Život pod vládou Kristovou

Život pod vládou Kristovou https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72688/zivot-pod-vladou-kristovou-ktA-72688.jpg 4 9 3

Autor napsal tuto knihu na podkladě svých postních kázání v papežském paláci a krok za krokem ji vyzkoušel při duchovních cvičeních pro nejrůznější kategorie, od klauzurních společenství po laiky pracující ve světě. Čtenáři může posloužit jako vodítko pro duchovní cvičení či rekolekce, jako průvodce nového života v Duchu, jako pomůcka při evangelizaci, katechezi, misijních příležitostech a především jako podnět k osobní meditaci o Božím slově.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

La Vita in Cristo

Chesterton
18.01.2018 5 z 5

Četla jsem jako celkem mladá a pamatuji si, že si mě autor naprosto získal. Bylo to nejspíš tím, že jsem měla správný věk, ale hlavně dostatek času:)) a ona expresivní vyjádření mi sedla:)) Poté jsem zkoušela některé jiné jeho knihy a zkušenost jsem nezopakovala. Tato je opravdu "úžasná povinná četba", jak píše nickym:))

Gilnien
12.06.2017 3 z 5

Knihu mi doporučil známý. Evidentně se jedná o kvalitní četbu, zaměřuje se na důležitá témata křesťanské společnosti a snaží se běžnému člověku přiblížit Krista. Text je jednoduchým návodem - naučit se žít z víry a vírou. Přesto se mi nelíbila, ale považuji to spíše za svůj problém. Vadila mi "jižanská" stylistika. Text je plný expresivních vyjádření, tzv. "hraje na city". Autor protkává své myšlenky citáty z Bible a citáty svatých snad v každém odstavci. Navíc, jak už nám poodkrývá anotace knihy, jde spíše o kázání - pokud by kniha byla čtena v kostele s patřičnou intonací a důrazem, pomlkami v mluvě apod, jistě by vyzněla mnohem lépe. V psané podobě tento styl spíše "otravuje". Pokud ale holdujete podobnému stylu, určitě knihu doporučuji.

nickym
13.11.2013 5 z 5

Skvělé, úžasné, povinná četba! :)