Ukaž, co děláš!

Pochodeň tvořivosti vám díky knize Kraď jako umělec již dávno plane nad hlavou, ale co dál? Austin Kleon nás nenechal na holičkách. Opět deset kapitol, opět maximální dávka povzbuzení, nakažlivého nadšení i nesmírné touhy tvořit a tvorbu sdílet s ostatními. Jen role budou lehce obráceny. Tentokrát nás Austin naučí, že velkorysost vyhrává nad géniem a že být k nalezeni a nechat ostatní, ať kradou, je cestou k cíli zvanému „známý tvůrce". Ve zkratce, jestli Kraď jako umělec nabádalo k tomu, abyste se nechali ovlivňovat díly jiných, tak Ukaž, co děláš nabádá k ovlivňování ostatních tím, že se o své dílo podělíte. Jednou provždy už budete vědět, proč sdílet, jak sdílet a s kým sdílet. Austin Kleon přesvědčí i ty, jimž vadí nutnost propagovat a prodávat sám sebe a nechtějí se zpronevěřit svým zásadám, ale přitom by rádi představili svou práci i celý proces tvoření. Je to kniha o self-promotion pro tvůrce, kteří se tak trochu stydí chlubit se vlastním peřím. Zjistíte, že nemusíte být génius, abyste mohli se světem sdílet své dílo. Poznáte, že podělit se každý den o kousek své práce je lepší, než pokoutně pracovat na svém životním díle. Objevíte svůj šuplík zajímavostí a budete o nich vyprávět dobré příběhy - ukážete všem, které by to mohlo zajímat, co děláte. Získáte cenné rady na témata jako jak se nezměnit v “lidský Spam”, jak přijímat rány a proč se zaprodat - jakkoli negativně to na první pohled může vypadat. Spolu s mnoha úspěšnými umělci minulosti i současnosti dojdete k tomu, že - jak řekl Honoré de Balzac - “Největším problémem, který musí umělec vyřešit, je jak zařídit, aby si ho všimli.” Naučíte se, že kreativita není talent, nýbrž způsob myšlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225707/big_ukaz-co-delas-RuX-225707.jpg 4209
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Show Your Work!

Kniha Ukaž, co děláš!

jaroiva

Po poslechu Kraď jako umělec jsem hned pokračovala touto knihou, ale ta už mě tak nenadchla. Zatímco v první knize jsou zajímavé tipy, tady už to nejsou žádné objevné myšlenky.

Ailee

Kratké a dobře namluvené s celkem zajímavým pohledem na věc.

pavel9410

Cetl jsem v originale. Je to utla knizka, kterou date klidne za dopoledne. Je to psane hodne pro “kreativce” - ja, coby introvert jsme par veci hur zkousaval (jako treba pasaz o tom jak o sobe mluvit na party), ale zpetne musim uznat, ze ty jeho rady nejsou od veci. Dost se mi libil graficky styl - proste ten mix “rucne psanych poznamek” a normalniho textu mi sedi. Dobre se to cte, i kdyz nektere veci opakuje vickrat (asi aby si to ne prilis pozorny ctenar zapamatoval). Je to takovy nesvar tech motivacnich a sebevzdelavacich knizek, kdy z toho pak mam pocit, ze ze mne nekdo dela blbce. Ale tady to bylo jeste v unosne rovine.

Tak, a ted 3 veci, ktere si chci z tehle knizky zapamatovat (snad to neni velky spoiler):
1. Je fajn byt amater, clovek se porad uci.
2. Kdyz chces, aby o tobe lidi vedeli, tak se jim taky musis ukazat. “Sedavej panenko v koute, kdyz budes hodna, najdou te” moc nefunguje. Sdilej to, co delas rad, z ceho se treba nekdo jiny muze neco naucit. Ale bacha na to, at to neprezenes. Co si mel k obedu, nebo obrazky tveho psa lidi mozna zas tak nezajimaji (nevim proc, ale vybavil se mi Flegr s jeho posty, ktere zacinaji Mily Miciku - je videt, ze nekdo si na povidani s kockou muze zalozit styl a uplne blbe to za neni). Kdyz nevis jestli neco postnout nebo ne, poloz si otazku: “Co by na to rekla mama (pripadne sef)?”
3. Rozdil mezi originalem dila a jeho kopii, jak to vnimame, nemusi byt v tom dile samotnem, ale v pribehu kolem toho.

tulipa

Tato kniha je podle mého názoru pro někoho, kdo chce tvořit, ale zároveň pro někoho, kdo je schopen využívat internet jako hlavní komunikační kanál. Mě se moc líbila. Vidím za ní spoustu kvalitně odvedené práce. Navíc je plná citátů a zajímavě graficky zpracovaná.

muchomurka
11.12.2020

Nedočteno, nedalo se. Přišlo mi to jako psaní o něčem tak abstraktním, že vlastně o ničem. Nebo nejsem dost kreativní na tohle. Nevím.

madlenka3189
04.12.2020

Jsem ráda, že jsem od knihy neměla žádná očekávání.. jinak by mě nejspíš zklamala. Původně jsem čekala nějaké konkrétní marketingové tipy, což kniha nenabízí. Naopak bych řekla, že je to skvělá motivace do tvorby! Já sama se často ocitnu na bodě mrazu a nemám vůbec důvod pokračovat v tvorbě.. a po přečtení téhle knihy se chci hned vrhnout do práce! (: Kniha se přečetla sama za 2 delší odpolední čaje a design knihy také moc potěšil (:

Manifest blech
24.04.2020

No upřímně, ani nenadchla, ani neurazila.

Gilnien
29.11.2019

Oproti Kraď jako umělec je toto velmi slabé. Navíc se nemůžu moc ztotožnit s hlavní myšlenkou knihy. Kdyby každý produkoval a produkoval, jen aby o něm bylo stále slyšet, jakou hodnotu by pak měly informace a počiny na internetu? Není divu, že veškerá internetová kultura upadá.

Faktomluva
Faktomluva