Nikdy o tom nemluv

Příběh dětství zničeného krutostí a strachem, sepsaný na základě skutečných událostí. Kathy O’Beirneová líčí v této knize svůj tragický životní příběh, poznamenaný již v raném dětství surovým otcem, který ji stejně jako její sourozence tloukl a týral, a místními chlapci, kteří ji sexuálně zneužívali. Malá Kathy, které se v silně katolickém Irsku nedostalo od jejího okolí žádné pomoci, byla v osmi letech odtržena od rodiny a uzavřena postupně v celé řadě církví řízených institucí. Později ji poslali na psychiatrii, kde prošla děsivou elektrošokovou terapií a byla vystavována krutostem ze strany lidí, kteří o ni měli pečovat. Tím ale její noční můra ještě ani zdaleka nekončila…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21592/nikdy-o-tom-nemluv-lYG-21592.jpg 4.4297
Literatura světová, Příběhy
Vydáno, Jota

Don´t Ever Tell, 2004

Kniha Nikdy o tom nemluv

allfonsa

Opravdu děsivý příběh, když si člověk navíc uvědomí, že to není příběh z daleké minulosti, ale že v té době už po světě běhal taky ,je to ještě děsivější...Jak je vůbec možná taková lhostejnost úřadů vůči nevinným dětem!!! Velký obdiv všem, kteří si touto noční můrou museli projít ...

MarkétaI.

Neuvěřitelné. Kruté. Smutné.. Člověku se ani nechce věřit, co všechno lidé dokáží udělat jiným lidem. Myslím, že na tento příběh nezapomenu.

letadlosknihou

Objevují se informce, že autorka nemohla veškeré posané útrapy prožít na vlastní kůži. A víte co? Mě je to vcelku jedno, jestli popsala svoje vlastní hrůzné zážitky nebo jen interpretovala zážitky někoho jiného. Ať tak či tak, tyto věci se děly skutečným ženám a společnost nad tím zavírala oči. Ale ke knize: některé pasáže jsem musela přeskakovat (obzvlášť ty z dětství), protože se mi z nich dělalo až fyzicky špatně. Z autorčina vyrávění mi běhá mráz po zádech a myslím, že to je účel. Akorát mi úplně nesedl styl psaní, proto o něco méně hvězdiček.

zaneta0476

Skvělé čtení nádhera

Mruskulka

Nedokážu přesně popsat pocity, které se ve mě mísí. Snad jen jedním slovem: příšerné. Co si taková holčička musela (a nejenom ona) zažít.

St.Evelin
17.12.2019

Příběh podle skutečných událostí, podle jednoho smutného života již od dětství ????
Autorka popisuje krutost a strach, které se linou celým jejím tragickým životem. Životem, který už v dětství pokřivil agresivní otec svou tyranií a surovostí. Životem, ve kterém ji chlapci že sousedství sexuálně zneužívali. Životem, ve kterém ji již v osmi letech otec odtrhl od rodiny a milující maminky a dál na "převýchovu" k jeptiškám. V přísně katolickém Irsku Kathy prošla několika institucemi, které zaštiťovala církev, ale lásku, pochopení, pomocnou ruku zde nenašla.
Strastiplná pouť pokračovala psychiatrii, těhotenstvím v dospívání, otrockou práci v prádelně, sexuálním zneužívánįm,vězením...
Syrový příběh lidské krutosti a zvěrstva páchaného na těch nejslabších a bezbranných. Na těch, které bychom měli milovat, vychovávat, hýčkat. To vše pod záštitou bohulibé instituce, církve. A z toho je mi osobně na blití. Pro mě další střípek dokazující, že církev je prostě banda pokrytců, kteří pod záštitou charity a dobrosrdečnosti, páchají jedny z nejohavnějších zvěrstev.

Zuzanka46
10.10.2019

Velmi silný příběh, nad kterým zůstává rozum stát. Je děsivé, že kniha popisuje dobu, která nám není až tak vzdálená... Musím ale říct, že poslední dvě kapitoly jsem už nečetla, konec knihy není zrovna čtivě napsaný.

hanzmb
27.08.2019

Pokud čtenář přistoupí srdcem tak 5*. Neexistuje větší zločin, než násilí na dětech. Každá kniha, která na to upozorní je důležitá. Tenhle přístup mi ale vydržel tak 60% knihy. Pak postupně se začal zapojovat mozek a dojem z knihy šel dolů. Spousta nelogičností, zmatené přeskakování apod. Kdyby to psala sama, tak to pochopím. Tohle je ale výsledek spolupráce s novinářem! Výsledek je po řemeslné stránce zoufalý. Nejlépe je přitom zpracované rané dětství, které by si měla pamatovat nejméně. Ani se nedivím sporům, které kolem knihy vznikly.

Mikuláš a jeho přátelé
Mikuláš a jeho přátelé