Poznáš to z polibků

Poznáš to z polibků
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1364/bmid_poznas-to-z-polibku-2uu-1364.jpg 4 690 690

Anglie, 1825. Gareth St. Clair je v pěkné bryndě. Jeho otec, který ho nesnáší, ho neváhá obrat o majetek a připravit o dědictví. Garethovou jedinou pozůstalostí je starý rodinný deník, který může, ale také nemusí ukrývat tajemství z jeho minulosti a klíč k budoucnosti. Bohužel je psaný v italštině, z níž Gareth neumí ani slovo. Hyacinth Bridgertonová je nesmírně chytrá, ďábelsky upřímná a podle Garetha by ji měl člověk užívat jen v malých dávkách. Hyacinth ale na rozdíl od Garetha umí italsky. Když se pak tihle dva setkají na každoročním hudebním večírku u Smythe-Smithových, Gareth Hyacint přiměje, aby mu slíbila, že deník přeloží. Jak se tak ponořují do tajemného textu, zjišťují, že odpovědi nenajdou v deníku, nýbrž jeden v druhém… a že nic není tak prosté - nebo tak složité - jako jediný, dokonalý polibek.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

It's in His Kiss , 2005

Jane2016
02.07.2024 4 z 5

Další přečtený díl ze série Bridgertonů!

Tentokrát přišla na řadu Hyacint. Už během prvních kapitol jsem pochopila, že Hyacint svou krev nezapře. Její upřímnost, neposednost a inteligence mi velmi připomínala Elois. Nátura obou sester mě neskutečně baví. A proto i tento díl byl dle mého názoru skvělý.

Děj byl tentokrát dobrodružnějšího ražení. Nechyběla láska, ale taky problematické rodinné vztahy. Zkrátka příběh Bridgertonových, jak ho máme rádi.

Co mi ale trochu uniká je konec příběhu. Šperky. Moc nechápu chování dcery, ale třeba se v následujících knihách dozvím, proč to udělala.

LenkaStr
13.06.2024 3 z 5

Po dvou předchozích dílech jsem si říkala, jestli zbytek série dám, nebo jestli další sestra bude stejně na facky, jak ty dvě předchozí, takže mě příjemně překvapilo, že Hyacinth dámskému křídlu rodiny značně vylepšila skóre. Jo, je jí až do…, chci říct, že se s nikým a s ničím nemaže, ale možná právě proto to bylo tak osvěžující. A hodně mě bavily její interakce s lady D., a to jejich hláškování při předčítání. A pokud jde o příběh, tak dobrodružné ladění namísto sladce romantického bylo taky osvěžující a bavilo mě. Akorát ten konec ohledně šperků? Co to sakra mělo bejt?

veronikaJ36e
26.05.2024 4 z 5

BRIDGERTONOVI VII: POZNÁŠ TO Z POLIBKŮ

Moje nejoblíbenější je pořád kniha Bridgertonovi III: Nevhodný návrh, ale příběh Hyacinth se k ní co se oblíbenosti týče poměrně dost blíží.
Na této serii obdivuji, že nikdy není jen o lásce, vždycky má trochu navíc, a Poznáš to z polibků má nádhernou dobrodružnou linku, která mě neskutečně chytla. Nemůžu k tomu prozradit nic víc, aniž bych spoilerovala, ale miluju to. M. I. L. U. J. U.

roman9276
20.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Říkal jsem si, jestli mě sedmá kniha o další člence rodiny Bridertonů bude bavit a hle ona bavila. Tentokrát se zápletkou hledání ztracených diamantů to mělo takový detektivní nádech, což bylo překvapivé a hodně mě to bavilo. Hyacint se ukázala jako typická Bridgertonová, chytrá a vtipná mladá žena. Autorka píše čtivě a i přes takříkajíc opakující se romantickou linku, tak to dokázala autorka ozvlášnit.

Martina852
05.05.2024 5 z 5

Na rozdíl od předchozího dílu jsem se od čtení nemohla odtrhnout.
V sérii už jsme se dostali k mladším členům rodiny Bridgertonů. Z malé Hyacinth se stala dospělá žena s vlastní hlavou a názory. V knize nechyběl vtip, tajemství a hlavně láska. Velký bonus byla hlavně lady Danburyová.
Kniha Poznáš to z polibků mě snad nadchla ze série nejvíce.

Okoslav
26.04.2024 3 z 5

V rámci žánru více méně standardní, ale oceňuju autorčinu nenápadnou sebeironii (obzvlášť „uklována k smrti holuby“ je v kontextu bridgertonovské rodinné historie dost vtipné).

zatoulane_knihy
06.04.2024 5 z 5

BRIDGERTONOVI POZNÁŠ TO Z POLIBKŮ

Co je od začátku nejlepší na této knize? Drzý jazyk Lady Danburyove, která je babička Garetha. Je skvělá ukázka toho, že v určitém postavení, člověk může říkat co si myslí a dělat vše, co uzná za vhodné.

Je úžasné zde vidět jak se opět z přátelského vztahu vyvíjí něco víc. Hyacinthina touha vyřešit záhadu je větší než udržet si pověst a nebo mít vůbec nějaké obavy z půlnoční procházky po městě bez doprovodu. Hyacinthina povaha je dost rázná, zubatá a nebere jiný názor než ten svůj.

Zde je opravdu ukázány opět špatný vztah k rodiči a jak opravdu může výchova ovlivnit člověka od malé poznámky až v nevhodná gesta.

Další styl dohazování a snažit se domluvit sňatek, pro svoje děti. Hyacinth, ale všem ukáže, že si nenechá nic líbit a je tohle rozhodnutí jen a jen na ní!!!

Opět byla čtivost lehká a oddychová, člověka to nutí přečíst v jednom kuse. Já tuto sérii mám hrozně moc ráda.

Medvědářka
01.04.2024 5 z 5

Tohle bylo vtipné, i když ne tolik jako příběh o Eloise.
Hyacint byla velmi milá dívka s občas trochu víc hrrr povahou, ale přitom stála nohama pevně na zemi a k tomu ten její vtip. Hlavně když byla ve společnosti lady Danburyové.
Romantická linka byla stejná jako jsme zvyklí u předchozích knih.

majc
05.02.2024 3 z 5

Čím dál silněji si uvědomuju, co mi na těchto knížkách nesedí. Sice je to fajn oddych, ale hrozně mě během čtení frustruje, jak je v knížkách pro ty ženský cokoliv úplně nemožný - ani nemůže jít sama po ulici!
A zrovna v této knížce mi to hrozně vadilo a úplně mi byl mužský hrdina Gareth nesympatický. Jak chce furt někoho vlastnit. Už mi to lezlo na nervy.
Hyacinth je naopak supr, inteligentní a odvážná. Zavřená ve zlaté klícce a očividně ji v životě chybí ždibec dobrodružství, vzrušení a vlastně nějaký cíl, co dělat, jak se vymanit ze stereotypu, který si dlouho ani neuvědomuje. Jen ten chlap mi to tam kazí.
A mám radost, že člověk zas více pozná lady Danburyovou. Působí i v seriálu majestátně, velice silný ženský charakter, autoritativní a všechno tohle, a přitom romantička, co si ráda nechá předčítat naivní dívčí romány.
I přesto to byl pro mě ale slabší díl oproti ostatním, kde se mi většinou líbil pár celkově, tady mi Gareth vůbec ale vůbec nesedl.

Petass
17.01.2024 5 z 5

Extrakce osmičky se ukázala nekompatibilní s čímkoli složitějším, než je slabikář a tak jsem sáhla po Julii, když nic, budu myslet na něco jiného, než bolest zubu. Vyšlo to! Hyacinth a Garath jsou mým nejoblíbenějším Bridgerton příběhem. Značně tomu napomáhá lady Dunbery a všichni Bridgertonovi. Je to vtipné, mezi hrdiny to jiskří a dialogy jdou skvělé! Zub už nebolí, příjemný pocit zůstává. Díky! Příště zas! :)

jana1874
13.12.2023 5 z 5

„Dal bych celý svět za to, abych měl nějakou další osobu, za kterou bych položil život,“promluvil.
Na díl o Hyacinth jsem se strašně moc těšila. Během série jsme měli možnost sledovat jak vyrůstá, že je to obrovská uličnice, která chvilku neposedí, ráda má poslední slovo v rozhovoru a s ní v čele špionů by každý národ všechno vyhrál. Ale tady je vidět, že umí být i moudrá, empatická, že ví, co chce a nechce se smířit s ničím menším.

Uplynula celá minuta. Tak dobře, pravděpodobně to nebylo víc než deset vteřin, ale vypadalo to jako minuta. A potom, protože to už nedokázala vydržet, promluvila.

Ona a lady Danburyová jsou dvojka, u které se rozhodně nebudete nudit. Jediný Gareth dokazál, že Hyacinth došla slova a nevěděla, co říct. Tihla dva jsou úžasný pár. Sympatické postavy, které si nejde nezamilovat, a to myslím i ty vedlejší, až teda na jednu osobu a všem kdo tenhle díl četli, je jasné, o koho jde.

Uhlazeně se usmál. „Ne že bych váš chtěl zásobovat střelivem, ale smutnou pravdou je, že většina mužů jsou ovce. Kam jde jeden, ostatní ho následují. A neříkala jste, že byste se ráda provdala?"
„Ne za někoho, kdo jde za vámi jako za vůdcem stáda.“

Je tu i menší záhada, kterou hrdinové společně řeší.

„Známkou skutečně pokročilé mysli však je,“ přerušila ji lady Danburyová, „schopnost přizpůsobit se měnícím okolnostem.“

Po minulém díle, kdy jsem byla trochu zklamaná, byl tenhle skvělý

„Snažím se vyšívat.“ Hyacinth zvedla ruční práci jako důkaz.
„Snažíš se vyhnout -“ Matka se zarazila a zamrkala. „Proč má ta květina ucho?“
„To není ucho.“ Hyacinth pohlédla dolů. „Ani květina.“
„Nebyla to ještě včera květina?“
„Jsem velmi tvůrčí,“ namítla Hyacinth a přidělala té zpropadené rostlině další ucho.
„O tom,“ poznamenala Violet, „jsem ovšem nikdy nepochybovala.“
Hyacinth se zadívala na spoušť na látce. „Je to mourovatá kočka,“ oznámila. „Jen ji musím udělat ocas.“

Aveli
15.11.2023 5 z 5

Není to můj nejoblíbenější díl, ale moc mile mě překvapil, četla jsem jedním dechem. Bavilo mě sledovat v jak sebevědomou dámu Hyacinth vyrostla a jak se postupně s Garethem stávají přáteli a milenci. Jejich interakce byla vtipná a roztomilá. Třešničkou na dortu pak byla babička Lady Danbury, neboť je to jedna z mých nejoblíbenějších postav jak v seriálu, tak v knihách.

jajcak
05.11.2023 2 z 5

Zápletka děj knihy je celkově slabší, ale psáno čtivě, jako ostatní knihy z této série.

animovanej medv
01.11.2023 3 z 5

Jeden ze slabších dílů. I tak jsem ho přečetla jedním dechem:)

Lucie21352
06.10.2023 3 z 5

Do Bridgertonových jsem se zamilovala díky seriálu na Netflixu a přečtení několika románů mě jen utvrdilo v tom, že (nestydím se to přiznat) mám ráda tento druh literatury. Bohužel mi, ve srovnání s ostatními, tento román přišel slabší. Ze začátku jsem byla nadšená. Miluji lady Danburyovou, takže jsem se těšila na trochu jiné pojetí ženy v 19. století. Zřejmě jsem čekala moc, protože po přečtení ve mně zůstal pocit zklamání.

Není to špatná knížka a rozhodně ji doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku s lehkým závanem erotiky, ale pět hvězdiček dát nemůžu.

cérka
18.08.2023 5 z 5

Ach, ach, ach :)
To bylo tak milé, rozkošné, vtipné a slaďoučké, až jsem z toho celá pryč ;)
Vůbec jsem nečekala, že mě příběh Hyacinthy Bridgetownové bude až tak moc bavit!
Odpočinkové, nenáročné, předvídatelné, osvobozující, uklidňující a zábavné čtení. Ideální pro unavený mozek, parné léto a dovolenou ;) Prostě Bridgetownovi :)

Nattali.ka
13.08.2023 4 z 5

Pěkná oddechová kniha ze série, po předchozím dílu jsme si dala kratší pauzu, protože jsem Bridgertonů byla lehce přesycená a bylo to fajn, příběh mě bavil. Jde vidět jak se doba posouvá vpřed, když v prvním díle se hrdinové museli vzít kvůli tajnému polibku, aby neriskovali skandál a v každé další knize je tato hranice předsvatebních milostných dostaveníček posunuta o něco dál. Samozřejmě musím ocenit, že tady hlavní dějovou linkou není milostný vztah dvou hrdinů, ale dobrodružství při hledání dávno ztraceného rodinného šperku.

Petra_V
08.08.2023 4 z 5

Kdo by to byl řekl, že mě bude příběh Hyacinth tak bavit. V předchozích šesti knížkám mi k srdci vůbec nepřirostla a abych řekla pravdu, její příběh mě moc nezajímal. Ale to, co jsem právě dočetla bylo super. Úplně něco jiného než předchozí knížky (dobře, pořád to jsou Bridgertonovi), bylo to napínavé, mělo to spád a i ta romantika tam byla ;-)

nonameperson04
06.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Po roce jsem se zase vrátila k Bridgertonovým. Trošku mě mrzí, že už v posledních dílech nepíše lady Wistledownová, nicméně se mi líbilo, že Hyacintina a Garethova romatická linka nebyla moc plochá. Ale měli spolu i vedlejší dobrodružství v podobě hledání diamantů.
A malá Isabella je pěkná mrška, jak je našla a schovala si je pro sebe?!

Anor505
04.08.2023 4 z 5

Milé, svižné, vtipné a trochu ztřeštěné pokračování Bridgertonových, které je okořeněné o honbu za pokladem. Tentokrát víc poznáváme Hyacinth, která mi v předchozích dílech moc k srdci nepřirostla, ale tady jsem si ji opravdu oblíbila a s Garethem se hezky doplňovali. Po lehkém zklamání z předchozího dílu jsem si spravila náladu.

Štítky knihy

láska tajemství majetek historické romance vášeň

Autorovy další knížky

Julia Quinn