Poznáš to z polibků

kniha od:

Poznáš to z polibků https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1364/bmid_poznas-to-z-polibku-2uu-1364.jpg 4.2 595
Koupit Koupit eknihu Bazar

Anglie, 1825. Gareth St. Clair je v pěkné bryndě. Jeho otec, který ho nesnáší, ho neváhá obrat o majetek a připravit o dědictví. Garethovou jedinou pozůstalostí je starý rodinný deník, který může, ale také nemusí ukrývat tajemství z jeho minulosti a klíč k budoucnosti. Bohužel je psaný v italštině, z níž Gareth neumí ani slovo. Hyacinth Bridgertonová je nesmírně chytrá, ďábelsky upřímná a podle Garetha by ji měl člověk užívat jen v malých dávkách. Hyacinth ale na rozdíl od Garetha umí italsky. Když se pak tihle dva setkají na každoročním hudebním večírku u Smythe-Smithových, Gareth Hyacint přiměje, aby mu slíbila, že deník přeloží. Jak se tak ponořují do tajemného textu, zjišťují, že odpovědi nenajdou v deníku, nýbrž jeden v druhém… a že nic není tak prosté - nebo tak složité - jako jediný, dokonalý polibek.... celý text

Série:

Bridgertonovi / Bridgertonovci 7.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

It's in His Kiss , 2005


více info...

Komentáře (83)

Komentáře 83 Recenze 3

cérka
cérka
18.08.2023 5 z 5

Ach, ach, ach :)
To bylo tak milé, rozkošné, vtipné a slaďoučké, až jsem z toho celá pryč ;)
Vůbec jsem nečekala, že mě příběh Hyacinthy Bridgetownové bude až tak moc bavit!
Odpočinkové, nenáročné, předvídatelné, osvobozující, uklidňující a zábavné čtení. Ideální pro unavený mozek, parné léto a dovolenou ;) Prostě Bridgetownovi :)

Nattali.ka
Nattali.ka
13.08.2023 4 z 5

Pěkná oddechová kniha ze série, po předchozím dílu jsme si dala kratší pauzu, protože jsem Bridgertonů byla lehce přesycená a bylo to fajn, příběh mě bavil. Jde vidět jak se doba posouvá vpřed, když v prvním díle se hrdinové museli vzít kvůli tajnému polibku, aby neriskovali skandál a v každé další knize je tato hranice předsvatebních milostných dostaveníček posunuta o něco dál. Samozřejmě musím ocenit, že tady hlavní dějovou linkou není milostný vztah dvou hrdinů, ale dobrodružství při hledání dávno ztraceného rodinného šperku.


PetraVášová
PetraVášová
08.08.2023 4 z 5

Kdo by to byl řekl, že mě bude příběh Hyacinth tak bavit. V předchozích šesti knížkám mi k srdci vůbec nepřirostla a abych řekla pravdu, její příběh mě moc nezajímal. Ale to, co jsem právě dočetla bylo super. Úplně něco jiného než předchozí knížky (dobře, pořád to jsou Bridgertonovi), bylo to napínavé, mělo to spád a i ta romantika tam byla ;-)

nonameperson04
nonameperson04
06.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Po roce jsem se zase vrátila k Bridgertonovým. Trošku mě mrzí, že už v posledních dílech nepíše lady Wistledownová, nicméně se mi líbilo, že Hyacintina a Garethova romatická linka nebyla moc plochá. Ale měli spolu i vedlejší dobrodružství v podobě hledání diamantů.
A malá Isabella je pěkná mrška, jak je našla a schovala si je pro sebe?!

Anor505
Anor505
04.08.2023 4 z 5

Milé, svižné, vtipné a trochu ztřeštěné pokračování Bridgertonových, které je okořeněné o honbu za pokladem. Tentokrát víc poznáváme Hyacinth, která mi v předchozích dílech moc k srdci nepřirostla, ale tady jsem si ji opravdu oblíbila a s Garethem se hezky doplňovali. Po lehkém zklamání z předchozího dílu jsem si spravila náladu.

Senza Jenka
Senza Jenka
23.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Hmmm. Tak se nějak nemohu rozhodnout. Je to takové roztříštěné, hop sem, hop tam. V některých ohledech to bylo vtipnější, než ty předešlé díly. Zejména čtení s lady Danburyovou... :D Autorka si krásně vystřelila z žánru, který sama píše. ("Uklována k smrti holuby." "Trocha dýmějového moru udělá v próze zázraky." :D :D :D)
Líbily se mi ty divadelní úvody kapitol, i když jejich trefnost a vtip měly sestupný charakter. Název je takové plácnutí do vody. A z toho konce jsem poněkud rozpačitá.
Jít se vloupat do domu St. Clairových ještě před přeložením celého deníku (a navíc několikrát) mi přišlo úplně blbé - v nějakém dalším zápisu klidně mohla být zmínka o změně umístění. Hodně se mi nelíbilo Garethovo manipulátorství a vypočítavost. Kdyby se snažil ji svést (a pojistit si tak, že už mu neuteče) ze zoufalé lásky... pořád to není košer, ale budiž. Tohle bylo hnusné.

Ivet_V
Ivet_V
14.07.2023 4 z 5

Tak toto jsem na Bridgertonovi četla dlouho, ale ne že by mě to nebavilo, ale neměla jsem čas. Hyacinth mi hrozně sedla a líbilo se mi, že díky většímu věkovému odstupu od starších sourozenců, jsme se posunuli více v čase a zase se něco víc dozvěděli o rodině. Gareth byl dobrý, ale někteří mužští hrdinové v této sérii mi více sedli.

Alaglesia
Alaglesia
07.07.2023 3 z 5

Další osud jednoho ze sourozenců, tentokrát Hyacinth, která se smířila s tím, že než aby se vdala za někoho nudného a hloupého, raději bude sama a svobodná. Osud jí do cesty ale přivedl Garetha, který je znám svojí milostnou historií a nedostatečným majetkem. Garethovi se dostává do rukou tajemný deník, který by mu měl pomoci s odhalením pokladu. V celé záležitosti mu pomáhá Hyacinth.
Oddechové čtení, opakující se motivy, se kterými jsme se mohli setkat v předchozích dílech. Tento díl byl alespoň obohacen a záhadu a dobrodružství ve formě hledání pokladu.

Luci-_-
Luci-_-
29.06.2023 5 z 5

Ačkoli prvních sto stránek jsem měla pocit, že kniha je nezáživná, zbylé stránky jsou přesný opak - jsou zábavné a chaotické. Musím, ale uznat, že mi kniha o přišla oproti ostatním uspěchaná. v předchozích knihách děj tak nějak navazoval, kdyžto zde spíše přeskakoval k "podstatným scénám".

cukrovka
cukrovka
26.06.2023 5 z 5

Příjemná romantická oddechovka. Skvělé pokračování série o dalším ze sourozenců z rodiny Bridgertonů. Hyacint byla chytrá a vtipná a Gareth jí skvěle doplňoval.

barcasknihou
barcasknihou
23.06.2023 3 z 5

Příběh o Hyacinth, nejmladší dceře a zároveň nejmladším sourozencovi z klanu Bridgertonů, mě bohužel až tak moc nenadchl. Asi největším problémem byl vztah mezi Hyacinth a Garethem. Necítila jsem mezi nimi vůbec žádnou chemii, ani při velice delikátních scénách jsem tam nic nenašla. Spíše jsem je brala jako přátele, než jako zamilovaný pár. Vlastně když to tak vezmu, tak ani jeden mi nijak nepřirostl k srdci, tak jako ostatní postavy z předešlých dílů. Zato to bylo zase hodně vtipné. Miluju autorčin smysl pro humor a jak z každé situace dokáže udělat vtipnou záležitost.

Už jsem si toho všimla u předchozí knihy o Francesce, ale přijde mi, že autorka dala do těchto posledních dílů mnohem více sexuálních scén, než bylo v prvních dílech. Samozřejmě si vůbec nestěžuju. Jenom tady toho bylo hodně a já to tam mezi nimi vůbec necítila. To mě trochu mrzí. Tento díl se řadí k těm horším.

whiolet
whiolet
04.06.2023 4 z 5

Jako vždy příjemná oddechová knížka.
Ačkoliv jsem čekala, že Hyacint bude trochu jiná i přesto mě bavila její povaha.

Kami97
Kami97
30.05.2023 5 z 5

Hyacint. Ta holka mě prostě baví. Je vtipná, zvědavá a svoje okolí neustále popichuje. Ale taky je to holka, co touží po lásce a v tom jí rozumím. Gareth je okouzlující a jeho babička, lady Danbury je prostě skvělá. Její humor mě baví už dlouho. Druhý nejlepší díl série

maja8148
maja8148
11.04.2023 4 z 5

Tahle kniha má jednu z nejsympatičtějších dvojic série, která rozhodně nectí konvence doby, teda občas, trochu, ale ze všech párů jsou tihle dva "nejuvolněnější". A navíc má kniha mírně detektivní zápletku. A najdete tu i tu trochu humoru. Hodně povedený díl.

Petass
Petass
09.04.2023 5 z 5

Tenhle díl byl snad nejlepší! Spousta vtipných dialogů. Hyacint překvapila, v předchozím dílech byla vždy popisovaná, jako ta malá holka, co nepoznala tátu. Ale tady byla skutečná osobnost a moc mě bavila.

saez
saez
03.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla docela bžunda. Nejlepší byl konec :-)

janyska13
janyska13
23.02.2023 4 z 5

Hyacinth je jedna z těch Bridgertonových, která mi přirostla nejvíce k srdci. Nejen svou povahou, ale také svojí odvahou a celkově přístupem ke všemu. Čtení jsem si opět noc užívala a to na této sérii mám tak ráda.

PetkaS.
PetkaS.
08.02.2023 5 z 5

Vrátila jsem se k této sérii po přečtení jiné (detektivní) série a byla to opět krásná, vtipná a svěží oddechovka kterou nechcete odložit dokud jí nedočtete, ačkoliv od začátku jasně víte jak to dopadne, nicméně stejně potřebujete ten příběh mezi tím odhalit. :-)

katallinka
katallinka
04.02.2023 4 z 5

Autorka se už trošku opakuje, ale tento díl byl skvělý! Mám moc ráda Lady Danburyovou a její smysl pro humor, který je v této knížce opět fenomenální. Navíc je tato kniha originální odhalováním jednoho rodinného tajemství, které jsem nutně musela zjistit za jeden večer.

gryffindorgirl
gryffindorgirl
29.01.2023

Na dlouhou dobu jsem si od Bridgertonů dala oddech. A vyplatilo se.
Hyacinthin díl mě bavil moc. Konečně se do dílů s lady Danburyovou vrátil i pichlavý humor a kniha se četla snad sama. Mám jen dvě poznámky. Zaprvé - v knize se, na mě možná až moc často, objevovaly lechtivé scény, které mi tam až vadily a do kontextu vůbec neseděly. A zadruhé mě mrzelo, že se nám na scénu nevrátilo více sourozenců. Ale to jsou jen mouchy.
Knihu hodnotím, po pro mě ne tak úspěšné Francesce, velmi kladně. Pokud jste dočetli pátý díl a zvažujete šestý, jenom doporučuji. Spravíte si chuť.

LenaBR
LenaBR
09.12.2022 3 z 5

Po Eloise a Francesce to byl konečně díl, který byl něčím zajímavý, ačkoliv Hyacint je mi vyloženě protivná. Gareth je sice fajn, ale požádat někoho o ruku, aby vyčinil otci? To by mě opravdu ublížilo a nejsem si jistá, zda bych odpustila. Jinak se to ale povedlo a v epilogu mě pobavilo rozhřešení s diamanty.

Pedruska01
Pedruska01
01.12.2022 4 z 5

Po dlouhé pauze, kdy jsem naposledy dočetla šestý díl Bridgertonů jsem vzala do rukou díl sedmý. Těšila jsem se, i když jsem dosud měla v rukou jiné žánry, ale říkala jsem si, že mi změna může prospět. Tolik se mé očekávání ale nenaplnilo. Nebylo to však tolik knihou, jako samotnou konstelací hvězd. Četlo se to samozřejmě hrozně dobře, ten styl mi prostě skvěle sedí a obecně takové vyprávění včetně tempa mám ráda. Dostáváme se na skoro konec této ságy alias rodiny, kde figurují ti nejmladší. Pravdou taky je, že ostatních sourozenců jsem si moc neužila, snad dalece méně než v předchozích knihách a pokud se tam objevili, tak opravdu jen lehkou a krátkou zmíňkou.
Hlavní hrdinku Hyacinth jsem měla vcelku ráda. Pár stránek mi to trvalo (možná to bylo ale nesprávnou čtecí náladou), než jsem si ji oblíbila více, ale stalo se. Byla sice hodná, ale celkem akční - ať už svými činy, pro slečny na vdávání neobvyklé anebo svou mluvou. Byla rozumná, místy neimpulzivní a dost upovídaná. Bavila mě však a líbilo se mi jaký má vztah k lady Danburyové. Mimo jiné, ta stará dáma mě ohromně dokázala bavit svým humorem, záměry, holí, řečmi i činy. Její chvilky jsem měla ohromně ráda. Velmi zajímavá postava, která to dokázala vždy dost oživit.
Druhý hlavní hrdina Gareth se mi líbil. Musela jsem ho litovat, jaký měl vztah s baronem alias jeho otcem. Nelíbilo se mi, jak se k němu chová. Dalo by se to pochopit, ale tohle nebylo správné a Gareth tím akorát trpěl a nesl si to léta sebou. Líbil se mi jeho vztah s babičkou Danburyovou. Bylo zajímavé, jak se náhle rozhodl zintenzivnět vztah s Hyacinth, prvotně na popud barona, ale pak to vlastně bylo o něčem jiném. Nebylo to náhlé uvědomění si, vlastně tak nějak do toho šel od začátku, což bylo hezké. Spolu vypadali taky dobře, jejich dobrodružství. Gareth se k Hyacinth choval pěkně, ochranitelsky. Celkem jsem jim fandila. Romantika byla zjevná, milá a hlavně mírná. Upřímně bych v tom ráda viděla víc akce či možná i bouřlivosti, tak jak to bylo u jiných dílů. Považuji to za menší vadu na kráse, bohužel. Vím, že to autorka umí, ale tady tomu moc šancí nedala. Vždycky je to o sblížení, ublížení a kání se, nápravě. Tady to ublížení vlastně ani nebylo. Absence takové vlastnosti.
Jinak se mi příběh líbil. Bylo to trošek jiné, krom tvoření vztahu se tu hodně hrálo na hledače pokladu a překladatele deníku. Jak jsem již zmínila, postavy ostatních sourozenců se tu až na pár písmen nijak pořádně nevyskytovali. Posledních pár řádků obsahovali celkem důležitá a velká sdělení, a to trošek mohlo evokovat rychlý až unáhlený konec. Epilog byl zase trochu jiný, přenesli jsme se o dalších pár let, kdy jsem zjistili, co hlavní hrdinové dokázali a co vlastně dokázalo jejich potomstvo. Tajemství nálezu se odhalilo, ale zas nevíme co dál. Bylo to přínosné, ale možná nedotažené. Nějak u této knihy celkově převládá to "ale" a hlavně tam figuruje ve více směrech, což je prostě škoda.
Knihu určitě mohu doporučit, s tím problém nemám. Do té série prostě patří, mohlo to mít větší grády, ale nedá se nic dělat. Na hodnocení musím ubrat určitě celou jednu hvězdu, ale i s těmi zbylými 4 to je moc hezké. Těším se na díl závěrečný o posledním Bridgertonovi a taky na ten zbytek. :)

Andynka
Andynka
29.10.2022 5 z 5

Ja tuhle sérii prostě zbožňuji. Tenhle díl byl taaak roztomilý. Líbí se mi, že se autorka snaží do každého dílu zakomponovat něco nového, co příběh oživí. A ta romantika... Tohle snad musí uznat i člověk, co romantický není. :-D No a teď už nám zbývá poslední nezadaný Bridgeron.

Lutzinka
Lutzinka
29.09.2022 4 z 5

Hyacinth rozhodně mnohem lepší postava, než její vyvolený St.Clair, ale co se dá dělat...
Bavilo mě to, hlavně díky nejmladší Bridgertonové a Lady Danbury.
Škoda naopak, že se tady nemihnulo víc sourozenců.

Luccinda
Luccinda
25.09.2022 3 z 5

Opět jsem se skvěle bavila. Hyacinth Bridgertonová se párkrát mihla už v předchozích knihách autorky a i tady byla stejně impulzivní a paličatá, jak jsem si jí pamatovala. Gareth St. Clair na mě zas působil jako takový ňouma, obzvlášť v porovnání s jinými mužskými hrdiny z této série. Chyběla mi u něho taková ta umíněnost a houževnatost, musím říct, že v tomhle ohledu ho Hyacinth úplně převálcovala.

Kvůli tomu byla i ta romantická linka taková nevýrazná, ale díky skvělým vedlejším postavám jsem knížku zhltla na posezení a i když tento díl nebude patřit k mým nejoblíbenějším, přesto jsem si ho užila.

petrzel
petrzel
21.09.2022 5 z 5

Další krásné pokračování.

Lenísek
Lenísek
21.09.2022 4 z 5

Pokud jste si v knihách i seriálu oblíbili lady Danburyovou, tenhle díl se vám bude líbit. Lady Danburyová tady má překvapivě velký prostor a svými hláškami společnost nešetří.

Hyacinth Bridgertonová je něco jako mladá lady Danburyová, takže se máte opravdu na co těšit. Je svá, chytrá, říká věci upřímně a nenechá si nic líbit.
Od samého začátku si mě získal i Gareth St. Claire. A to prostě chcete. Dvě sympatické a vtipné hlavní postavy, které vás baví.

Poznáš to z polibků je o tolik lepší než předchozí dvě knihy série Bridgertonovi. A já se o to víc těším na další díl (už 8.), který vychází v listopadu.

michaela4582
michaela4582
18.09.2022 4 z 5

Hyacinth Bridgertonová je prostě číslo a hravě se vyrovná své sestře Eloise. Gareth St. Claire si mě získal. Stejně jako Simon a Anthony si prochází drama s otcem, který ho nesnáší a vytravule ruinuje jejich rodinný majetek, ale nepřišel mi tak zarputilý jako ti dva. Hyacinth s Garethem se výborně doplňují. Mají mezi sebou skvělou chemii a jejich slovní přestřelky jsou prostě suprové. Culila jsem se u čtení jak připitomnělá .

Na své si tu přijdou i fanoušci Garethovy babičky, lady Danburyové. Ta má v příběhu nečekaně celkem velkou roli a je tu opět fenomenální. Lady Danburyová už nějakou chvíli v mých očích zachraňuje nepřítomnost lady Whistledownové jejíž komentování společenských událostí mi celkem chybí .

Hodně zábavnou součástí knihy byla dějová linka s hledáním drahokamů! Po čase se to sice začalo trochu táhnout, ale stále si to dokázalo udržet mou poznornost, protože jsem byla vážně zvědavá, jak to celé nakonec dopadne. Je trochu škoda, že ty drahokamy nebyly po všem tom hledání důležitější a neměly větší finanční dopad na Garethovu svízelnou situaci.

Celkově bych o Bridgertonových chtěla říci, že se ty knihy možná v určitých věcech trochu opakují a některým lidem mohou přijít kvůli pár opakujícím se vzorcům na jedno brdo, ale já si u nich vždycky krásně odpočinu a náramně se bavím . A to vlastně i u těch, co mě něčím frustrují - jako například kniha Eloise, která mě oproti ostatním celkem zklamala.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji nakladatelství společnosti Euromedia Group.

clarkens
clarkens
14.09.2022 5 z 5

Skvělá oddychovka, čte se samo.

preny
preny
13.09.2022 5 z 5

Dobrá oddechovka.

Medasek
Medasek
10.09.2022 4 z 5

Mnohem lepší než dva předchozí díly. První polovina knihy byla úžasná. Druhá už byla o něco horší. Přišlo mi, že se tam postavy chovají tak trochu úplně jinak než v první půlce. Těším se až si přečtu Žili Šťastně až navěky a dozvím se jestli ty diamanty nakonec Hyacint najde.

Edita1702
Edita1702
10.09.2022 5 z 5

Velmi pěkné, napínavé a místy usměvavé... tenhle díl se povedl, přečetla jsem ho během jednoho dne, jak jsem chtěla vědět konec. Už se těším na poslední dvě knihy v sérii.

pip11
pip11
05.09.2022 4 z 5

Už je to nějakou dobu, co jsem četla předchozí díly, ale nebylo těžké si vzpomenout na tuto veselou rodinu. Byl to pěkný a zábavný příběh.

Kikina182
Kikina182
05.09.2022 5 z 5

Poznáš to z polibků je další skvělý díl ze série Bridgertonovi. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a rozhodně se nebojí říct svůj názor a postavit se za něj, což se mi moc líbí a často to vytváří zajímavé situace. Navíc mezi sebou mají skvělou chemii, díky čemuž kniha představuje opravdu nádherný romantický příběh. Ale rozhodně to není jen to. Jako u většiny autorčiných knih je tu ještě něco dalšího. Tentokrát dobrodružství a záhada, což nejen, že je skvělá zápletka, ale perfektně se to hodí k charakteru postav. Určitě moc doporučuji.

Ivusak7
Ivusak7
04.09.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a za mě jeden z těch silnějších dílů ze série kniha mě velmi bavila, krásná zápletka a od knížky se ne a ne odtrhnout.

Sarka14
Sarka14
16.08.2022 4 z 5

Po předchozím díle jsem se trochu bála. Ale příběh Hyacint opravdu mile překvapil. Autorka už se v některých věcech začíná trochu opakovat. Ale u tolika dílů by bylo vlastně podivnější kdyby ne. Přesto je každý díl něčím jedinečný. Tenhle díl mě opravdu bavil. Postavy nebyly protivné, byly vtipné a milé.

janka2000
janka2000
18.04.2022 5 z 5

Sedmý díl Bridgentonových je o poslední sestře Anthonyho Hyacint. Ta je nesmírně chytrá, má ostrý jazyk a nic si nenechá ujít. Společně s Garethem, kterého nesnáší jeho otec, se snaží přijít na jeho rodinné tajemství. Jenže čas spojuje.
Nejlepší díl série mé kamarádky mě též nadchl a obdivuji autorku, že každý příběh je jedinečný, ale zároveň trochu klišé. Každý osud je pasovaný na postavu hlavního hrdiny, jehož povaha je specifická avšak se stále vyvíjí.

Aaron Lewis
Aaron Lewis
13.02.2022 4 z 5

Zase trochu jiné a přitom pořád stejné:). Hyacinth mi nepřišla, že by se až tak lišila od ostatních, jak ji autorka a všichni ostatní vyličovali, ale asi holt nebyla klasicky poddajná ženská, i když poddala se mu docela rychle:P.

EleaMcKey
EleaMcKey
21.01.2022 4 z 5

Na příběh Hyacinth jsem se nejvíc těšila a bála se ho zároveň. Nakonec kniha vážně překvapila a byla opravdu skvělou oddechovkou :). Za mě nejlepší díl série!
Teď se ale fakt děsím té poslední s né moc dobrým hodnocením.

katkaq
katkaq
16.11.2021 4 z 5

Mám tuto sérii ráda. Není to sice žádná intelektuálně náročná četba, ale vždy si u ní odpočinu. I tak musím přiznat, že některé z dílů jsou vydařenější než jiné a za mě tento patří k těm lepším a to díky humoru. Kdo by nezbožňoval lady Danburyovou a v kombinaci s ztřeštěnou Hyacinth to teprve bylo to pravé. Už jsem v této sérii zvyklá, že buď ji můžu brát jako pohádkový příběh a nebo můžu analyzovat chování jednotlivých postav (zvlášť muži mají tendenci se chovat hrozně arogantně a povýšeně a jít si za svým - svést pannu atd.). A já jsem si zvolila první možnost a druhou část jsem se rozhodla ignorovat...díky tomu jsem si knihu celkem užila

Štítky knihy

láska tajemství majetek historické romance vášeň

Autorovy další knížky

Julia Quinn
americká, 1970
2005  83%Nevhodný návrh
2005  85%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Poznáš to z polibků je v

Právě čtených9x
Přečtených928x
Čtenářské výzvě26x
Doporučených33x
Knihotéce372x
Chystám se číst139x
Chci si koupit68x
dalších seznamech11x