Hakate Hakate komentáře u knih

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Napínavé čtení, se zajímavou zápletkou.
Začátek se hůře četl, ale i tak mě děj pohltil a nutil mě číst dále.
Místy nelogické jednání detektivů se mi naopak líbilo. I hlavní postavy můžou tápat a "šlapat vedle". Pokud pomineme nesmrtelnost hlavní postavy, autor skvěle vystihl, jak lidská psychika pracuje a i hlavní hrdinové mohou udělat nesmyslné "amatérské" chyby,.
Kniha má spád, napětí, zvrat.

-* za konec, který mohl být propracovanější.
Těším se na další díl. :)

28.07.2020 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ani druhý díl nedá spát. Ač se kniha zdá jako "bichle" nejde odložit, která mnohé může odradit. Kniha je víc než čtivá, stejně tak jako první díl, chytí a nepustí. V díle se dozvídáme mnohé z minulosti a z Pandořiny skříňky Lisbeth. Boj Švédska vs. Lisbeth. Kdy tato nepříliš oblíbená dívka zjišťuje, že i přes svou nepřístupnost a odtažitost má nemalou skupinku přátel, "vedenou" novinářem Mikaelem Blomkvistem, která stojí za její nevinou a dopomáhá k odkrytí pravdy a poskládání celé skládanky její minulosti. Autora i Lisbeth si čtenář okamžitě zamiluje již v prvním díle a
v tomto si akorát a potvrdí, že knižní svět by potřeboval více Larssonu a "náš" svět více lidí jako Lisbeth. Série je právoplatným držitelem Bestselleru.

22.09.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha, která připoutá, pohltí a nepustí. Skvělé uvažováni i povahový Kontrast hlavních postav, kteří se okamžitě stanou přáteli. On, společenský, přátelský, milý vtipný starší novinář. Ona, uzavřena, asocialni, apatická mladá hekerka. Spolu však dovedou nemožné. Jejich okamžitá spolupráce tak nevyřeší jen přes 30 let nevyřešenou rodinou záhadu ale odkrývají mnohem vic. Knihu mohu jen doporučit. K sérii jsem se vrátila po letech z důvodu vydání nového díla a Lisbeth i Mikaela jsem si oblíbila stejně rychle jako kdysi.

17.09.2017 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Vtipné čtení, skvělá kniha na odreagování a vyčištění hlavy.

12.09.2017 5 z 5

Rudý příliv Rudý příliv Jeff Lindsay (p)

Dějové je kniha lepší než Deprese, nicméně po Dextrovi bych čekala více propracovanosti. I přesto je však kniha velmi čtivá a za pár hodin přečtená.

12.09.2017 3 z 5

Tropická deprese Tropická deprese Jeff Lindsay (p)

Billy - sympatická postava, zápletka i děj patří mezi slabší. Oproti Dextrovi je vidět, že se jedná o autorovi prvotinu.

12.09.2017 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Když jsem četla knihu před lety, byla jsem z ní nadšená. Nevím, zda to bylo tím, že jsem četla jen inferno a Šifru nebo něčím jiném. Teď když jsem četla postupně celou sérii přišlo mi, jako by Brown ztrácel nápad. Příběh sám o sobě není špatný, ale na můj vkus až moc ''tuctovy'' hlavni hrdina se praští do hlavy, ztratí paměť a následně zachraňuje svět před Virusem ve vzduchu... Kniha je jinak čtivá, ale oproti prvnímu a druhému díly poztrada to, co se mi na Brownových knihách líbilo.

14.08.2017 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha, která patří mezi mé nejoblíbenější a ráda se k ní vracím. Velmi emotivní kniha, u které mi pokaždé nezůstane oko suché, i když jsem ji četla tolikrát.. King je záruka kvality.

13.08.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělé zpracovaný, skvělý děj, zápletka i rozuzlení. Kniha okamžitě vtáhne do děje a nepustí. V díle nechybí humor, napětí i překvapivý zvrat. Ke knize jsem se po letech vrátila, kdy tentokrát čtu jako celou sérii (poprvéjsem četla jen Šifru a Inferno) kniha mě i po druhé velmi bavila.

13.08.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Za mě nejslabší kliha série, oproti Andělům a Šifře, kterou jsem doslova hlatala, mi tato kniha přišla nudná, místy chaotická, bez napětí. Hlavní zaporak byl sice fajn, ale tak asi celé. Námět tématiky Zednářů, doplněny o teoretickou fyziku, není špatný ,ale po přečtení předchozích dílů, které byli perfektně zpracovany, jsem od knihy čekala více. Nudných pasáží, kterými bylo těžké se prokousat, bohužel bylo víc než dostatek naopak knize chybí napětí. Do knihy jsem se nemohla vůbec začít.

13.08.2017 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Skvělá kniha, strhující příběh plný zvratů. Skvělé rozuzlení. Doporučuji.

29.07.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knihu můžu jedině doporučit. Skvělý děj, zápletka i zpracování. Série s Erikou nejen že baví, ale u obou knih se rychle vzijete do role hlavní hrdinky a soucítíte s jejími pocity a trablemy při vyšetřování. Doufám, že třetí díl bude stejně povedený jako předcházející a hlavně, že nebude poslední

20.07.2017 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Skvělé oddechové čtení, které pobaví každého se smyslem pro humor. Skvělé čtení na zlepšení nálady.

26.06.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Oproti 1.dílu, který mě moc bavil a přečetla jsem ho téměř jedním nádechem, byla Sova velkým zklamáním. Po dlouhé době jsem měla chuť knížku odložit a nedočist. Severské detektivky patří mezi mé Top, mám ráda jejich smysl pro humor, zápletky i jejich zvracenost, ale Sova patří mezi nejhorší dilo z per Seveřanů. V určitých pasážích mi přišlo, že autor neví o čem psát a tak nějak vaří z vody. Věřím, že další kniha bude alespoň částečně jako 1. díl.

26.06.2017 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu, kniha, která nedovolí odložení. Kniha má neuvěřitelný spád a skvělou zápletku. Není to jen příběh, který se točí kolem detektiva s pochmurnou minulosti, zbohatlické rodinky a kontrastním světem splodiny. Kniha Vás vtáhne na tolik do děje, že máte pocit, že s detektivkou Fosterovou skutečně příběh vyšetřujete a nejen to, po pár kapitolách zjistíte, že pociťujete i stejně pocity, bolesti i nebezpečí, které ona během vyšetřování zažívá. Po přečtení Nesba, Larssona, Bjorka či Olsena jsem od knihy čekala méně a nepředpokládala jsem, že by kniha předčila mé očekávání z takto medializované knihy. Opak byl však pravdou. Knihu všem vřele doporučuji.

25.06.2017 5 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Skvělý příběh, zamotaný děj, nové postavy. Super

19.06.2017 5 z 5

Královská krev Královská krev Una McCormack

Příběh a zpracování rozhodně není z nejhorších. Na můj vkus málo vtipných pasáží, Doctor je až moc vážný. Zpracování na téma vyprávění "jak jsem potkal Doctora a Claru" není špatné

02.06.2017 4 z 5

Roj hrůzy Roj hrůzy Mike Tucker

Za mě asi zatím nejhorší z dosud čtených knížek z řad Doctora. :( Dost mě zklamala. I když jsem knížku rychle přečetla, což se mi stává spíše u knížek, které mě baví, nic ve mě knížka nezanechala. Za mě zatím TOP Závoj smutku a Silueta :), Doufám, že si na Královské krvi spravím náladu :)))

28.05.2017