Hakate Hakate komentáře u knih

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

(SPOILER) jelikož mi bylo jasné, že hlavní případ nebude dořešen, tuto knihu jsem odložila než budu mít více času přečíst si oba díly najednou.
Na případ seriového vraha "kostičkáře" jsem se těšila již na základě upoutávek z předchozích dílů.
Po přečtení předchozího dílu jsem se velmi těšila, jak Fabian chytne za pačesy vraždy Molandera.

Skvěle sepsaný úvod do předpokládám největšího případu Fabiána, o kterém zatím ještě neví. Doplněný o další menší případy a rodinné trable nejen hlavního hrdiny, který musí mimo své pracovní případy řešit dva "spratky", kteří s ním zametají a manželku, která opravdu stojí za to i přesto vše se Fabián nevzdává a bojuje nejen o zabránění rozpadu rodiny a řešení případu otrávené ženy, který ho dovede k psychopatovi Kolumbusovi, ale hlavně se zaměřuje na usvědčení svého kolegy.
Fabián však není jediný policista, co řeší své osobní problémy.
Liljové se vesměs rozsype manželství, kvůli politickému případu, který ona sama řeší a do kterého je více nebo méně zapletený i její manžel.
Nechybí tu ani sex, únos dítěte a mentálně zaostalý pachatel.

Výborný nápad navnadit jedním dílem a velkolepé dílo a celý případ "kostičkáře" rozložit do dvou knih.
Velmi se těším na pokračování, jak se tým popere s tímto případem, jak se bude vyvíjet případ Molander a hlavně, jak se bude vyvíjet linie Dunji, která se v tomto díle pouze mihla a tím pádem vytváří další otazníky do dalšího dílu.

Doufám, že mě další kniha nezklame a finále bude opravdu velkolepé.
Po Dexterovi shledávám kostičkáře, jako jednoho z nejlepšího seriových vrahů, tak doufám, že mě Ahnhem v další knize nezklame.

Tomuto dílu nemám co vytknout. Vše je dokonale sepsáno a připraveno na další díl.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jak se Carl spolu s Asadem a novou pomocnicí Rose popere s tímto případem? Vše již od začátku vypadá, jak to všechno bylo a jak to asi dopadne.. ALE, Olsen nás opět dostal.

07.01.2021 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pátý díl případů z oddělení Q.
Carl, Rose Asad a nový člen týmu (nechci spoilerovat) se do toho opět pustí. Kniha má spád a opět vše, co má mít.
Olsen je záruka kvality.

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Ke knize se nedá napsat nic, co bych již nenapsala k předchozím knihám.
Autor si stále udržuje stejnou hladinku a opět přichází se skvělým případem.

07.01.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Jedna z TOP knih případů z oddělení Q.
Opět dokonalý příběh, zápletka, styl psaní a vše co má výborná kriminálka mít, Asadův humor je třešničkou na dortu.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jedna z nejlepších příběhu z pera Olsena.
Skvěle propracovaný příběh, rozuzlení i zápletka, vše doplněno skvělými humornými poznámkami Adasa.

Marťan Marťan Andy Weir

Humorně vyprávěný Sci-fi příběh z Marsu, skvělé hlášky, výborně napsané.

07.01.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

První ze série případů Holgera Muncha a Mii Krügerové skvěle napsaný příběh, který mě oslovil a nadchnul. Bohužel Sova a Clona se mi již vůbec nelíbily.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika, ke které se ráda vracím a patří mezi mé oblíbené klasické příběhy.

07.01.2021

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První odložený případ Carla a Asada, výborný začátek serie, skvělá zápletka, postupné rozlétání případu, i odhalování osobních vztahů hlavních hrdinů. Díky skvělému stylu psaní se rychle stanete součástí týmu Q.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Velmi krásná a emočně silná kniha, kterou ocení nejen milovník zvířat a psů.
Příběh o lásce i týrání zvířat. Po přečtení nezůstane oko suché.
Kniha pro všechny věkové kategorie.

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Po knize jsem sáhla v rámci výzvy 21.
Zpověď Jiřího Kajínka, vzpomínky na dětství, i vyprávění příhod z vězení.
Nejsem vyloženě odpůrcem ani fanouškem JK, tak knihu nemohu hodnotit.

07.01.2021

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Takové oddechové čtení, kdy člověk nechce přemýšlet a má chuť přečíst si něco, co dopadne dobře.
Základní příběh o lásce, přátelství, boji za spravedlnost, pracovním nástraham. A o tom, že když se něco pos***, člověk se nesmí zavrtat do písku a jít si za svém, zasazený do aktuální doby plné internetu a s a seznamování na internetu.

07.01.2021 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Příběh z malebného horského venkova o lásce, nenávisti, intrikách a pomluvách.
O rodinných a morálních hodnotách i zakázaném ovoci, o činech dobrých i zlých, o vášni i utrpení. O přítomnosti a minulosti. O temnotě i slunci za obzorem. O starých i nových křivdách.
Příběh o krutosti, zlu a přirozených instinktech.
O bratské lásce, která i hory rozdrtí a o tom, že i nejbližšího člověka vlastně nikdy skutečně nepoznáte.

Příběh Kaina a Abela z vysokohorské norské vsi, o jedné jámě a o jednom hotelu.

Nesbo tak trochu jiný, ale i krutý, temný a chladnokrevný.
Opět ukázal, že Nesbo není jen Harry Hole, ale že je mnohem temnější.
Čtenáře si získá především podrobným seznámením z prostředím, které vtáhne do děje a nedovolí odložení knihy. Temné a rozporuplné pocity, které vyvolá a které Vás doprovází během celého čtení, však nejsou zdaleka to jediné, tyto pocity postupně narůstají a zůstávají ještě dlouho o přečtení knihy.

-* však musím udělit za ukončení celého příběhu, který působí, tak jako by Nesbo měl pouze omezený počet stránek, zabořil se do temného světa Roye i Carla a najednou zjistil, že mu již chybí pár stránek, do kterých musí nacpat zbytek příběhu.

06.01.2021 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ani druhý díl nedá spát. Ač se kniha zdá jako "bichle" nejde odložit, která mnohé může odradit. Kniha je víc než čtivá, stejně tak jako první díl, chytí a nepustí. V díle se dozvídáme mnohé z minulosti a z Pandořiny skříňky Lisbeth. Boj Švédska vs. Lisbeth. Kdy tato nepříliš oblíbená dívka zjišťuje, že i přes svou nepřístupnost a odtažitost má nemalou skupinku přátel, "vedenou" novinářem Mikaelem Blomkvistem, která stojí za její nevinou a dopomáhá k odkrytí pravdy a poskládání celé skládanky její minulosti. Autora i Lisbeth si čtenář okamžitě zamiluje již v prvním díle a v tomto si akorát a potvrdí, že knižní svět by potřeboval více Larssonu a "náš" svět více lidí jako Lisbeth. Série je právoplatným držitelem Bestselleru.

01.01.2021 5 z 5

E.A.Poe je nepřekonatelná klasika.

01.01.2021 5 z 5