Gilnien Gilnien komentáře u knih

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

Skvěle napsané, není to úplně můj šálek čaje, ale literární styl jsem si užila. Každá kapitola byla trochu jiná, autor skvěle dokázal vystihnout vyprávěcí styl jednotlivých postav.

01.06.2021 3 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Taková malebná čeština. O zdánlivě malých věcech. Mile pohladí na duši.

10.05.2021 5 z 5

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Tentokrát mi příběh nesedl. Na rozdíl od ostatních knih nebyl zas tak úplně patrný posun postavy. Terapeutické postupy se také omezily na věty typu "mrzí mě, že se tak cítíš / že to tak vidíš". Ke konci mě to už trochu štvalo. Tím nechci říct, že to není účinný postup, jen tohle asi prostě není příběh na knihu.

07.05.2021 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Kniha byla dobrá. První stránky byly suprový, vážně jsem se bála a čekala, co z toho vypadne. Pointa mě sice dost zklamala, ale pak jsem se zase začetla a celou knihu vysloveně zhltla. Souhlasím s ostatními, že žánrové zařazení je nešťastné. Ze začátku to na thriller může vypadat, ale pointa to celé změní. Po jejím prozrazení jsem se přestala bát a už to nebylo tolik napínavé, spíš hodně čtivé oddechové čtení.

21.04.2021 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Knížku jsem četla zrovna v období, kdy se mě osudy postav docela dotýkaly vzhledem k podobnosti s mým životem. A ty poslední kapitoly se mi fakt líbily.

15.04.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Kniha byla fakt dobrá, čtivá, děj mě opravdu bavil, měl spád. Za mým nízkým hodnocením tedy stojí osud postavy Pinkie. WTF? Já tedy nejsem lékař, ale tohle byl podle mě dost přehnaný konec, který mi zkazil pohled na celou knihu.

09.04.2021 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Nebylo to špatné, ale první díl asi už nic nepřekoná.

01.04.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Nemůžu si pomoc, ale mě kniha spíš zklamala. Vůbec jsem se nemohla začíst, byly tam dlouhé pasáže, které jsme mohli úplně přeskočit. Čekala jsem nějaký vývoj postavy Snowa, byl tam, ale neměl moc hlavu a patu. A ten konec jsem tedy nepochopila vůbec.

30.03.2021 3 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Knížka mého dětství. Po letech na mě vypadla, když jsme se synem vybírali, co si přečteme, tak jsem si řekla, že se na ni podívám s odstupem. A nezklamala. Na postavy se člověk už kouká jinak, ale ta atmosféra horkého léta působí pořád stejně.

06.03.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Není to špatné, ale představení postav a jejich charakterů a vztah autorky k nim - to opravdu mohla vynechat. Trochu mi to přijde, jako kdyby chtěla napsat další úspěšnou knihu, tak se svezla po svém úspěchu s původními Kronikami prachu, místo aby napsala pořádný další román.

21.02.2021 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Za mě průměr. Oproti předchozímu dílu jsme hned měli kontakt s oddělením Q, žádná stostránková omáčka na úvod, ta byla hezky včleněná. Tematicky také dobré, ale vlastně mám pocit, že se třičtvrtě knihy dá zahodit kvůli zavádějícím informacím. Taková bomba, jako super propracovaná jednička ze série (Žena v kleci), už asi žádná kniha nebude.

17.02.2021 3 z 5

Dívka na Měsíci Dívka na Měsíci Terry Goodkind

Bohužel, ač mám Goodkinda fakt ráda a Hnízdo ďábla bylo super, tenhle díl se mu moc nepovedl. Vůbec jsem se nedokázala začíst, pak se to trochu vylepšilo, když jsme se dostali konečně k jádru příběhu, ale konec byl opět nudný.

12.02.2021 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tak tohle ne, ne, ne. Je to spleť myšlenek a slov a tady něco plácnu a tamhle zase něco jiného. Takový z toho mám pocit, což by asi nebylo zase tak špatné, když jde o fejetony, ale autorka to zabila tématy. Prostě plkání o ničem, sex, děti, láska, jídlo, děti, jídlo, láska, sex, jídlo.... pořád dokola. Oceňuji, že šla autorka z kůží na trh, protože to skutečně vyznívá jako jednotlivé osobní zpovědi, ale nějak mě vadilo, jak pořád píše o své nedokonalosti a zdánlivě tak podsouvá, že je vlastně dokonalá, protože nakonec všechno zvládne, i péči o děti, i milovat svět i milovat ten svůj zadek zvětšený po dětech (což každý, kdo ji zná, musí považovat za blbý fór, protože snad nikdy nadváhu neměla). Prostě díky této knížce je mi teď trochu nesympatická.
Já jsem poslouchala jako audioknihu, díky čemuž byla kniha o něco snesitelnější. Četla sama autorka, což je na jednu stranu super tah, když se jedná o její osobní zpověď, na stranu druhou to měl možná číst někdo, kdo to umí. Celý přednes je prostě bez emocí, přitom kniha je psaná jako smršť emocí.
Tu jednu hvězdičku dávám za pěknou výslovnost (autorka nemá žádnou vadu řeči a takovou velmi ostrou a srozumitelnou výslovnost). Dále za odvahu jít s kůží na trh a asi za 3 místa, která mě buď pobavila, nebo potěšila.

05.02.2021 1 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Celá série mě velmi bavila, ale stejně jsem se těšila, až ji dočtu a konečně začnu s něčím jiným. Tento díl byl celkem dobrý. Na začátku trochu nuda, na konci až moc divoký spád.

01.02.2021 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Hyacinth je moje oblíbená postava, Gereth už mě tolik nezaujal. Přesto to bylo docela dobré.

26.01.2021 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tohle byl dobry díl, postava Michaela byla vylíčena se všemi jeho přednostmi i chybami, díky čemuž byl čtenáři blíž a dostalo se celému příběhu větší věrohodnosti.

23.01.2021 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Nikdy bych netipla, že Eloise skončí takto. Nepředvídatelné.

19.01.2021 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Konečně díl, který mě skutečně bavil. Nebyl úplně předvídatelný, Colin i Penelope byly sympatické postavy. Zhltnuto za jediný den.

17.01.2021 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Jako obvykle dobré čtení, akorát ten popelkovský námět mě trochu rozčiloval.

15.01.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Kniha mě vážně bavila, akorát tedy obě hlavní postavy mi přišli, hlavně na začátku, krajně nesympatické. Snad bude další díl v tomto ohledu lepší.

13.01.2021 4 z 5