Hanaluna Hanaluna komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásné, dojemné, po každém přečtení nám něco dá.

25.11.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Autorku mám moc ráda. Kniha byla opět bravurní. Vynikající plynutí, vykreslení postav i prolnutí osudů. Bonusem je pak v ději vykreslení těžké doby a historických souvislostí.

28.11.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pro mě krásná kniha o nesmírné statečnosti, odvaze, ženské síly. Důležité vykreslení doby po válce a komunismu, jak já jako mladší ročník nemohu pamatovat. Kniha nutí k zamyšlení, zhodnocení a poděkování. Aspoň mě.

19.06.2020 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Opět to nemělo chybu. V tomto žánru není lehké přijít s něčím novým a tady jsme svědkem, že to lze. A navíc k tomu výborně. Doslova jsem ji zhltla.

07.01.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Z dalšího dílu jsem doslova nadšena. Mezi českými vodami se objevila autorka, která umí za detektivní žánr vzít. Příběh je smutný, drásavý, člověk musí číst dal a dal, přesto je velmi uvěřitelný a to opravdu oceňuji. Interpretace také sedí. Trochu naštvaná jsem z konce ať už případu či osobního života hlavní hrdinky, ale pravé to dělá příběh o to uvěřitelnější.

06.06.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Skvělé, i z druhé knihy jsem nadšená. Spousta už toho bylo v komentářích řečeno. Dodám snad jen, těším se na další.

22.10.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Audiokniha: Strhující vyprávění mladé dívky, příběh tak temný až běhá mráz po zádech. Opravdu smutné, skličující, a přesto bravurně napsané. Interpretace vynikající, skvěle s knihou ladila. Je tak smutné, když si člověk uvědomí, že to není příběh z minulosti. Ale děje se to tady a teď, možná jen o kousek vedle. Mějme oči otevřené

22.04.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Souhlasím s komentáři, že Jurka už je opravdu hodně a překlápí se to spíš na druhou stranu vah a čtenářům začne pomalu vadit. Ale jinak je to prostě Kepler, se vším co k nim patří a takový má být a takový mě baví. Kniha je temná že místy opravdu nevidíte na krok, je tísnivá, že by se člověku rozbušilo srdce. Tvoří závislost, že ji zhltnete jedním dechem. A taková je málokterá. Těším se co bude dál.

25.02.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Vynikající kniha. Tajemná, čtivá, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Při čtení v podzimním pochmurnem dni vás až mrazí.

04.10.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem přečetla rychle, vtáhla mne do děje. Krutý a přitom naděje plný příběh.

23.04.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělé jako vždy, asi není co víc dodat.

15.01.2021 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Jako vždy vynikající. Autorky knihy patří mezi mé nejoblíbenější. Vždy dokáže překvapit. Jediná škoda je, že je kniha vždy rychle přečtená.

14.04.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Díky za tuhle knihu. O válce je napsáno hodně, různé pohledy, intenzity, podle skutečných událostí i beletristických. Tento pohled mi chyběl. Syrová ukázka tabuizovaného tématu odsunu Němců. I po desítky let vykreslený dopad tohoto činu. Neveselé avšak výborné čtení.

31.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se mi dobře četla. Velmi mě zaujal i styl psaní, který dal knize příjemný rytmus. Silný příběh, do kterého se člověk může ponořit. Vzbudil spoustu různých emocí. Konec knihy bych snesla více rozvinutý, ale respektuji autorčino pojetí. Určitě dávám do knihovny.

18.03.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Moje první kniha od autora a vůbec nechápu jak k tomu mohlo dojít, že jsem se odhodlala číst až teď. Kniha byla vynikající, skvělé tempo, spád, napětí, záhadu atd. Dávám palec nahoru a kupuji další knihu.

08.06.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Silný příběh, silné ženy, velice znepokojující a velmi důležité.

03.01.2020 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Opravdu výtečné čtení. Kniha je napínavá, temná, mysteriozni ale tak nějak nevtíravě. Opravdu se čte jedním dechem.

12.02.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Super, taková detektivka oddechovka. Moc se mi líbilo prostředí. Postavy sympatické.

11.09.2022 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Obdivuhodná kniha tak mladé dívky. Velmi těžký a smutný příběh. Je až neuvěřitelné, ze v takových podmínkách dokázala najít i radost, štěstí a lásku. Opravdu buďme rádi za naši svobodu.

06.11.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hutné, temné čtení, stejně jako listopadová mlha. Přestože se kniha četla dobře, vždy mě jakoby obklopila úzkost a smutek. Řekla bych jen, díky bohu že to je jen fikce.

04.09.2021 4 z 5