Před svatbou

Před svatbou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1363/bmid_bridgerton-pred-svatbou-bt7-1363.jpg 4 563 69

Bridgertonovi / Bridgertonovci série

< 8. díl >

Gregory Bridgerton na rozdíl od většiny mužů věří v lásku. A také věří, že až potká tu pravou, pozná ji na první pohled a pak už bude vše jen krásné a dokonalé. Jenže ho nikdy nenapadlo, že jeho vyvolená o něj třeba vůbec nebude stát. Okouzlující slečna Hermione Watsonová totiž miluje jiného. Naštěstí je tu lady Lucinda Abernathyová, její nejlepší přítelkyně, neochvějně rozumná a nesmírně praktická dívka, podle níž Gregory a Hermione logicky patří k sobě. Lucy udělá vše, aby se dali dohromady – nehodlá brát ohled ani na to, že ji usměvavý a bezstarostný Gregory čím dál víc přitahuje. Koneckonců, už léta je zasnoubená a co nevidět se bude vdávat. Ale lásce se poručit nedá a první pohled je někdy klamný. Gregory si bude muset rozmyslet, která z dívek je ta pravá, a pak ji získat dřív, než bude pozdě – před svatbou.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

On The Way To The Wedding , 2006


více info...

Komentáře (69)

Komentáře 69 Recenze 2

Aveli
Aveli
24.01.2024 4 z 5

Už trochu slabší příběh na závěr o Gregorym. Ale samozřejmě jsem si poslední díl nemohla nechat ujít. Líbilo se mi vidět sourozence, jak pokročili ve svých životech. A Gregoryho poblouznění, které sám sobě vydával za lásku bylo místy opravdu vtipné. Celkově příjemné zakončení série.

Ivet_V
Ivet_V
24.01.2024 4 z 5

Opět mě to bavilo, akorát mi už chybělo to nadšení jako u prvních dílů. Na začátku jsem se bála milostného trojúhelníku, ale potom se to vyvíjelo úplně jiným směrem. Bylo hezké poznat blíž Gregoryho a poznat jak nahlíží na starší sourozence.


barcasknihou
barcasknihou
04.10.2023 3 z 5

Poslední díl této série je o Gregorym, nejmladším mužským členem rodiny Bridgertonů. Gregory se dost odlišuje svými povahovými rysy od ostatních bratrů. Je to velký romantik a chce si najít lásku svého života. Je to takový ten typ, co se zamiluje na první pohled, i když je to spíše poblouznění než láska. Je hodně spontánní, co si usmyslí to hned udělá, aniž by nad tím dlouho přemýšlel. Částečně mi jeho povaha vyhovovala, ale za mě je to nejméně sympatický bratr z celé rodiny. Autorka píše čtivě a vtipně, ale tenhle díl byl už hrozně vleklý a dá se říct, že i dost nudný. Prvních sto stran mě bavilo, ale pak to začalo být takové nijaké, chemii jsem moc z hlavních postav necítila a zápletka byla za mě až moc dramatická. Oproti předchozím dílům to bylo až moc akční a drsné.

cérka
cérka
20.08.2023 3 z 5

Poslední dílek skládačky, poslední z dítek rodu Bridgertownů našel své štěstí a zazvonil zvonec a je tady definitivní konec.
Milí Bridgetownovi, byla to lásky plná jízda, děkuji!
Tento díl nicméně řadím k těm slabším. Text je plný opakujících se frází až to člověka přestává bavit. Moc mi chyběl humor a vtip, tak dobře známí z předešlých dílů a nejvíc mi chybí lady Whistedown.

Petra_V
Petra_V
18.08.2023 3 z 5

Tempo první poloviny knihy nic moc. Až jsem přemýšlela jestli má ráda autorka Harryho Pottra tak moc, že využije v knize více jmen než Hermione a Neville (prosím, řekněte, že jsem nebyla sama). Ale druhá polovina knihy už měla spád. A tak konec? Super :) Až mě mrzí, že se jedná o posledního Brigertonovic sourozence :(

Nattali.ka
Nattali.ka
13.08.2023 3 z 5

Tuto poslední knihu hodnotím jako trošku slabší než předchozí díl (a první díly), zajímavé bylo, že se zde nesetkáváme s láskou na první pohled, ale s hrdinou, který byl nejprve zakoukaný do hrdinčiné kamarádky. Kniha je čtivá stejně jako všechny díly ze série, ale v závěru mi trošku vadilo neustálé opakování "miluji tě", někdy i dvakrát v jedné větě, což mi přišlo z Gregoryho strany poněkud zoufalé. Vyhrocený konec ala únos, přestřelka se mi tam moc nehodil a působilo to na mě, jakoby to autorka chtěla něčím ozvláštnit a na nic lepšího nepřišla.

Anor505
Anor505
10.08.2023 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Začátek knihy byl napsaný jako taková romantická klasika, která mi trochu připomínala příběh Anthonyho a Kate. Ale postupně děj nabíral tempo a gradoval, že jsem se od knížky nemohla utrhnout. Gregory byl poděs, občas jsem koulela očima a chytala se za hlavu, ale bavilo mě to moc. =)
Celá série byla povedená a tohle byla pěkná tečka na závěr.

janyska13
janyska13
04.08.2023 4 z 5

Opět super příběh z rodiny Bridgertonových, ale dřívější díly mě bavily více. Až do konce si člověk není jistý jak to dopadne. Úplně si stále nedokážu představit dospělého Gregoryho, ale v knize se mi jeho postava líbila.

Senza Jenka
Senza Jenka
23.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Tempo vyprávění bylo poněkud nestejnoměrné. Chování a psychologie postav byla výrazně odlišná v první a druhé půlce. V polovině jsem měla pocit, že všechno zajímavé se už stalo a co se teda safra bude dít na těch dalších 130 stranách?!! V závěru to mělo konečně opravdu šťávu. Epilog neurazil, nenadchl.
Na úplném začátku jsem měla dojem, že čtu parodii. Všechno to vzdychání o jediné osudové lásce bylo prostě trochu přes. Obzvlášť, když se spící panna Hermione chová jako totální mimoň, vzdychá nad osudovou láskou k tajemníkovi a vzápětí se nechá ochotně pomuchlat ve skleníku někým úplně jiným.
A opravdu by mě zajímalo, jak se z nakopnutého nočníku a přeřezaných pout dá poznat, že vězeň odešel nedobrovolně :D

Ekniha.
Ekniha.
20.07.2023 5 z 5

Wow!Tak toto bolo niečo!
Malo to absolútne všetko, zápletku drama trochu Dark, spice wow!
Sobáš z donútenia/dohodnuté manzelstvo a predsa trochu inak

Nečakala som že Gregory to takto vypáli, no už od začiatku nám autorka hodí prológ a ten bol absolútne top

Ale poďme od začiatku

Gregory romantik, hľadá lásku a chce velku lasku na prvý pohlad.. no čo ak jeho amor trafí tesne vedľa?
Lucy.. vždy druha.. ale čo ak napokon

On chce inú, iná chce iného, ona chce jeho ale musí si vziať iného.. stratili ste sa? O to mi išlo

Tak toto bolo perfektne, títo dvaja majú boží chémiu a keď konečne Gregory pochopí čo má rovno pod nosom vychádza na povrch jeho pravá tvar ala alfa jaskynný muž

+Môžte sa tesit na Dark časť, ja som bola nadšená
IG:@ekniha

Alaglesia
Alaglesia
07.07.2023 3 z 5

Poslední sourozenec a poslední příběh, který jsem už jen tak prolítla, protože opakující se popisy a fráze už mě nějako nebavili. V této knize byl kladen důraz na to, že láska na první pohled může být slepá a že jeden nevhodný okamžik v jisté době, Vám zaručeně zajistí sňatek.

Luci-_-
Luci-_-
04.07.2023 5 z 5

Poslední sourozenec, který jako všichni ostatní nalezne pravou lásku. V knize jsou opět prohnaní Bridgertonovi ochotni dosáhnou všeho a kniha je opět skvělá jako předchozí. Jediné co bych vytkla je tučný text na začátku každé kapitoly, který tam nesnáším už od předchozího dílu (postrádám lady Whistledown) a část knihy po svatbě, která mi přišla přitažená za vlasy.

cukrovka
cukrovka
26.06.2023 3 z 5

Tak tenhle díl série mě moc nezaujal. První polovina byla dost nudná. Konec zajímavý a epilog vtipný.

kacenka6144
kacenka6144
26.06.2023 3 z 5

Tenhle díl jsem si přečetla se značným odstupem od celé série (nevím, kde mi "utekl"). Je pravda, že prvním dílům série se nerovná, ale zase taková katastrofa to není. Do půlky to nějak "proskáčete" a pak Vás to chytne a nechce pustit. Takže moje hodnocení je "lehce nad průměr".

terezarath
terezarath
20.06.2023 5 z 5

Trochu jsem se bála, že poslední díl bude jen vykrádačka předchozích, bez vlastního nápadu a námětu. Strach byl ale naprosto zbytečný, díl to byl skvělý, humornější než těch pár předcházejících. Taková oddechovka na jedno odpoledne.

Kami97
Kami97
30.05.2023 4 z 5

Poslední sourozenec čeká na svou životní lásku a jeho cesta k ní nebude vůbec jednoduchá. Konec trošku přitažený za vlasy, ale vlastně proč ne. A romantiku taky není nouze a Gregory přesvědčil, že už není tím malým klukem, kterého zatím vídáme v seriálu. Bridgertonovi mi budou chybět, sérii jsem si oblíbila a těším se na závěrečný díl.

Petass
Petass
02.05.2023 3 z 5

Mám pocit, že autorka už nevěděla, jak čtvrtého bratra v pořadí odlišit a tak je tenhle díl pro mě dost úlet. Gregory a Lucy mi moc k srdci nepřirostli a na rozdíl od jiných dílů, jsem jim to moc nevěřila. I tak jako oddychovka po náročném týdnu skvělé. Hvězda navíc za vtipné dialogy Bridgertonovic klanu, které tentokrát měly nad vztahem hlavních hrdinů navrch.

saez
saez
11.04.2023 4 z 5

Nebylo to marné, jako oddechovka báječné a konec jsem v podstatě prochechtala.
Bridgertonovi mi zvláštním způsobem přirostli k srdci. Jednu postavu bych však vyzdvihla nad ostatní, a to je Violet. Myslím, že matky to pochopí :-)

Airelle
Airelle
06.03.2023 3 z 5

Poslední ze série Bridgertonovi se věnuje Gregorymu, ten sice není jako poslední z bratrů Bridgertonů nejžádanější partie. Věří na lásku na první pohled, a tak když poprvé spatří Hermione vůbec nečeká, že by o něj nejevila zájem a byla zamilovaná do někoho jiného. Hermione má naštěstí kamarádku Lucy, která jí před nežádanými nápadníky ochraňuje, nebo respektive ochraňuje nápadníky před odmítnutím. Lucy je zasnoubená, jedná se však o dohodnutý sňatek. Sama Lucy ale na lásku nevěří.

Stejně jako mnohým mi tenhle díl přišel nejslabší, místy byla hluchá místa, která mě nebavila, ale jinak hodnotím vesměs pozitivně. Bridgertonovi a celkově tvorba Julie Quinn je sázkou na jistotu. Miluju ten její jednoduchý styl, smysl pro humor a romantiku. Trochu mi chyběla Lady Danburyová, která se vždy alespoň mihla v každém díle.

Pokud hledáte odpočinkové čtení, jsou Bridgertonovi tou správnou volbou.

PetkaS.
PetkaS.
24.02.2023 4 z 5

Tenhle díl byl pojatý trochu jinak než ostatní. Autorka se snažila vymyslet něco nového, což se jí podařilo, nicméně nesedlo mi to tak jako předchozí díly. Stále je to ale nadprůměrná oddechovka.