Doktore, fofrem, jde o život!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

DOKTORE, FOFREM, JDE O ŽIVOT je poutavý kaleidoskop komických příběhů plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských ZVONOKOS. Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne, jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52321/doktore-fofrem-jde-o-zivot-udF-52321.jpg 4.2367
Série

Irish Country 1.

Žánr
Literatura světová, Humor
Vydáno, Leda, Rozmluvy
Orig. název

An Irish Country Doctor, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (110)

Kniha Doktore, fofrem, jde o život!

Přidat komentář
JáŠárka
předevčírem

Úsměvná kniha o mladém lékaři, který se stane asistentem venkovského lékaře a seznamuje se se svéráznými obyvateli.

cukrovka
05. února

Příjemný příběh o svérázných lidech z irského venkova. Odpočinková četba plná životních mouder a úsměvných příhod venkovských lékařů.


burg
03. února

Výzva 2021 - při poslední řečené otázce jsem si v duchu říkal, že tuhle vesnici člověk musí milovat, i kdyby nechtěl. A to samé platí i o knize samotné - postavičky jak z poslední Horní Dolní, anglický humor suchý jak drn, prostě bomba. Díky za recepty na konci knihy a už teď vím, že to nebylo poslední shledání se svérázným Ballybucklebo!

Pavlina50
29. ledna

Celkem vtipná konfrontace mladého začínajího lékaře Barryho, který je vyškolen teorií a tyto čerstvě nabyté vědomosti je připraven bez jakéhokoliv zpochybňování a přesně podle daných pravidel uplatňovat i v praxi. Proti němu stojí svérázné a zdánlivě lajdácké léčebné metody doktora O´Reillyho, jehož základním pravidlem je „nenechat si pacienta přerůst přes hlavu“.
Barry jako nový asistent doktora O´Reillyho přes počáteční nedůvěru a pochybnosti k jeho praktikám, postupem času začíná chápat, že pod slupkou zdánlivé hrubosti a někdy až neurvalosti se skrývá velká moudrost, soucit, pochopení, dobrácká duše a velké srdce.
Doktor O´Reilly totiž nevládne jen bohatými praktickými zkušenostmi z oblasti medicínské, ale současně je taky velkým znalcem lidských charakterů a často tak pomáhá lidem i mimo ordinaci.
Barry tak postupně poznává, že v mnoha případech dokáže lidský rozum a pochopení udělat větší službu, než jakákoliv vědecká učebnicová teorie.
Je to taková klidná a oddechová záležitost, která sice nevyvolává až tak velké výbuchy smíchu, ale občasné pousmání určitě vylovit umí. Děj kolem dvou hlavních hrdinů je rozšířen o spoustu svérazných a originálních postaviček, a trochu okořeněn i náznakem milostných záležitostí mladého hrdiny. Občas se mi kniha ale zdála trochu rozvláčná, některé kapitoly příliš popisné, až nezáživné, myslím, že to knize trochu škodilo a ubíralo jí na spádu. Proto dávám takové lepší tři hvězdičky, i když k nějakému dalšímu pokračování se určitě ještě vrátím.

babystar
29. ledna

Poklidný obrázek z venkova v Severním Irsku. Děj se odehrává asi v r. 1964. To je doba, kterou si už dobře pamatuji, proto mne zarazily některé rozdíly ze života u nás a v Severním Irsku. Patricie se musela obhajovat za to, že studuje vysokou školu (kolem mne bylo už tehdy plno vysokoškolaček), Julie měla problémy s potratem (u nás byl potrat povolen, i když ho musela schvalovat komise), rodilo se doma (u nás byly domácí porody snad jen tehdy, když se nestihlo dojet do porodnice). Že u nás nebyly chudinské čtvrti, nezaměstnaní a utrápené matky osmi dětí se skvrnami na nohou od zimy a topení dřevem v krbech, je jasné. Asi jsme měly zkreslené představy o životě na "západě".

Vendulik
14. ledna

No můj šálek kávy to úplně není. u pár stranek jsem se velice pobavila. Ale je to poslední moje poslední kniha tohoto žánru. Moc mě příběh neoslovil.

Asheen
11. ledna

V prvních kapitolách jsem tu knížku dost odmítla. Jsem totiž vášnivý milovník Herriota a tohle bylo v mnoha detailech tak moc stejné, že jsem ji vůbec nechtěla číst. Nakonec jsem ale přijala jiný styl vyprávění příhod z ostrovního venkova a celkem jsem si ji užila, i když jsem se neubránila srovnávání. Příjemná kniha, těším se na další díly, ale neměla na mě ten efekt, kdy se nechci odtrhnout.

Laf
23.12.2020

Příjemná oddychovka plná humorných příhod a hlášek. Dobrá volba, pokud chcete nějakou pohodovou a nenáročnou knihu na večer :)

1