Gilnien Gilnien komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Asi nejlepší kniha z celé série.

04.05.2020 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Příběh totálně o ničem, ale bavil mě trochu víc, než původní trilogie. Nejspíš proto, že je zde větší absence totálně trapných pubertálních scén hlavních hrdinů. Jen nechápu jednu věc, America je miláček lidu, přitom byla vážně nesnesitelná, a Eadlyn, která se chová adekvátně své postavě rozmazlené princezny, všichni nesnáší?

29.04.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Celá kniha se mohla zkrátit na třetinu, stačilo vynechat několik scén, kdy se Maxon s Americou střídavě navzájem milují a nesnáší. Spousta nepropracovaných a nedoladěných scén, motivy rebelů a jejich činy, prostě nic v tom nebylo. Konec? Ježkovy voči, proč rovnou nezabila celý palác? Kniha se skvěle čte a nutí vás u ní zůstat, ale to je asi tak všechno.

26.04.2020 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Stále platí, že mě baví neskutečně prostředí a příběh. Víc než kdy jindy mě ale začíná štvát America a její "nevim koho miluju" a totálně povrchní, nepropracované zápletky.

24.04.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak nevím. Příběh je velmi povrchní, některé postavy a scény prvoplánové. Spousta věcí by mohla být napsaná více do hloubky. Autorka vytvořila skvělý svět plný potenciálu, který ale nedokázala naplnit. Na stranu druhou musím říct, že mě kniha o dlouhé době bavila a nutila číst a číst.

23.04.2020 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Konec byl dobrý, ale půlka knihy by klidně mohla být proškrtaná. Mám Gaimana ráda, ale buď jsou jeho knihy fakt dobrý, nebo fakt nudný/zvláštní. Američtí bohové patří do té druhé kategorie.

20.03.2020 3 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Nejsem cílová skupina, tak nevím, jak moc mohu knihu posoudit. Zaujala mě recenze, samotný obsah knihy už tolik ne. Začátek mě docela bavil, ale konec skoro vůbec. Přesto má kniha několik vtipných momentů a stylistických krás.

07.03.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nebyl to úplně můj šálek kávy. Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech, postava Alžběty byla neuchopitelná (v každém období se chovala vždy jako úplně jiný člověk). Ale jako celek to bylo dobré, i když vypravěčka Anežka mi k srdci nepřirostla.

14.02.2020 3 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě a moc nevím, jestli z ní mám spíš pozitivní, nebo negativní pocit. Obsahuje dějovou linii autora vedle linie Josefa Marana, které jsou propletené ještě třetí linií různých dodatků, básní apod., jež s dějem zdánlivě nesouvisí a působí trochu chaoticky. Bavil mě velmi Maranův příběh, i když autor neprozřetelně jeho dějství vystřílel hned na začátku v jedné z prvních kapitol. Ostatní už mě tolik zase nenadchlo.

10.02.2020 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kdysi jsem viděla i divadelní nastudování, ale ke knize jsem se dostala až teď po tolika letech díky čtenářské výzvě. Velmi silný a smutný příběh.

22.01.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Kniha se mi vlastně líbila, ale po jejím přečtení už skoro nevím, o čem byla. Rozhodně nečekejte příběh pointou, vyvrcholením, rozuzlením a závěrem.

21.01.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Velmi mě bavila zápletka případu a byla jsem zvědavá na osud jednotlivě zainteresovaných postav.

18.01.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Za mě se děj moc věnoval podezřelým a motivu a méně hledání důkazů. Slabší, než ostatní příběhy oddělení Q.

17.01.2020 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

MOŽNÝ SPOILER!
Tu jednu hvězdičku jsem srazila za za naprosto nudnou a nezajímavou dějovou linii se Sólem.

15.01.2020 4 z 5

No tak dobře, on má rád ji, ona má ráda jeho, on ji rád nemá, ona jeho taky a všechny možné kombinace tohoto. Přesto dobrá oddechovka, ale k nižšímu hodnocení mě donutil konec.

13.01.2020 3 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Příběh to byl zajímavý, ale v kontrastu s dalšími knihami autora slabší.

09.01.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první seznámení s autorem díky čtenářské výzvě a musím říct, že rozhodně nejsem zklamaná. Zhltnuto v rekordním čase, kniha má spád a skvěle promyšlené detaily.

09.01.2020 5 z 5

Rubáš věčnosti Rubáš věčnosti Terry Goodkind

Mě to baví, i když tentokrát mě trochu vadila očividná naivita hlavních hrdinů.

06.01.2020 4 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Příběh si určitě své příznivce najde, ale ja hodnotím jen jako průměr. Kniha mi přišla spíš jako povídková knížka, málo rozpracovaných scén. Na stranu druhou posledních cca 50 stran mě bavilo velmi (byla to akce za akcí a strohost scén v tomto případě nevadila, navíc nám autorka poskytla několik odkazů na nejrůznější detaily v knize). Trochu mě rozčilovalo, že postavy občas jednaly s tzv. horkou hlavou. Díky občasným "kiksům" se tak mohl posouvat děj.

27.12.2019 3 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Nemám ráda dlouhé knihy, ale příběh Kvotha mě zaujal. Vážně mě zajímá, co má v truhle pod postelí a jak skončí jeho příběh.

11.12.2019 5 z 5