Ukaž, co děláš!

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pochodeň tvořivosti vám díky knize Kraď jako umělec již dávno plane nad hlavou, ale co dál? Austin Kleon nás nenechal na holičkách. Opět deset kapitol, opět maximální dávka povzbuzení, nakažlivého nadšení i nesmírné touhy tvořit a tvorbu sdílet s ostatními. Jen role budou lehce obráceny. Tentokrát nás Austin naučí, že velkorysost vyhrává nad géniem a že být k nalezeni a nechat ostatní, ať kradou, je cestou k cíli zvanému „známý tvůrce". Ve zkratce, jestli Kraď jako umělec nabádalo k tomu, abyste se nechali ovlivňovat díly jiných, tak Ukaž, co děláš nabádá k ovlivňování ostatních tím, že se o své dílo podělíte. Jednou provždy už budete vědět, proč sdílet, jak sdílet a s kým sdílet. Austin Kleon přesvědčí i ty, jimž vadí nutnost propagovat a prodávat sám sebe a nechtějí se zpronevěřit svým zásadám, ale přitom by rádi představili svou práci i celý proces tvoření. Je to kniha o self-promotion pro tvůrce, kteří se tak trochu stydí chlubit se vlastním peřím. Zjistíte, že nemusíte být génius, abyste mohli se světem sdílet své dílo. Poznáte, že podělit se každý den o kousek své práce je lepší, než pokoutně pracovat na svém životním díle. Objevíte svůj šuplík zajímavostí a budete o nich vyprávět dobré příběhy - ukážete všem, které by to mohlo zajímat, co děláte. Získáte cenné rady na témata jako jak se nezměnit v “lidský Spam”, jak přijímat rány a proč se zaprodat - jakkoli negativně to na první pohled může vypadat. Spolu s mnoha úspěšnými umělci minulosti i současnosti dojdete k tomu, že - jak řekl Honoré de Balzac - “Největším problémem, který musí umělec vyřešit, je jak zařídit, aby si ho všimli.” Naučíte se, že kreativita není talent, nýbrž způsob myšlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225707/ukaz-co-delas-RuX-225707.jpg 4.1182
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jan Melvil

Show Your Work!

Kniha Ukaž, co děláš!

Manifest blech

No upřímně, ani nenadchla, ani neurazila.

Gilnien
29.11.2019

Oproti Kraď jako umělec je toto velmi slabé. Navíc se nemůžu moc ztotožnit s hlavní myšlenkou knihy. Kdyby každý produkoval a produkoval, jen aby o něm bylo stále slyšet, jakou hodnotu by pak měly informace a počiny na internetu? Není divu, že veškerá internetová kultura upadá.

angloumene
11.08.2019

Vtipná, čtivá knížečka, co nabízí pár rad k tomu, jak světu představit vlastní práci. Nějaké ty rady se v Ukaž, co děláš určitě najdou, celkově se ale jedná spíš o doporučení, jak se stát zajímavým člověkem. Určitě tedy nečekejte žádné marketingové rady, jak získat víc lajků nebo followerů. Kniha se čtenáře spíš snaží ponouknout ke skromnosti a namotivovat jej k smysluplné práci.

michaela.97
04.08.2019

Další skvělá knížka od Austina. První knížka "Kraď jako umělec" se mi líbila o něco víc, ale i tak jsem se zasmála a uvědomila si pár věcí, o které se chci do budoucna více zajímat. Jsem ráda, že tvůrci jako Austin jsou a dělají, co je baví :)

Pistácie
10.05.2019

Hodně pozitivní a motivační kniha, při jejíž dočtení se cítím jako umělec :D Ne vážně, opravdu nakopne k tomu se sebrat a jít hned něco tvořit. Není nijak světoborná, nevyčtu z ní dokonalý návod na štěstí a pracovní tvořivost, ale o to tady vůbec nejde. Je plná citátů, zajímavých myšlenek a postřehů a dokáže pobavit i poučit. Je to dobrá knížka. Hodně se mi líbí grafické zpracování.

Angelo
07.10.2018

V knize jsem jako takové mnoho nového neobjevil, ale nemyslím si, že to je její záměr. Její síla tkví v souhrnu známých myšlenek na jednom místě s krátkými výstižnými popisky. Má nevšední design, je přehledná a čte se takřka sama. Kniha je plná momentů, kdy si budete klepat do čela se slovy "no jasný, to je ono".
Inspirativní čtení, doporučuji!

antonin0999
22.02.2018

Podobně jako u "Kraď jako umělec" se jedná o krátkou motivační knížku, ke které se lze vracet. Kniha je předkrmem k aktivitě. Otevře mozek novým možnostem - jestli funguje, měla by spousta lidí jmenovat autora v závěrečných (nebo úvodních) titulcích. Jestli se tak děje? Google it!

Vinca123
26.12.2017

Bomba! Motivační, pozitivní kniha, která nakopne ke kreativitě!

Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi