Doktore, fofrem, jde o život!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

DOKTORE, FOFREM, JDE O ŽIVOT je poutavý kaleidoskop komických příběhů plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských ZVONOKOS. Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne, jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52321/big_doktore-fofrem-jde-o-zivot-udF-52321.jpg 4.2466
Série:

Irish Country 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Leda, Rozmluvy
Originální název:

An Irish Country Doctor, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (138)

Kniha Doktore, fofrem, jde o život!

Katka2382
27. září

No nebylo to špatné,ale přišlo mi že se autor až moc snažil napodobit Jamese Herriota.
Asi ho má taky rád.

mia.com
03. května

Moc hezka a mila oddechovka, hodne mi to pripomina Zverolekare od Jamese Herriota, akorat misto zviratek se leci lidi. Obcas jsem se ztracela v mnozstvi postav, ale jinak je to bezva knizka a urcite se pustim do dalsich dilu.


AndreaP.
12. února

Tato kniha mě opravdu bavila a jsem nadšená, že má tolik dílů. Hned pokračuji dalším. Příjemná oddychovka z lékařského prostředí umístěného do poklidného venkova.

ctuvnoci
23. ledna

Velmi milé, oddechové čtení. Přestože je to oddychovka, není to nic hloupého, prostě každodenní starosti venkovského obvoďáka, kterému služba zdaleka nekončí úderem konce ordinačních hodin a kterého nezajímají pouze symptomy nemoci, ale umí ke člověku přistupovat jako k osobnosti. Líbi se mi, jak se dotkne i lékařské omylnosti. Rozhodně se těším na další knihy od tohoto autora.

vsechnonebonic
11. ledna

Přečteno za 3 dny. Kniha pobavila, občas i rozesmála. Tomu, kdo má nějaké trápení, necítí se ve své kůži nebo prostě jen potřebuje četbu na rozptýlení, ji opravdu doporučuju. Jako všechny knihy od tohoto autora.

Mikanadeta
06. ledna

Knihu jsem vybrala kvůli čtenářské výzvě 2021 a nelituji. Lehké, oddechové čtení, kdy při popisu míst, lidí a různých situací vše v duchu jasně vidíte. Bavilo mne to a určitě časem přečtu i další díly.

Jajka.filip
03. ledna

Tohle bylo opravdu milé a oddechové čtení. Nic náročného. Trošku mi to připomínalo seriál Doktor Martin, když pominu, že kniha se odehrává v 60. letech.

Pavla79
31.12.2021

Velmi příjemná oddechová četba. Mohu doporučit.

1 ...