Hakate Hakate komentáře u knih

Ústav Ústav Stephen King

Kingovi knihy mám moc ráda, ale tady stále přemýšlím, jak knihu hodnotit.
Na jednu stranu skvěle propracovaný příběh, na druhou stranu plný zdlouhavějších pasáží, u kterých jsem se mnohdy přistihla, že mě spíše nudí. Pokud bychom však tyto pasáže vytrhli, myslím, že by to nezkazilo pointu celého příběhu. Část příbehu se pak velmi často opakuje. Začátek knihy s Timem se mi velmi líbil, ale mrzi mě, že příběh Tima nebyl více rozvinut. Závěrem není to nejlepší kniha, ani nejhorší, ale asi takový Kinguv průměr. I přesto dávám 4* za opravdu velmi propracovaný příběh.

07.08.2021 4 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Po knize jsem sáhla na doporučení, i přes to jsem na knihu neměla vysoké nároky.
Kniha si mě získávala od samého začátku a od nějaké 3. kapitoly mě měla zcela ve své moci, kdy už jsem ji nedokázala odložit. Příběhy mladých žen, které jsou mnohdy křivě obviněny a poslány, aby se staly Magdalenami. Vše podtrhuje, že kniha je psána na základě skutečných událostí vesměs jen pár let zpátky a ještě v civilizovaném světě. V knize zažívate s hlavními postavami nejen křivdy a bolesti ale také pocity skutečného přátelství.
Kniha je velmi dobře napsaná.
Mohu jen doporučit dál.

06.08.2021 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Na první podle velmi čtivé oddechové, humorné čtení a přesto neskutečně hluboké poselství této knihy. Aneb jak mladý obyčejný povaleč může změnit život a udělat svět hezčí nejen ostatním, ale i sobě.
Kniha je určena všem čtenářům a určitě by si ji měl přečíst každý. Knihu bych klidně zařadila i mezi povinné četby do školních lavic.

03.08.2021 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Část knihy jsem četla, ale jelikož mi až kost často přišlo, že autorka Corfu a jeho obyvatele spíše shazuje, přešla jsem do audia, kde se mi muj pocit bohužel potvrdil. Corfu i jeho obyvatele mám ráda.

01.08.2021 1 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Na knize je velmi znát, že je to kniha z počátku Kingova psaní. Kinga mám ráda, ale i na malý počet stran, jsem se nemohla začíst.

01.08.2021 3 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Silný příběh, atmosféra, kniha která zanechá velmi silné pocity.

01.08.2021 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Od knihy jsem moc nic nečekala, první má kniha od autorky. Z první části místy nudný a nezáživný, druhá část napínavější, i když velmi předvídatelné. Lelle i přes to všechno, čím si prošel je velmi sympatický morous, a ikdyz víte(tušíte), jakým směrem se bude hniha ubírat, pevně doufáte, že právě kvůli Lellemu bude mít nakonec příběh dobrý konec. Vše podtrženo ponurým a temným severem.
Výsledkem není špatná, ale ani výborná kniha.

01.08.2021 3 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu, velmi zajímavý námět, kniha se dobře čte, děj je napínavý, plný zvratů, sympatické postavy. Žádná hluchá místa, takže kniha nenudí.
Na druhou stranu je kniha místy až moc překombinovaná a to nejen, co se vše stane za velmi krátkou dobu, ale i tím, jak se to stane.

Přemýšlela jsem zda 3 nebo 4*, nakonec dávám 4, kniha je opravdu velmi čtivá a upoutá.

31.07.2021 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Kniha nebyla špatná, zajímavý děj plný zvratů. Ze začátku jsem se trochu ztrácela, v půlce jsem měla chvíle, kdy mě kniha spíše nudila, ale ke konci už jsem se nemohla odtrhnout.

30.07.2021 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knihu jsem četla již kdysi dávno na škole a nedávno mě opět napadlo po ní sáhnout.
Další skvělá kniha od autorky, plná různorodých emocí.

29.07.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tak trochu jiná Paris, než jsme zvyklý,(takže ne každému sedne) ale přesto knize není co vytknout. Úžasný smysl pro detail i nápad myšlenky, kdy jeden zažívá nejlepší den svého života a druhý ten nejhorší. S hlavním hrdinou tak prožíváte, jeho nejhorší den v životě a napjatě čekáte, jak se popere s touto situací, na kterou je jen a jen on sám. Skvěle drama.

29.07.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na doporučení poslechnuto a musím říct, že rozhodně souhlasím. Díky zvukovém pozadí navodí tajemnou atmosféru, která dodá knize naprostou dokonalost.
Perfektní příběh.

28.07.2021

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Oveho prostě nejde milovat... Nádherný příběh s neskutečnou dávkou emocí. Emoce se střídají jak na běžícím pásu.
V průběhu příběhu se zalesknou osudy každého z nás. A to knize dává naprostou dokonalost.

27.07.2021 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Od knihy jsem čekala asi něco více,
Zajímavý námět, vtipné, ale alespoň se člověk dozví něco málo z Afriky.

26.07.2021 3 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Jelikož znám film, tak člověk sice ví jak to dopadne, ale rozhodně to na knize neubralo. Skvěle napsané.

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Kniha má sice předvídaný děj, ale příběh a jeho zpracování se mi líbil.

25.07.2021 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Ve většině případů se mi kniha líbí více než film, ale toto není ten případ.
Kniha se celkem dobře čte a pro svou délku je za chvíli přečtená.

25.07.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Co říct... Serii s Theem mám opravdu ráda, tento díl se mi líbil spolu se Šelmou nejvíce.
Pevně doufám, že další knihy budou přeloženy.

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

super detektivka, nádherný příběh, hlavní hrdina sympaťák, milovníkův psů určitě ukápne slza :), mrzí mě, že s těmito dvěma není celá serie, vím, že se občas v nějakém dílu zjeví, ale i tak je škoda, že jim není věnována celá serie.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Že začátku mi velmi vadil styl psaní, ale celkem rychle si na to člověk zvykl, poutavé, odpočinkové čtení. Žádné extra zvraty. Předvídatelné, ale velmi čitelné.
Závěr knihy nutí k zamyšlení.

24.07.2021 4 z 5