Hakate Hakate komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Námět není špatný a je velmi originální.
Ale zpracování a příběh jako takový nebyl mým šálkem čaje.
Knihu jsem několikrát chtěla odložit. Po velkém oslavování seriálu ( ten jsem neviděla, čekala jsem, až si přečtu tuto knihu), jsem se na příběh velmi těšila. Bohužel kniha je pouze velkým zklamáním.

17.07.2021 1 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Po knize jsem sáhla v rámci čv 2021, zaujala mě obálka.
Byla jsem velmi překvapená a kniha mě upoutala už od prvních stránek natolik, že jsem knihu nemohla odložit.

16.07.2021 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

(SPOILER) Námětově nebyl příběh vůbec špatný, originální a tajemný. Část minulosti mě velmi bavila, čas přítomnosti mi přišla zbytečně prodloužená, nudná a téměř zbytečná. Ta tuto část -*, Jinak hororově velmi příjemné zpracování, kniha se dobře čte.

12.07.2021 4 z 5

Návrat na ostrov lží Návrat na ostrov lží Michel Bussi

Po přečtení Černých leknínů, u kterého jsem zůstala s otevřenými ústy ještě dlouho po přečtení, jsem se těšila na další příběh. Bohužel tato kniha mě celkem zklamala, polovina knihy se velmi vlekla a byla nezáživná, s tím jsem tak trochu počítala ( u Leknínů byl začátek také pomalejší), ale od druhé poloviny jsem tušila, jak to dopadne a marně jsem očekávala podobný zvrat jako u leknínů, který bohužel nepřišel a rozuzlení bylo takové, jaké jsem si myslela, že bude.

11.07.2021 3 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Kniha mě zaujala svým originálním námětem, velmi jsem se na ni těšila a opravdu nejsem zklamaná. Zajímavý nápad, zpracování, za mě kniha není vůbec nudná, ale poukazuje v jistých částech na reálný svět, ať už z pohledu slepce a jeho aplikaci nebo i z pozice policie, která by dle mého názoru v reálném případě jednala stejně. Kniha tak dostává velký rozměr autentičnosti v běžném životě.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásná kniha, krásný příběh.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Ke knize i s odstupem času, vlastně stále nevím, co psát.
Stále ve smě vzbuzuje rozporuplné emoce, takže bych řekla, že účel splnila.
V závěru se mi kniha líbila, ale určitě, to nebude kniha, která nadchne každého.
Předpoklad, že konec je připravený k případnému dalšímu pokračování.

06.07.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Pohodové , vtipné čtení k bazenu, na dovolenou, nebo jen tak, pokud se chcete zasmát

06.07.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Opět super jízda, Originální nápad. Knize se nedá moc co vytknout,
-* jen za to, že obě předchozí knihy byly o něco lepší.

06.07.2021 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Co k tomuto vlastně říct. Velmi silný příběh, které rozděluje čtenáře na dva tábory, stejně tak jako rodinu hlavního hrdiny, Vše je doplněné úžasnou zkušeností s vlky.
Úžasná kniha.

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

V průběhu čtení se mi párkrát vybavil film E.A. Poe: Podivný experiment, takže jsem tak nějak tušila, jaká bude pointa knihy.
Nicméně příběh se mi moc líbil, velmi dobře se četl a zklamána rozhodně nejsem.

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomuto dílu vlastně napsat.
A i po několikadenním rozmýšlení stále marně hledám vhodná slova.
Snad jen.. byla to neskutečná jízda, originalita, děj, zápletky, myšlení sériového vraha vše bylo naprosto dokonalé. Z knihy jsem velmi nadšená a musím říci, že tento dvojdil považuji za jedno z TOP knih z pera severských autorů. SA si nejen udržuje laďku svých knih, ale on ji neustále zvedá.
Jsem ráda, že jsem odolala a knihy četla, tak abych měla čas na oba díly najednou.
Grandiózní finále.
Moc se těším, co si na nás SA přichystá příště. Pevně doufám, že na velké finále Dunji nebudeme čekat dlouho ..

21.02.2021 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Kniha, která mě námětem velmi zaujala a těšila jsem se na ní, byla zklamáním.
Na relativně krátkou knihu mnoho postav, velké množství zbytečných pasáží. Jedná se o červenou knihovnu s prvky krimi příběhu, než o severskou detektivku. Hlavní hrdinka je nesympatický, ubrečena, rozvedená novinářka. Policie spíše není než je a dějová linie je velmi slabá. Závěr a rozuzlení, takové nemastné a neslané. Kniha mě osobně nebavila a mnohdy jsem se přemahala, abych ji neodložila.

21.02.2021 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jelikož znám filmové zpracování, tak jsem se knize velmi dlouho vyhýbala, protože herecké výhony v tomto filmu jsou dokonalé a i když jsem film viděla již několikrát, pokaždé slzička ukápne.

Když jsem dávala dohromady seznam knih pro letošní výzvu, všimla jsem si, že tento příběh má pokračování i v dalších 2 knihách, to mě zlákalo natolik, že jsem tuto knihu zařadila do výzvy 21 a tak jsem se donutila překonat svůj strach z knižní předlohy.

Kniha mě opravdu nezklamala a byla jsem nadšená, že se filmové zpracování drží knižní předlohy a kniha mě rozbrečela snad ještě více než samotný film.

Velmi emoční a silný příběh, úžasný styl psaní formou vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Louisi Clarkové, doprovázené pohledem ostatních členů Willových příbuzných.

Clarková i Will jsou dokonale ztvárněné postavy, které se Vám ihned vryjí do paměti.
Clarková je obyčejná, ale přesto neobyčejně energická dívka, Will je díky své nehodě a upoutáním na invalidní vozík, pesimistický, zničený, a rezignovaný a odpočítává den, kdy to bude moc vše ukončit.
Když Clarková nastoupí u Willa jako pečovatelka nastává krutý boj několika měsíců, kdy se snaží Willa přimět změnit své rozhodnutí a ukázat mu, že žít se dá i s takovýmto postižením, Clarková nás vtáhne do svého vyprávění o zrodu nového přátelství, lásky a také o tom, jak Vám jeden člověk může změnit a převrátit život.

Vše se podložené velmi vtipnými dialogy, mezi Lou a Willem,

Velmi se těším na další díl.

09.01.2021 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Knihu jsem četla již jako malá a tehdy se stala jedním z mých oblíbených příběhů, který mě doprovázel celým dětství, kdy jsme si knížku četli s kamarády.
Nedávno jsem na ní opět narazila v žebříčku výzvy 2021, tak jsem si připomněla své dětství a po knize opět sáhla.

Velmi vtipná, hororová povídka z viktoriánské doby. U které jsem se teď bavila, stejně (ne-li více) jako malé dítě.

09.01.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Geniální a originální dílo, které se i přes své stáří řadí mezi nejoblíbenější Sci-fi příběhy,
Katastrofa, při které skoro všichni oslepnou. Malá skupinka pak musí řešit nejen téma přežití, ale i morálky a odpovědnosti. Vše doplněné invazí masožravých kytek.
Doporučuji i mladší generaci.

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.

08.01.2021

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski