Gilnien Gilnien komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Na Gaimana jsem se chystala dlouho. K této konkrétní knize jsem přišla díky čtenářské výzvě. Rozhodně to není poslední knížka, kterou od autora čtu.

01.04.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Dobré, ale na jiné Karikovi knihy to nemá.

14.03.2019 4 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Nejdřív jsem chtěla dát jen tři hvězdy, protože začátek byl rozvleklý a nezáživný. Nakonec se děj rozběhl a mě kniha začala bavit. Poslední stránky jsem zhltla. Těším se na pokračování a vyvrcholení děje.

15.01.2019 4 z 5

Zvony novoroční Zvony novoroční Charles Dickens

Pěkné čtení na vánoční svátky. Moc se mi líbí překlad, čeština je hezky zvukomalebná. Někdy na mě byla povídka až moc temná a smutná, také jsem se ztrácela v charakterech, ale jinak hodnotím kladně.

29.12.2018 4 z 5

Hnízdo ďábla Hnízdo ďábla Terry Goodkind

Rozhodně lepší, než bylo Pravidlo devítek. Tentokrát se autor nedrží linie Meče pravdy, ale přichází s úplně novým příběhem. Hlavní postava Kate je sympatická, děj je zajímavý a odsýpá. Jedinou výtku mám k pár kapitolám, kdy se mluví o podstatě zla a děj se na nějakou dobu hodně zasekne, ale to už si Goodkindův styl.

29.12.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Za mě skvělé čtení. Trochu mě zklamal úplný konec, ale i tak dávám vysoké hodnocení.

14.12.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem vysloveně zhltla za dva dny. Dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě a upřímně jsem nedoufala, že mě zaujme, vždyť jsem si toto téma (kniha od slovenského autora) nechávala jako jedno z posledních. Nakonec mě ale pohltila. Sloh, námět, všechno. Četla jsem a četla, prostě jsem musela vědět, co všechno chce Igor odvyprávět!
Původně jsem si chtěla přečíst od autora další knihy, třeba Strach, ale upřímně asi chvíli počkám, až mě přestanou děsit ohnivé spirály kdykoli jdu večer jen třeba pro sklenici vody. :-D

14.09.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Jako mnozí další i já jsem se ke knize dostala díky čtenářské výzvě. Děj působí ponuře od začátku do konce. Člověk má pocit, že se brodí bahnem a špínou spolu s Namim. Napsané to je zajímavě, dějově horší a celková myšlenka a symbolika mě tedy nezaujala.

11.09.2018 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Asi jsem čekala něco jiného. Knihu jsem si koupila na základě pozitivních ohlasů a referencí. Do strany 150 jsem se vyloženě nudila, pak jsem nasadila rychločetbu, abych to měla rychleji za sebou. Konec knihy byl o něco lepší, přesto hodnotím jen dvěma hvězdičkama.

21.01.2018 2 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Jednoduchá oddechovka, čte se sama. Nic nového a nečekaného od paní spisovatelky, ale to se mi právě na tom líbí. Těším se na další!

25.12.2017 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Knihu jsem si koupila hned druhý den, co vyšla, ale dočetla jsem ji až teď, protože mě jednoduše naprosto nezaujala. Oddechové čtení, snaha pokračovat ve stylu původního Saturnina, to všechno bylo již řečeno a hodnotím to kladně. Co mi vadí je, že autor používá "klišé věty", rádoby vtipné hlášky, kterých jsou plné sociální sítě. Působí to pak na mě dojmem, že nic v knize není originální. A teta Kateřina těch přísloví používá už také nějak moc.

12.12.2017 2 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Za mě maličko horší konec, zbytečně odfláknuté, mělo to větší potenciál, navíc mi to přišlo i trošku nesmyslné, jako by autorce došel nápad. ALE celou sérii hodnotím na jedničku. Knihy se čtou dobře a vtáhnou do děje. Člověk hltá každou kapitolu a čeká, jak to dopadne.

18.09.2017 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Knihu jsem přečetla na dva zátahy a těším se na druhý díl. Je pravda, že hlavní hrdinka mi k srdci moc nepřirostla (přišlo mi, že má nějakou sociální fóbii, nebo takhle prožívají všechny náctileté slečny své životy?). Děj skutečně občas nesedí, taky mi nepřišlo, že by stále odsýpal. Nic to ale nemění na tom, že jsem se celou knížku nenudila a vtáhla mě mezi řádky hned od první kapitoly. Vřele doporučuji, nejlépe někam k moři, třeba na Sicílii. :-D

01.07.2017 4 z 5

Život pod vládou Kristovou Život pod vládou Kristovou Raniero Cantalamessa

Knihu mi doporučil známý. Evidentně se jedná o kvalitní četbu, zaměřuje se na důležitá témata křesťanské společnosti a snaží se běžnému člověku přiblížit Krista. Text je jednoduchým návodem - naučit se žít z víry a vírou. Přesto se mi nelíbila, ale považuji to spíše za svůj problém. Vadila mi "jižanská" stylistika. Text je plný expresivních vyjádření, tzv. "hraje na city". Autor protkává své myšlenky citáty z Bible a citáty svatých snad v každém odstavci. Navíc, jak už nám poodkrývá anotace knihy, jde spíše o kázání - pokud by kniha byla čtena v kostele s patřičnou intonací a důrazem, pomlkami v mluvě apod, jistě by vyzněla mnohem lépe. V psané podobě tento styl spíše "otravuje". Pokud ale holdujete podobnému stylu, určitě knihu doporučuji.

12.06.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Špatné... upřímně - takhle špatnou knihu jsem nečetla už hodně dlouho. Jsem zvyklá číst knihy s "hloupoučkým" dějem, ale tahle kniha jako by ani žádný pořádný děj neměla. Negradovala, některé pasáže by se daly vynechat a zapomenout. Neoceňuji ani ich-formu Cyry a er-formu Akose - jako by si autorka nemohla vybrat, co se jí více líbí. Celkově mi to přijde jako chabá inspirace Hvězdnými válkami (síla proudu, hm hm) a spoustou dalších špatných fantasy příběhů. Dávám přesto jednu hvězdičku (a to jen proto, že miluju autorčinu Divergenci).

13.02.2017 1 z 5