Roj hrůzy

Gabby Nicholsová ukládá právě syna ke spánku, když zaslechne křik své dcery: ,,Mami, mám v pokoji obrovskýho osminožku." Kevin Alperton zase jde do školy, když na něj zaútočí obří komár. A pak se začnou dít nebezpečné věci. Doktorovi dělá zmutovaný hmyz starosti; vesnice je odříznutá od okolního světa pavučinami a hmyz je stále nebezpečnější a hrozivější. Doktor ví, že dokud se mu nepodaří rozšifrovat zvláštní symboly vyryté v prastarém kamenném kruhu a neodhalí tajemství ještě z doby 2. světové války, nikdo z místních obyvatel nebude v bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266274/doctor-who-roj-hruzy-jro-266274.jpg 4.3106

Doctor Who 4.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Jota

Doctor Who: The Crawling Terror, 2014

Kniha Roj hrůzy

Israha

Chutná syntéza "creature feature" horroru, invazionistické sci-fi a nazisploitation, psaná čtivě a přímočaře, a s dávkou sebeuvědomělosti skrz postavy malého nerdy kluka a vojáka filmmaniaka (jsou součástí přesně toho typu příběhu, které sami zbožňují). Je to přeplácané, ale to k Doktorovým příběhům vždy sedělo, mám to na tom seriálu rád a kniha se ho drží. I vážně míněný tón bez typických doktorovských srandiček tomu přistane, kor když protagonistou je Capaldiho potemnělý, seriózní dvanáctý Doktor. Nicméně uspěchaný závěr, založený na náhodách a deus ex machinách tak očividných, že to i milovníka hrdých žánrovek plesklo do ksichtu, mě nutí hvězdičku ubrat.

Olous1
14.08.2019

V knihovně jsem sáhla náhodně po této knize a jsem milé překvapená. Příjemná změna, samý zmutovaný hmyz,pavouci, komáři. Určitě sáhnou ještě po dalším díle,pro mě to bylo oddechový počteníčko, doporučuji.

kap66
13.05.2019

Nebudu nic předstírat: chybí mi Doctor se zamračenou a zároveň laskavou tváří Petera Capaldiho, chybí mi zvuk Tardis - a vůbec všechno se seriálovým Doctorem Who (ve všech podobách) spojené. Jen proto jsem četla Roj hrůzy a jen proto mu přiděluji vyšší hodnocení. Literárně není knížka vůbec špatná, příběh je ale tak trochu popisný a obyčejný (to se zlepší s 2. světovou válkou vtaženou do děje), styl je spíše jednodušší. Účel to u mě splnilo: připomněla jsem si to, co mám ráda, a mně to naprosto stačí.

P1tr
26.02.2019

Strhující sci-fi kniha nabízející propracovaný příběh hodný označení Doctor Who. Ovšem překvapivě ještě více autor exceluje v navození a zprostředkování intenzivní válečné atmosféry, která se svojí bezprostředností lehce vyrovná i špičkovým akčním filmům. Je znát, že Mike Tucker měl jasnou vizi a každé její části věnoval maximální pozornost, díky čemuž kniha působí celistvě, vyrovnaně a nemá žádné slabé místo. Noví záporáci a jejich mytologie napojená na pozemskou historii jsou působiví, válečná vřava a pocit nebezpečí jsou všudypřítomné a hmatatelné a rozuzlení příběhu všechno hezky a uspokojivě uzavře. Důležité taktéž je, že jsme se dočkali zajímavých nových postav, které pro děj mají smysl a zásadně ho ovlivňují a žádná z nich nepřijde nazmar. V Roji hrůzy se zkrátka všechno hezky sešlo a jde zatím suverénně o nejpropracovanější a nejlepší knihu z Doctor Who univerza, která se mi dostala do rukou. Funguje totiž nejen jako příběh ze známého seriálového světa, ale jsem si jistý, že po odstranění seriálových reálií by kniha fungovala i jako samostatné, originální dílo, což je dle mého největší pochvala, jaké se licencovanému produktu může dostat. Doporučuji knihu přečíst nejen fanouškům seriálu, ale i nově příchozím.

TimeLord
27.08.2018

Kniha za prečítanie stojí, ale žiadny skvost.

SiFe
02.08.2017

Nemám co dodat! Kniha mě osobně velmi bavila.

MichalHoráček
31.07.2017

U této knihy jsem si krásně odpočinul a dobře bavil. Četla se mi lehce, a krásně plynule. Žádná hluchá místa tam pro mne nebyla a knihu můžu jen doporučit.

Hakate
28.05.2017

Za mě asi zatím nejhorší z dosud čtených knížek z řad Doctora. :( Dost mě zklamala. I když jsem knížku rychle přečetla, což se mi stává spíše u knížek, které mě baví, nic ve mě knížka nezanechala. Za mě zatím TOP Závoj smutku a Silueta :), Doufám, že si na Královské krvi spravím náladu :)))

Doctor Who

Autor knihy