí knihovně a Zvíře má smůlu :D

medvídě
17.06.2017 5 z 5

Právě jsem s úsměvem na rtech dočetla příběh, který mám snad ze všech pohádkových příběhů nejraději. Nové filmové zpracování a následná knižní verze musí snad okouzlit každého - velkého i malého. Kniha mi dodala to, co mi ve filmu chybělo - myšlenky postav. A i když je kniha podle písma určena mladším čtenářům, nemyslím si, že bych ji četla naposledy. Příběh plný lásky a naděje, po kterém touží naše dobrodružné duše čtenářů si pozornost jistě zaslouží.

LilianaFalcon
11.06.2017 3 z 5

Njn... kniha podle filmu moc originalni byt nemuze... ale i tak mi to pripadalo jako plytvani papirem...
Na druhou stranu existuji i horsi prepisy filmu ;-) takze bych rekla, ze aspon ty tri hvezdicky si to zaslouzi...

LucieValterová
07.06.2017 5 z 5

Krásná, čtivá a kouzelná kniha.
Rozhodně neváhejte a kupte si jí, jelikož opravdu nebudete litovat. Ačkoliv slavný příběh Krásky a zvířete všichni dobře známe, tahle kniha byla čtivá a já hltala každé slovo. Nádherná kniha vhodná nejen pro děti, ale možná i pro dospělé co chtějí zavzpomínat na kouzlo Disneyovek.

láska kráska a zvíře

2017  90%Kráska a zvíře – Román podle filmu