Před svatbou

Před svatbou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1363/bmid_bridgerton-pred-svatbou-bt7-1363.jpg 4 577 71

Gregory Bridgerton na rozdíl od většiny mužů věří v lásku. A také věří, že až potká tu pravou, pozná ji na první pohled a pak už bude vše jen krásné a dokonalé. Jenže ho nikdy nenapadlo, že jeho vyvolená o něj třeba vůbec nebude stát. Okouzlující slečna Hermione Watsonová totiž miluje jiného. Naštěstí je tu lady Lucinda Abernathyová, její nejlepší přítelkyně, neochvějně rozumná a nesmírně praktická dívka, podle níž Gregory a Hermione logicky patří k sobě. Lucy udělá vše, aby se dali dohromady – nehodlá brát ohled ani na to, že ji usměvavý a bezstarostný Gregory čím dál víc přitahuje. Koneckonců, už léta je zasnoubená a co nevidět se bude vdávat. Ale lásce se poručit nedá a první pohled je někdy klamný. Gregory si bude muset rozmyslet, která z dívek je ta pravá, a pak ji získat dřív, než bude pozdě – před svatbou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On The Way To The Wedding , 2006

Airelle
06.03.2023 3 z 5

Poslední ze série Bridgertonovi se věnuje Gregorymu, ten sice není jako poslední z bratrů Bridgertonů nejžádanější partie. Věří na lásku na první pohled, a tak když poprvé spatří Hermione vůbec nečeká, že by o něj nejevila zájem a byla zamilovaná do někoho jiného. Hermione má naštěstí kamarádku Lucy, která jí před nežádanými nápadníky ochraňuje, nebo respektive ochraňuje nápadníky před odmítnutím. Lucy je zasnoubená, jedná se však o dohodnutý sňatek. Sama Lucy ale na lásku nevěří.

Stejně jako mnohým mi tenhle díl přišel nejslabší, místy byla hluchá místa, která mě nebavila, ale jinak hodnotím vesměs pozitivně. Bridgertonovi a celkově tvorba Julie Quinn je sázkou na jistotu. Miluju ten její jednoduchý styl, smysl pro humor a romantiku. Trochu mi chyběla Lady Danburyová, která se vždy alespoň mihla v každém díle.

Pokud hledáte odpočinkové čtení, jsou Bridgertonovi tou správnou volbou.

PetkaS.
24.02.2023 4 z 5

Tenhle díl byl pojatý trochu jinak než ostatní. Autorka se snažila vymyslet něco nového, což se jí podařilo, nicméně nesedlo mi to tak jako předchozí díly. Stále je to ale nadprůměrná oddechovka.

Pedruska01
31.01.2023 5 z 5

Na skoro závěrečný díl Bridgertonů jsem se těšila. Autorka rozhodně nezklamala, její styl a dobové vykreslení bylo velmi pěkné. Čte se to samo a rychle. Opět bylo vyprávěno z pohledu obou hlavních hrdinů, což příběh zkrášluje o to víc. V tu danou chvíli mi to dost sedlo a po celou tu dobu to byla jasná známka toho, jak kniha umí být opravdu milá.
Hlavní hrdinou je poslední, nezadaný syn rodu Bridgertonů - Gregory. Byl to sympatický a milý mladý muž, který mi padl do noty. Byl vážně jiný než jeho starší bratři, a to i bez toho, aby to tam bylo výrazně zmíněno. Nechtěl být starým mládencem, co si jen užívá života plnými doušky a o ženění nechce ani slyšet, na lásku nevěří. Přesně naopak a byla to hezká změna. Přeci jenom, kde se jen tak setkáme s mužem, který věří na lásku a chce se zamilovat až po uši? Musím říci, že se mi velmi líbil. Fandila jsem mu a dokázala jsem se do něj vcítit.
Druhá hlavní hrdinka byla Kate, i když to ze začátku vypadalo na Hermione (jak zajímavé obalamutění). Kate byla na svou dobu - vlastně nejspíš i mimo ni, velmi praktická a brala věci, tak jsou anebo budou. Nebyla snílek ani rozcapená fajnovka. Skromná, oddaná a poslušná, až mi ji bylo líto. Na jednu stranu mě její osud hrozně mrzel a na tu druhou jsem ji přála nějakou osobní revoluci, aby tomu štěstí šla naproti. Bavila mě a líbila se mi. Přála jsem jí to nejlepší. Dokázala mě velmi překvapit až šokovat, zvláště v tom kostele. Každopádně jsem ji měla ráda a chtěla jsem ji vidět po boku Gregoryho, protože mi k sobě hezky šli.
Příběh nebyl nikterak složitý, takže si u něj člověk odpočine. Přesto každá další kapitola mě nutila číst dál. Pohladí po duši, vykouzlí úsměv, trochu překvapí, ale pořád je velmi milý, což je prostě hezké. Je pro mě v dnešní době stále zarážející, jak rychle se to vyvíjí - od prvního setkání po okamžité city a následné činy, ale budiž, je to kniha, je to fantazie a někdy si prostě zasloužíme se ztratit v tak jednoduchých věcech v této složité době. Beru to a nevadí mi to na těch stránkách knihy. Ke konci děj pěkně gradoval, nebylo to nijak překombinované. A ačkoliv mám většinou k epilogům výhrady, tady se mi to moc líbilo. Byla to ukázka takového uzavření pomyslného kruhu celého rodu Bridgertonů, alespoň, co se počtu týče. Ale jinak jako žena, no ufff…
Kniha byla napsaná svižně a hlavně do ní byla vpravena jistá dávka humoru, což oceňuji, že to není jen tak ploché a nijaké. Dokáže to hýbnout emocemi. Za mě krásný a milý romantický příběh. Líbil se mi, výtek nemám. Rozhodně doporučuji a hodnotím plným počtem. Jsem zvědavá i na další výtvory, takže se s autorkou jistě ještě shledáme. :)

Michalka98
19.01.2023 3 z 5

Závěr Bridgertonových byl fajn, ale upřímně bych se bez posledních dvou dílů obešla. Tahounem příběhu pro mě byli spíše Bridgertonovi jako takoví než hlavní dvojice, což je u romantiky celkem problém. Možná je to i tím, že jsem si k Hyacinth a Gregorymu nedokázala vytvořit vztah - stále to pro mě jsou "ty děti". Celkově byl příběh oddechový, ale ten závěr byl za mě skoro až neúnosně natahovaný a přehnaný - autorce již asi bohužel došly nápady, tak z toho udělala kovbojku. Jedná se o příjemný závěr příběhů Bridgertonových, ale znovu se již do tohoto, a patrně i předchozího dílu, nepustím.

tyrkysoveknihy
13.01.2023 4 z 5

Tak, Bridgertonovi jsou za mnou. Gregoryho příběh s názvem Před svatbou sice nebude mým nejoblíbenějším dílem, ale byl moc fajn. Každopádně v té lepší polovině. To, že se u mě nestal tím nej rozhodně není příběhem, protože ten je tu na historickou romanci zamotaný až až. Ke konci to bylo vlastně šílené možná až příliš. Přečtete si to a uvidíte. Nechci vám tu spoilerovat .

Celkově… i tento díl jsem přečetla raz dva, ale ve finále z toho nějak neumím být tak nadšená jako z některých předchozích knih. Nechápejte mě špatně, byl to fajn příběh - s pořád stejně milujícími, svéráznými sourozenci Bridgertonovými (bráchové pořád válí, Hyacinth tady, i Violet) - ale moje pocity jsou takové utlumené. Jednoduše, i když mi Gregory a Lucy přirostli k srdci, tak mám jiné páry o něco raději. Možná je to i tím, že Před svatbou jsem udělala pomyslnou knižní tečku za jednou z mých oblíbených rodin z historických romancí.

Naštěstí toho Julia Quinn napsala víc (třeba i Bridgerton epilogy a prequel), takže materiálu na další čtení od ní mě čeká ještě hodně. Také se moc těším, co s tím vším provede seriál .

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia

Luccinda
29.12.2022 3 z 5

Série Bridgertonovi po osmi dílech dospěla ke svému konci. Svého příběhu se konečně dočkal i Gregory, poslední ze sourozenců Bridgertonových, a i když to byla opět příjemná a milá oddechovka, bohužel mám pocit, že autorce už zkrátka došel dech. Stejně jako v několika předchozích dílech, i tady jsem měla pocit, že autorka recykluje motivy, co už dříve použila, takže nic nového opravdu nečekejte.

A ani postavy už nejsou tak zajímavé jako dřív. Gregory byl s tím svým pojetím lásky strašně otravnej a větu “Miluju tě” zopakoval v průběhu knihy tolikrát, že už mi v polovině lezl pěkně na nervy. Lucy mi zas přišla nevýrazná, jako by ji autorka poskládala ze všech svých předchozích ženských hrdinek.

Před svatbou byl za mě bohužel jedním z nejslabších dílů. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ho mohla přečíst v tomhle krásném novém vydání, a moc se těším i na knihu Šťastně až do smrti, která vyjde v polovině příštího roku a prozradí nám, co se v rodinách sourozenců Bridgertonových dělo dál.

clarkens
20.12.2022 4 z 5

Ta zápletka na konci byla nečekaná, ale nějak mi to nesedelo do celého příběhu. Jinak fajn oddychovka

Medasek
14.12.2022 3 z 5

Kniha mě nebavila tolik jako předchozí. Bohužel Gregory mi moc nesedl. Jeho partnerka nebyla na tom o nic lépe. Jsem ráda však za jejich šťastný konec.

LenaWirus
14.12.2022 3 z 5

K mladším sourozencům Bridgertonových už nemám takový vztah jako k těm starším. Příběh Gregoryho se mi celkově líbil více než Hyacint, ačkoliv jejího Garetha jsem si zalíbila. Gregory nebyl tak zajímavý, připadal mi místy jako ještě dítě, ale celkově mě to bavilo. Škoda zase urychleného konce, ocenila bych větší rozepsání. Škoda že série končí, pokračovala byl dál.

Lutzinka
08.12.2022 4 z 5

Gregory nám zakončuje sourozeneckou honbu za pravou láskou.

Jako vždy knížka na jedno odpoledne, kde co čekáte, to dostanete.
Za mě je tohle jeden z těch lepších dílů série.

Stejně mě ale prostě nejvíc baví ty vztahy sourozenců mezi sebou navzájem a jejich skvělou matkou, která pro ně všechny chce ten pohádkový konec.

petrzel
21.09.2022 5 z 5

Krásně napsaná kniha.

Sarka14
23.08.2022 4 z 5

Závěrečný díl nebyl vůbec špatný. Dějové zajímavý a místy i nečekaný a napínavý. Pořád je to taková oddychovka na léto. Ale celá série se překvapivě dobře čte a až na pár věcí, které mi ve stylu psaní a hlavně vyjadřování vadily, je to vlastně docela milé čtení.

janka2000
18.04.2022 4 z 5

Poslední díl Bridgentonových vypráví o Gregorymu. Nejmladší bratr a syn ještě nenašel svůj smysl života, avšak u svých sourozenců viděl, že pravá láska lidem cestu ukáže. A on věří na pravou lásku. Když pak má pocit, že se konečně zamiloval, zjistí, že to s tou láskou není tak jednoduché. Někdy se člověk zamiluje na první pohled, ale láska nevydrží, jindy láska přichází pomalu a je silná na věky.
Hezké bylo loučení s touto rodinou.

Aaron Lewis
13.02.2022 5 z 5

To bylo krásné! A ten konec:). Devět dětí. Haha. Moc hezký závěr. A teda, taky to bylo napínavé, vůbec mě to nenapadlo, nic z toho… a bože, Gregory… tomu se říká tedy láska. Škoda že Bridgertonů nebylo 9. Takhle to končí. Mohla by o nich autorka ještě psát. Prostě dohromady. Moc hezké to bylo. Až jsem překvapená, jak mě to bavilo.

Eillen
28.01.2022 3 z 5

Tak jo, celá série je za mnou. Je to typ knížek, které si normálně čtu jen v létě na dovolené. Obecně tu červenou knihovnu moc nemusím, ale autorka umí skvěle popsat prostředí a dobu, které mám ráda. Líbilo se mi, jak si vyhrála s Brdgertonovic klanem. S každým dílem jsou sourozenci starší a i jejich vývoj je znát. Stále v sobě mají něco nezodpovědného z mládí, ale každý svým způsobem nějak dospěje.
Celkově tedy za mě průměr. U čtení jsem si odpočala a to považuji za hlavní. Ke knihám se asi vracet nebudu, ale autorce v budoucnu asi dám šanci a až zase budu potřebovat vypnout, zkusím nějakou z dalších jejích sérií.

Damonka12
23.07.2021 5 z 5

Dokonalost. Do této série jsem se zamilovala. Určitě ji nečtu naposled.

TerkaJK
05.04.2021 4 z 5

Začátek mě navnadil s otázkou: O koho se jednalo v prologu...

Pěkné čtení a pěkný závěr této romantické série.
Gregory byl beznadějný romantik. Dojalo mě s jakou nespoutanosti a odvahou hájil ženu, kterou miloval.

Jass
29.03.2021 3 z 5

K tomuhle dílu asi jen krátce, podrobný komentář už jsem napsala na Goodreads a na téhle knize upřímně není nic tak zajímavého, abych všechny ty detaily psala znovu. Tahle kniha je nudná, ale alespoň není problematická. (Respektive není problematická do takové míry jako "Poznáš to z polibků" nebo nedejbože "Vévoda a já", je tam jeden motiv se kterým jsem měla trochu problém, ale nakonec to bylo v celku opodstatněné.) Na zápletce tohodle dílu mi vůbec nezáleželo (nicméně uznávám, že to je z větší míry osobní preference), začátek byl trochu pomalejší a konec zase přehnaně dramatický, ale to vlastně není u tohoto žánru překvapivé... Postavy byly... fajn, nicméně jsem si k nim nevytvořila žádný hlubší vztah. Celkově mě nejvíce bavil Halsey a doufám, že ho seriál pořádně využije, protože očekávat něco takového od Quinn by bylo zbytečné.
Pokud jste fanoušci série, tak bych vás snad ještě ráda upozornila na existenci druhých epilogů, které pokud vím v češtině nevyšly (některé z nich jsou celkem zbytečné, ale pár jich nabízí skutečné uzavření příběhu). A pak je tu povídka Violet Brigertonové "Violet in Bloom", která dle mého skromného názoru patří mezi to lepší, co série může nabídnout...
Celkově jsem ráda, že to mám za sebou... Přesto četby nelituji, ač by se jistě dalo sáhnout po lepší odpočinkové četbě, takhle byla funkční... K autorce už se ale asi vracet nebudu a spíš dám přednost Lise Kleypas, která má sice také smíšené výsledky, nicméně alespoň rozumí tomu, co znamená souhlas. A navíc se zajímá o období o kterém píše...

alcahanca
18.03.2021 3 z 5

Bridgetonovi poosmé. Epilog byl zábavný. K sérii jsem se dostala po zhlédnutí stejnojmenného seriálu. Nejvíc se mi líbil příběh Benedicta a Francescy. Jsem zvědavá, zda bude natočen seriál o všech sourozencích Bridgetonových. Knihy jsou romantické, odpočinkové čtení, neurazí, ale ani nic výjimečného ve svém žánru. Přesto to neberu jako ztrátu času, bylo zajímavé sledovat osudy celé rodinky.

Kory98
15.03.2021 3 z 5

Oddechová romantická kniha. Příběh o tom, jak zbabělost a vydírání může lidem zničit lásku i celý život, pokud to ovšem dovolí. Zase jeden z románů, po kterých sáhnu, když chci číst, ale nemohu u toho moc přemýšlet. Za mě je tato knížka takovým průměrem mezi stejně laděnými romány - nenadchne, ale ani neurazí.