Prokletý ostrov

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels se svým novým spolupracovníkem Chuckem Aulem přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Mají za úkol vyšetřit zmizení několikanásobné vražedkyně Rachel Solandové, která se nyní volně pohybuje po ostrově, ačkoliv měla být držena v cele pod stálým dohledem. Když se nad ostrovem přežene smrtící hurikán, nabývá případ stále temnějších a zlověstných rozměrů. Objevují se známky experimentů, děsivých chirurgických zákroků a smrtelných protitahů, prováděných ve skryté stínové válce. Nikdo z ostrova nevyvázne bez šrámů, protože v nemocnici není nic takové, jak se zdá být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29406/big_proklety-ostrov-MVZ-29406.png 4.5352
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Olympia

Shutter Island, 2003

Kniha Prokletý ostrov

KnihoSny

Kniha je docela dobrá jen trošku jsem se ztratila v ději nejvíc mě dostalo rozuzlení na konci:P doporučuji přečist dalo se to:)

Kopta

Film je pro mě již klasika. Síla na všech pozicích. Kniha má věci, které jsou originální a napínavé. Scorsese se hodně držel předlohy a zároveň vytvořil veledílo, takže respekt. Zde už vás nemá, co překvapit, až na to, že ten příběh díky tomu vůbec máme. Kniha dobrá. Hezky se četla. Ale Scorsese to posunul opět na vyšší úroveň. V rámci překladu teda docela katastrofa. Chtěla by to nový háv, kde někdo nepřeloží "jste plný sraček" nebo "nezvoní to ve mně žádný zvonek". Jasně, je to originální, ale nevím, jestli jsou tyto doslovné překlady úplně šťastné.

AndulinaU
03.09.2022

Prvně jsem viděla film, že to bylo podle knížky jsem se dozvěděla až po dlouhé době. Ve filmu jsem si dlouho nebyla jistá, jak to skončilo, u knihy mi to přijde více vše jasné. Knížka mě rozhodně nezklamala, sice je škoda, že jsem věděla, jak to bude probíhat díky filmu. A film je knížce opravdu hodně podobný, i když závěrem ve filmu jsem si jistá nebyla. Akorát je mi z toho příběhu a konce dost smutno, není to zrovna nejvíc optimistická knížka.

Placi
18.08.2022

Scorseseho film s Di Capriem a Ruffalem mi jaksi uvízl pod kůží a nedokážu na něj přestat myslet. Románová předloha, podle které byl film věrně natočen, se stala povinně novým přírůstkem mé knihovny. Neobyčejná sonda do temných zákoutí lidské mysli ve spojení s poutavým kriminálním thrillerem. Celý děj postupně graduje neuvěřitelným způsobem až k velkému finále s koncem, nad kterým nepřestanu dumat snad už nikdy.

MarcoPolo936
03.07.2022

Další kniha přečtena, i díky fascinací Scorseseho filmem. Psychologická páka se tady pohybuje naprosto neuvěřitelným způsobem.. Úžasné nahlédnutí do hlavy člověka s tragickým osudem, která nevědomě utváří nový šílený příběh...

Timkim
09.03.2022

Těžko tuto knihu hodnotit. Z počátku jsem si řekl, dobrá detektivka, pak to začalo ztrácet náboj. Jeho sny a výplody jeho mozku byly chaotické a nebavilo mě to. Konec byl prozřením všeho a bylo to perfektně vysvětlené, včetně jeho snů. Celá kniha je sen ve snu. Ačkoliv povedená, něco mi tam chybělo a nebyly to hektolitry krve. Něco ...... No, něco wow.

m_martina
25.01.2022

Knihu mi doporučily obě moje děti, proto jsem se rozhodla si ji přečíst. Sice to není přímo četba, kterou bych vyhledávala, ale kniha se mi líbila a ani stránky jsem nestačila obracet. A konec mě překvapil.

janka2000
19.12.2021

Tahle kniha je prostě hustá. Když jsem konečně měla pocit, že už to chápu, tak se událo něco nečekaného či se to ještě víc zamotala. Geniální kniha, která vypráví tajemný příběh Teddyho, jemuž zemřela žena, přijel na ostrov vyšetřovat zmizení a vše je podivně spojené. Jenže jaká je skutečnost?
Prokletý ostrov má obří přesah. Ukazuje nakolik se vyvíjí psychologie/psychiatrie, a že tento obor není vůbec jednoduchý.