Nikdy o tom nemluv

Příběh dětství zničeného krutostí a strachem, sepsaný na základě skutečných událostí. Kathy O’Beirneová líčí v této knize svůj tragický životní příběh, poznamenaný již v raném dětství surovým otcem, který ji stejně jako její sourozence tloukl a týral, a místními chlapci, kteří ji sexuálně zneužívali. Malá Kathy, které se v silně katolickém Irsku nedostalo od jejího okolí žádné pomoci, byla v osmi letech odtržena od rodiny a uzavřena postupně v celé řadě církví řízených institucí. Později ji poslali na psychiatrii, kde prošla děsivou elektrošokovou terapií a byla vystavována krutostem ze strany lidí, kteří o ni měli pečovat. Tím ale její noční můra ještě ani zdaleka nekončila…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21592/big_nikdy-o-tom-nemluv-lYG-21592.jpg 4.4339
Literatura světová, Příběhy

Vydáno: , Jota

Don´t Ever Tell, 2004

Kniha Nikdy o tom nemluv

Nermal
30.06.2022

Souhlasím s Eduardou. Ta knížka mě tak iritovala, jak je napsaná, že jsem se nemohl soustředit na to, co čtu.

lenkaabooks
14.06.2022

Další z knih na téma prádelen Máří Magdalény, irských sirotčinců, zvěrstvech páchaných katolickou církví. Po stránce literární nic moc. Po stránce lidské se chce plakat, kolik toho bylo naloženo na jednu malou holčičku.

vladka200
17.12.2021

Silný příběh,celou knihu jsem probrečela a nechápala,že je to podle skutečné události.
Nevím,nevím,jestli se k ní ještě vrátím.Sbírám knížky podle skutečných událostí,tak zůstane doma

Ejwa
28.08.2021

.. Brečela jsem až na konci.. Až když Kathy psala všem aby ji pomohli uctit památku všech magdalenek. Opravdu důležitá knížka!

aydam
29.07.2021

Mrazivá výpověď o zvěrstvech páchaných na lidech od útlého dětství. Kathy je bojovnice.

Ophelie
27.07.2021

Tato kniha byla tedy síla! Místy opravdu dost nepříjemné čtení, velmi krutý příběh. Obdiv autorce, že šla s kůží na trh. Je až neuvěřitelné, co vše dokáže lidská duše snést, takových krutostí a zrůdností, které musela autorka zažít…

Anitram22
15.06.2021

Ke knize jsem se dostala, jak jinak, než díky hodnocení uživatelů zde na DK. Jelikož je kniha všude vyprodaná, trvalo mi celkem dlouho ji sehnat. Ale zadařilo se. Dnes jsem knihu dočetla a musím říct, že jsem z ní celkem rozladěná. Ani ne z obsahu, který by mě nějak ve velké míře děsil, i když je strašlivý, krutý a nepochopitelný, jak se někdo dokáže chovat k dospělým natož k dětem, ale nějak celkově ze stylu, jakým je kniha napsána. Ze začátku se autorka tak nějak drží plynulosti děje, ale pak je vše nějaké moc povrchně napsané a styl "hop sem, hop tam" v ději se mi už nějak nelíbil.
Nemyslím si, jak je psáno v některých komentářích, že dle knihy Kathy potkávala jen samé násilníky a psychicky vyšinuté lidi. Spíš instituce, kterými si prošla jsou pro tyto typy lidí jak dělané a ostatní prostě semelou, nebo jim jejich samotný strach nedovolí vyčnívat. A nevěřím ani tomu, že je vše vymyšlené, protože tyto hrůzné věci se opravdu děly a nejspíš v nějaké míře dějí pořád. Jen je vše hezky ututlané.
Za mě knihu určitě ANO, dávám pouze 4* jelikož děj v druhé polovině knihy, tak nějak pozvolna upadá.

Vesina
19.03.2021

Tak silný a smutný příběh .... upřímně to bylo místy tak děsivé, že jsem musela knihu odložit a psychicky si odpočinout.... neuvěřitelné, že se tohle mohlo vůbec dít, není to tak dávno....