Paní jezera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pátá část ságy o Zaklínači.

Poslední díl ságy o zaklínači Geraltovi, krásné čarodějce Yennefer a dítěti překvapení Ciri. Jaký osud čeká zaklínače? Bude mu dáno konečně se setkat se svou celoživotní láskou? Splní se zlověstná věštba, nebo svět elfů, lidí a trpaslíků zachvácený vražednou válkou přetrvá?

2. vyd.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30480/big_pani-jezera-I6u-30480.jpg 4.43164
Série:

Zaklínač 7.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Pani Jeziora, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (339)

Kniha Paní jezera

Ejwa
16. květnaodpad!

Série Zaklínač je super, ale tento poslední díl je hrozný. Jsem v práci, nechodí zákaznicí, venku prší a ani tak nedokážu knížku číst. Tak jsem se rozhodla, že určité pasáže přeskočím, bohužel jinak to nejde.

aquaver
04. května

Tak úplně nevím co si o tomto díle myslet. Ale jsem docela zklamaná. Od posledního dílu jsem zkrátka čekala asi trošku něco jiného.


ArkAngel
21. dubna

Do čtení posledního dílu ságy jsem se musel opravdu nutit. Na jednu stranu Sapkowski rozvlekl putování hrdinů do několika knih, jen aby to v závěru uspěchal, přidal časové skoky a pozabíjel většinu postav, aby to měl už za sebou. Proti onomu pobíjení hrdinů pochopitelně nic nemám, ale myslím si, že poslední kniha (která oproti předešlým opět nabobtnala) měla být rozdělena na tři. Bylo by tak dost času na všechny dějové linky, které si Sapkowski přimyslel, na putování Ciri po jiných světech (z propojení s Artušem moc nadšený ale nejsem), Divoký hon i další věci. Díky bohu za CD Project, který dal sáze daleko důstojnější konec, než je tahle patlanina, která na jednu stranu děj natahuje vedlejšími linkami, ale ten hlavní uspěchala.

NikDisk
20. dubna

Je mi to moc líto, ale asi moc nechápu ten veliký BOOM kolem této ságy. Neříkám, že byla špatná, ale pro mě bohužel jen lehce nadprůměrná. Některé díly se četly dobře a kniha odsejpala, ale některé jsem louskala opravdu dlouho. Naštěstí nejsem člověk, který knihu odloží, když se mu moc nezamlouvá, je vše moc zdlouhavé a nudné... Takže jsem to dotáhla do zdárného konce, ale bohužel Zaklínač se mi do srdce opravdu nezaryl. Nikoho od čtení této ságy odkazovat nechci, ale opravdu jsem čekala mnohem více.

Joymg
13. dubna

(+ SPOILER) Dokonalý závěr. V předchozích dílech ságy jsem se občas přistihla, že neposlouchám (audioknížku) a na vývoji děje mi v některých směrech vůbec nezáleží. V tomto díle jsem ani nedýchala, s pečlivostí jsem nasávala každé slovo. Mělo to jiný náboj. Taky zde bylo více krve, otevřeně popsané brutality, smutek a bezmoc. Válka a poválečná společnost byla popsána bez naivity, bez slunečné budoucnosti, tak odporně a detailně, že jsem klopila oči a odvracela pohled. Na druhou stranu se občas objevily momenty lidskosti, v té hrůze tak nečekané, až mě to hnalo do slz. Nejsilnějším momentem pro mě byla část s krajícem chleba, kdy se jen krátce a beze slov, přesto hmatatelně, prokreslila bída, utrpení a zbytečnost vší té nenávisti.
Závěr jsem nečekala, nějak jsem věřila, že to skončí hepáčem, když autor dříve nastínil, že budou mít svatbu, všichni živí a zdraví. Tohle byl zvrat, kterému jsem do poslední vteřiny nevěřila.
Pokaždé, když píši své dojmy k této sérii, pan Sapkowski na to kouká z kolečka vpravo... a já si říkám...takový normální a obyčejný pán, jak ze sebe dokázal vydolovat tolik citu, myšlenek, postřehů? Jak dokázal sepsat tolik rozmanitých postav, aniž by ztratily na uvěřitelnosti? Záhada. Obdiv.

BrooksWasHere
26. března

(+ SPOILER) "Něco skončilo... Něco začíná."

Sapkowski je spisovateľský génius!
Doteraz som pri čítaní žiadnej knihy nemal toľkokrát slzy v očiach ako práve teraz. Pani Jazera je oveľa viac než iba dôstojným zakončením celej Zaklínačskej ságy celý čas nás sprevádza dynamickým príbehom, ktorý sa ľahko vyrovná tomu najlepšiemu z tejto série a v závere rozpúta obrovské emocionálne tornádo práve vtedy, keď to čitateľ najmenej očakáva.

Jediná vec, ktorú by som tejto časti vytkol je mierne nezáživný úvod s Ciri vo svete elfov, ale hneď potom sa táto kniha rozbehne na plné obrátky a ani na moment nespomalí (dokonca som tam nenašiel ani jedno hluché miesto!).

Pasáž priamo z boja, ktorá sa prelína s vojenskou ošetrovňou je výborne napísaná a aj keď v nej autor skáče medzi dvomi dejovými linkami, tak je prehľadná a pútavá. Hneď po nej už príde vyvrcholenie celej série vo Vilgefortzovom hrade a spolu s ním prichádzajú na rad aj prvé úmrtia pri Milwinej smrti som mal slzy na krajíčku, ale Cahyrov a Regisov osud ma tiež veľmi dostali.
Boj medzi Ciri a Bonhartom je tiež skvostne napísaný, prehrával sa mi pred očami a úplne ma odtrhol od reality, v ktorej som knihu čítal...

A absolútne finále... O tom si dovolím povedať, že je tým najlepším, čo som kedy čítal. Potoky krvi a zaslepený dav vo mne vyvolali úplne všetky druhy emócií (okrem radosti) a Geraltova smrť, ktorá po nich nasledovala bola nekompromisným klincom, ktorý zasadil tú najsilnejšiu ranu. Nemusela byť nijaká epická a ani veľkolepá, stačilo, že bola jednoduchá a nesmierne úderná... Ani raz sa mi pri čítaní nestalo, že by som toľko plakal, naozaj sa mi s Geraltom nechcelo lúčiť... A hneď na to nasledovala Yennefer, ktorej osud ma tiež bodol priamo do srdca.

Pán Sapkowski, klobúk dole za to, že ste u mňa dokázali to, čo sa doteraz žiadnej inej knihe nepodarilo, už iba kvôli tomu musím dať finálnej časti Zaklínača minimálne 100 %.
K tejto sérii sa určite ešte niekedy vrátim, naozaj sa s ňou nechcem rozlúčiť...

Atuin
21. března

Excelentní, mistrovské, dech beroucí. Člověk si to musí odžít, musí ten příběh a svět mít pod kůží, jinak si možno zlámat i vaz, zlomené srdce s tím musí počítat každý.

Hlavně je na této sérii vidět že ji nelze číst jednou, že aby ji mohl člověk porozumět musí ten příběh přijmout víckrát. Je vlastně hodně naivní si myslet že přečteme li jakoukoliv knihu jednou že jsme se s ní sžili.
Bez pardonu kniha ( knihy) mého života.

Přísahám na volavku

Powodzenia viedźminko. Powodzenia na szlaku...

Čteno v originále

Douška: Vidlička: s tím není třeba se trápit, prostě vám to nesedlo, to se stává. Obdivuji že jste i za takových okolností došla k poslednímu dílu. To se počítá.

Vidlička
16. března

Protože nechci, aby si na mě nějaký zarytý fanoušek Zaklínače počíhal v temném průchodu, nechám si všechny svoje otravné důvody, proč se mi nelíbí, raději pro sebe. Nicméně trpaslíci to přece jen ke konci lehce zachránili a dali mi se i zasmáti, když jeden z nich rcel: "Jak pravil starý král Desmodeus, když po vykonanej potřebě nahlédl do nočníka: 'Rozum to není schopen pochopit'." Citát by mohl korespondovat i s mým náhledem na Zaklínače, ale nevytahujte nože, není to tak. Já ho uznávám, jen se mi prostě a jednoduše, kromě první povídkové knihy, z několika důvodů nelíbil. Tak sorry všem geraltomilům, už vás nebudu dál prudit, jdu se radši podívat zase do jiných světů.

1 ...