Gilnien Gilnien komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Chtěla jsem dát původně nižší hodnocení, protože děj ze začátku až moc stál na místě. Ale druhá půlka se rozjela a osudy některých postav mě velice bavily.

03.12.2019 4 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Oproti Kraď jako umělec je toto velmi slabé. Navíc se nemůžu moc ztotožnit s hlavní myšlenkou knihy. Kdyby každý produkoval a produkoval, jen aby o něm bylo stále slyšet, jakou hodnotu by pak měly informace a počiny na internetu? Není divu, že veškerá internetová kultura upadá.

29.11.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Takhle přesně jsem si představovala Židy, kteří se vrátili z koncentračních táborů. Ne ti, které vídáme v médiích, mluví o tom, že dokázali odpustit a osvobodilo je to. Ale takoví, které to semlelo, takoví, jako Hana. Na poslední stránce jsem si i poplakala.

25.11.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tohle opravdu nebyl můj šálek čaje. Nejprve jsem četla, pak jsem doposlouchala jako audio knihu. Konec byl napínavější, než celá kniha. Symbolika mě nicméně zaujala velmi, myslím, že je to stále aktuální téma.

21.11.2019 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Některé pasáže mě nudily, ale konec byl dobrý.

19.11.2019 4 z 5

To To Stephen King

Ten konec! Podle mě opravdu smutný.

18.11.2019 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Dobrá kniha, ale nebudu úplně cílová skupina. Občas mě vadila různá klišé, kterým bych věřila, kdyby mi bylo ještě náct.

14.11.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Byla jsem velmi naštvaná koncem. Ale musela jsem uznat, že byl skvělý.

09.11.2019 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Na začátku zmatek. A na konci? na konci mi přišlo, že celý příběh je "pravdivý, vše je na svém místě, tak já to má být". :-)

05.11.2019 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Těžko hodnotit tuto knihu, zaslouží si 5 hvězdiček, ale obsah, to, o čem pojednává, je natolik hnusné, že to odmítám hodnotit. Přijde mi to až moc utrpení na jednoho člověka.

21.08.2019

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Od začátku do konce si kniha vyžádala mou celou pozornost. Nebyla jsem schopná ji přestat číst a odložit. A zanechala mě uzavřenou v mých vlastních myšlenkách.

30.07.2019 5 z 5

Kentaurovy slzy Kentaurovy slzy Rubén Darío

Moje první seznámení s hispanoamerickou literaturou. Darío je skvělý vypravěč a mistr slova. Jen mě trochu rušily nesourodé překlady zapříčiněné tím, že se na knize podílelo tolik různých překladatelů.

28.07.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Bohužel i já se ke knize dostala díky čtenářské výzvě. Styl psaní dobrý, to se přežít dalo. Ale "hlavní postava" mě neskutečně krkala a už od 10. strany jsem se musela do čtení nutit. Vážně doufám, že to není skutečný obraz společnosti, protože pokud ano, tak potěš koště.

10.07.2019 odpad!

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Na mě tu bylo moc morálky, cti, odvahy a vše působilo neskutečně pateticky- typický Foglar, kterého jsem v dětství měla tak ráda. Celou dobu jsem knize chtěla dát jen dvě hvězdy a špatné hodnocení, ale po dočtení jsem zjistila, že ve mně přeci jen zanechala trochu smutek i radost a vzpomínky na můj duben. Už jen nejsem cílovka.

09.07.2019 3 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Jsem ráda, že díky čtenářské výzvě objevuji stále nové knihy. Tato stála za to a těším se, až si přečtu pokračování.

08.07.2019 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Nedá se říct, že by se mi kniha nelíbila, ale neměla jsem nutkání ji brát do ruky každý den, netěšila jsem se na další dobrodružství Barryho. Příjemné čtení, super prostředí, vtipné momenty, ale nevím, zda budu chtít číst další pokračování.

16.06.2019 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Moje první seznámení se Zeměplochou. Byl to velký, několikaletý rest a nakonec jsem se ke knize dostala díky čtenářské výzvě. Nemůžu se ale zcela rozhodnout, jestli mě kniha spíš nadchla, nebo zklamala. Příběh mi přišel nijaký a čekala jsem asi víc od takového omílaného autora. ALE totálně mě dostala vyjadřovací schopnost a celkově sloh a stylistika. Z velké části díky za to překladateli, ale všechny ty "hlody" v knize poukazují samozřejmě na skvělého spisovatele. Jestli se ale pustím do dalších knih, to zatím nevím.

02.05.2019 4 z 5

Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Marek Vácha

Krásné fotografie a krásné myšlenky.

18.04.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Oproti prvnímu dílu se mi tento líbil mnohem více. Ale úplně nesnáším otevřené konce a další díl v nedohlednu! :-D

18.04.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na jednu stranu se mi kniha líbila. Rozhodně se jedná o super promyšlený příběh, který přitáhne čtenáře. Co mě na knize rušilo byl výčet vymyšlených slov v pár kapitolách. Autorka to vychrlila tak rychle, že jsem skoro až do konce knihy váhala u každého cizího slova, co znamená. Některé pasáže navíc stylisticky horší, jindy zase přeskočí z rozvleklé dějové linky bez upozornění na jinou, některé pasáže vyznívají přímo našroubovaně. Nicméně se moc těším na pokračování.

09.04.2019 4 z 5