Před svatbou

Gregory Bridgerton na rozdíl od většiny mužů věří v lásku. A také věří, že až potká tu pravou, pozná ji na první pohled a pak už bude vše jen krásné a dokonalé. Jenže ho nikdy nenapadlo, že jeho vyvolená o něj třeba vůbec nebude stát. Okouzlující slečna Hermione Watsonová totiž miluje jiného. Naštěstí je tu lady Lucinda Abernathyová, její nejlepší přítelkyně, neochvějně rozumná a nesmírně praktická dívka, podle níž Gregory a Hermione logicky patří k sobě. Lucy udělá vše, aby se dali dohromady – nehodlá brát ohled ani na to, že ji usměvavý a bezstarostný Gregory čím dál víc přitahuje. Koneckonců, už léta je zasnoubená a co nevidět se bude vdávat. Ale lásce se poručit nedá a první pohled je někdy klamný. Gregory si bude muset rozmyslet, která z dívek je ta pravá, a pak ji získat dřív, než bude pozdě – před svatbou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1363/big_bridgerton-pred-svatbou-bt7-1363.jpg 3.9435

Bridgertonovi / Bridgertonovci 8.

Vydáno: , Ikar (ČR)

On The Way To The Wedding, 2006

Kniha Před svatbou

Pedruska01

Na skoro závěrečný díl Bridgertonů jsem se těšila. Autorka rozhodně nezklamala, její styl a dobové vykreslení bylo velmi pěkné. Čte se to samo a rychle. Opět bylo vyprávěno z pohledu obou hlavních hrdinů, což příběh zkrášluje o to víc. V tu danou chvíli mi to dost sedlo a po celou tu dobu to byla jasná známka toho, jak kniha umí být opravdu milá.
Hlavní hrdinou je poslední, nezadaný syn rodu Bridgertonů - Gregory. Byl to sympatický a milý mladý muž, který mi padl do noty. Byl vážně jiný než jeho starší bratři, a to i bez toho, aby to tam bylo výrazně zmíněno. Nechtěl být starým mládencem, co si jen užívá života plnými doušky a o ženění nechce ani slyšet, na lásku nevěří. Přesně naopak a byla to hezká změna. Přeci jenom, kde se jen tak setkáme s mužem, který věří na lásku a chce se zamilovat až po uši? Musím říci, že se mi velmi líbil. Fandila jsem mu a dokázala jsem se do něj vcítit.
Druhá hlavní hrdinka byla Kate, i když to ze začátku vypadalo na Hermione (jak zajímavé obalamutění). Kate byla na svou dobu - vlastně nejspíš i mimo ni, velmi praktická a brala věci, tak jsou anebo budou. Nebyla snílek ani rozcapená fajnovka. Skromná, oddaná a poslušná, až mi ji bylo líto. Na jednu stranu mě její osud hrozně mrzel a na tu druhou jsem ji přála nějakou osobní revoluci, aby tomu štěstí šla naproti. Bavila mě a líbila se mi. Přála jsem jí to nejlepší. Dokázala mě velmi překvapit až šokovat, zvláště v tom kostele. Každopádně jsem ji měla ráda a chtěla jsem ji vidět po boku Gregoryho, protože mi k sobě hezky šli.
Příběh nebyl nikterak složitý, takže si u něj člověk odpočine. Přesto každá další kapitola mě nutila číst dál. Pohladí po duši, vykouzlí úsměv, trochu překvapí, ale pořád je velmi milý, což je prostě hezké. Je pro mě v dnešní době stále zarážející, jak rychle se to vyvíjí - od prvního setkání po okamžité city a následné činy, ale budiž, je to kniha, je to fantazie a někdy si prostě zasloužíme se ztratit v tak jednoduchých věcech v této složité době. Beru to a nevadí mi to na těch stránkách knihy. Ke konci děj pěkně gradoval, nebylo to nijak překombinované. A ačkoliv mám většinou k epilogům výhrady, tady se mi to moc líbilo. Byla to ukázka takového uzavření pomyslného kruhu celého rodu Bridgertonů, alespoň, co se počtu týče. Ale jinak jako žena, no ufff…
Kniha byla napsaná svižně a hlavně do ní byla vpravena jistá dávka humoru, což oceňuji, že to není jen tak ploché a nijaké. Dokáže to hýbnout emocemi. Za mě krásný a milý romantický příběh. Líbil se mi, výtek nemám. Rozhodně doporučuji a hodnotím plným počtem. Jsem zvědavá i na další výtvory, takže se s autorkou jistě ještě shledáme. :)

Michalka98

Závěr Bridgertonových byl fajn, ale upřímně bych se bez posledních dvou dílů obešla. Tahounem příběhu pro mě byli spíše Bridgertonovi jako takoví než hlavní dvojice, což je u romantiky celkem problém. Možná je to i tím, že jsem si k Hyacinth a Gregorymu nedokázala vytvořit vztah - stále to pro mě jsou "ty děti". Celkově byl příběh oddechový, ale ten závěr byl za mě skoro až neúnosně natahovaný a přehnaný - autorce již asi bohužel došly nápady, tak z toho udělala kovbojku. Jedná se o příjemný závěr příběhů Bridgertonových, ale znovu se již do tohoto, a patrně i předchozího dílu, nepustím.

michaela4582

Tak, Bridgertonovi jsou za mnou. Gregoryho příběh s názvem Před svatbou sice nebude mým nejoblíbenějším dílem, ale byl moc fajn. Každopádně v té lepší polovině. To, že se u mě nestal tím nej rozhodně není příběhem, protože ten je tu na historickou romanci zamotaný až až. Ke konci to bylo vlastně šílené možná až příliš. Přečtete si to a uvidíte. Nechci vám tu spoilerovat .

Celkově… i tento díl jsem přečetla raz dva, ale ve finále z toho nějak neumím být tak nadšená jako z některých předchozích knih. Nechápejte mě špatně, byl to fajn příběh - s pořád stejně milujícími, svéráznými sourozenci Bridgertonovými (bráchové pořád válí, Hyacinth tady, i Violet) - ale moje pocity jsou takové utlumené. Jednoduše, i když mi Gregory a Lucy přirostli k srdci, tak mám jiné páry o něco raději. Možná je to i tím, že Před svatbou jsem udělala pomyslnou knižní tečku za jednou z mých oblíbených rodin z historických romancí.

Naštěstí toho Julia Quinn napsala víc (třeba i Bridgerton epilogy a prequel), takže materiálu na další čtení od ní mě čeká ještě hodně. Také se moc těším, co s tím vším provede seriál .

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia

clarkens
20.12.2022

Ta zápletka na konci byla nečekaná, ale nějak mi to nesedelo do celého příběhu. Jinak fajn oddychovka

Medasek
14.12.2022

Kniha mě nebavila tolik jako předchozí. Bohužel Gregory mi moc nesedl. Jeho partnerka nebyla na tom o nic lépe. Jsem ráda však za jejich šťastný konec.

LenaBR
14.12.2022

K mladším sourozencům Bridgertonových už nemám takový vztah jako k těm starším. Příběh Gregoryho se mi celkově líbil více než Hyacint, ačkoliv jejího Garetha jsem si zalíbila. Gregory nebyl tak zajímavý, připadal mi místy jako ještě dítě, ale celkově mě to bavilo. Škoda zase urychleného konce, ocenila bych větší rozepsání. Škoda že série končí, pokračovala byl dál.

Lutzinka
08.12.2022

Gregory nám zakončuje sourozeneckou honbu za pravou láskou.

Jako vždy knížka na jedno odpoledne, kde co čekáte, to dostanete.
Za mě je tohle jeden z těch lepších dílů série.

Stejně mě ale prostě nejvíc baví ty vztahy sourozenců mezi sebou navzájem a jejich skvělou matkou, která pro ně všechny chce ten pohádkový konec.

Luccinda
29.12.2022

Série Bridgertonovi po osmi dílech dospěla ke svému konci. Svého příběhu se konečně dočkal i Gregory, poslední ze sourozenců Bridgertonových, a i když to byla opět příjemná a milá oddechovka, bohužel mám pocit, že autorce už zkrátka došel dech. Stejně jako v několika předchozích dílech, i tady jsem měla pocit, že autorka recykluje motivy, co už dříve použila, takže nic nového opravdu nečekejte.

A ani postavy už nejsou tak zajímavé jako dřív. Gregory byl s tím svým pojetím lásky strašně otravnej a větu “Miluju tě” zopakoval v průběhu knihy tolikrát, že už mi v polovině lezl pěkně na nervy. Lucy mi zas přišla nevýrazná, jako by ji autorka poskládala ze všech svých předchozích ženských hrdinek.

Před svatbou byl za mě bohužel jedním z nejslabších dílů. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ho mohla přečíst v tomhle krásném novém vydání, a moc se těším i na knihu Šťastně až do smrti, která vyjde v polovině příštího roku a prozradí nám, co se v rodinách sourozenců Bridgertonových dělo dál.