Tak padne náš svět

Tak padne náš svět

První kniha dystopické trilogie. Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace. A pak budete mrtví... Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120549/fallen-world-tak-padne-nas-svet-88u-120549.jpg 4.2215

Padlý svět (1.)

The Way We Fall (2012)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Lisa123

Nechápu, jak se mohla kniha ocitnout v obchodě Levné knihy. Pro mě úplně skvělý děj. Knihu jsem přečetla téměř najednou. Díky autorce jsem se lehce vžila do role hlavní hrdinky. Určitě knihu doporučuji !! (i druhý díl, který je možná ještě lepší :) )

BeyondHorizon

Recyklovaný nápad, který se dnes vidí všude. Průměrná četba, nic otřesného, ale ani nic úžasného. Kniha mě bavila tak, že jsem ji dočetla. Plusko má obálka, která je lepší než samotná knížka.

Gilnien

Knihu jsem přečetla na dva zátahy a těším se na druhý díl. Je pravda, že hlavní hrdinka mi k srdci moc nepřirostla (přišlo mi, že má nějakou sociální fóbii, nebo takhle prožívají všechny náctileté slečny své životy?). Děj skutečně občas nesedí, taky mi nepřišlo, že by stále odsýpal. Nic to ale nemění na tom, že jsem se celou knížku nenudila a vtáhla mě mezi řádky hned od první kapitoly. Vřele doporučuji, nejlépe někam k moři, třeba na Sicílii. :-D

Sarah11

Boží, boží, boží! Přečteno za dva dny a jediné, co momentálně potřebuji, je sáhnout po dalším díle. Sympatická, uvěřitelná (a správně sarkastická!) hlavní hrdinka i ostatní postavy (miluju Meredith), žádný zbytečně natahovaný děj, naopak, všechno hezky odsýpá a není stránka, u které byste se nudili, krátké kapitoly a nespisovná mluva je pro mě taky velkým bonusem. Je to pak celé takové uvěřitelnější, reálnější. Líbilo se mi, že většina lidí se snažila dělat něco pro záchranu ostatních, že se všichni prostě jen nezačali bezmyšlenkovitě vraždit, což bývá u podobných příběhů časté. Velké překvapení, těším se na pokračování.
PS: Kdo se taky po celou dobu čtení škrábal?

lianka 2711

Na Levné knihy jsem něco takového nečekala, kniha byla pro mě zase něčím jiným. Určitě si přečtu i další díly.

ajla5
19.11.2016

Líbil se mi střízlivý popis událostí a myšlenek. Vše je jako by popisováno s odstupem a jistou odtažitostí a přitom to ve všech a všude vře.

Misha11
26.07.2016

Obálka se mi moc líbí, zpracování je naprosto skvělé a symptomy z knížky se přenášejí do reálného života. :D
Psáno čtivou formou, která mě překvapila a je naprosto skvělá. Děj je nepředvídatelný a napínavý, těším se na další díly.

*Pájuše*
08.07.2016

Tohle téma je svým způsobem už ohrané, poněkud klišoidní a člověk má pocit, že je to pomalu převyprávěný příběh z nějakého katastrofického filmu do knižní podoby. Na druhou stranu, téma knihy je podáno neotřelým způsobem, díky deníkovým zápiskům máte pocit, že se vám do rukou dostal tajný deník vaší pra-pra-prababičky, díky níž můžete nahlédnout do jejího světa skrz její myšlenky.
Co ve mě vzbuzovalo trochu nedůvěru byl celkově průběh nemoci - škrábání, kašlání, horečka, poruchy v komunikaci, halucinace a smrt...? Možná jsem očekávala něco víc... řekněme drastičtějšího. Vzhledem k tomu, že kinematografie je plná různých katastrofických scénářů na podobná témata (a že jsem jich viděla hodně) mi dané příznaky přišly trochu nepravděpodobné.
Ani děj mezi první a druhou částí mi neseděl. Přišlo mi to strašně urychlené, neucelené... Vyskytlo se zde i několik nelogičností * SPOILER * Kaelyn má strach o Leovy rodiče, jede se za nimi podívat (to už ale vypukl virus a lidé jsou v karanténě), oba jsou naštěstí v pořádku a pracují na zahradě. Na konci knihy Kaelyn říká, že padli hned v prvním náporu virusu, přitom v té době podle autorky byly ještě v pořádku. Že by se uměli naklonovat? * KONEC SPOILERU *
Ve 4 měsících můžete sledovat, jak virus zdecimuje celý ostrov, jak lidé zapomínají na to, co je morálka, lidskost, empatie... existuje už jen "zákon džungle".
Kniha je ale zajímavá - ne v tématu, ale spíš v jeho podání. Z postav máte pocit plytkosti, někdy až jako by tam byly jen proto, aby měla autorka koho ve finále zabít. Tahle témata (epidemií, pandemií a dalších katastrofických scénářů) můžou působit ohraně, při čtení na to rychle zapomenete. MC má vskutku vypravěčský talent...

SeverusSnape
17.05.2016

Napínavé čtení

Sailien
15.03.2016

Mihla jsem se letmo v levných knihách a vzala první knihu ze zajímavým dějem, abych se tu necelou hodinku v metru nenudila a na konečné jsem litovala, proč před sebou nemám ještě alespoň dvou hodinovou cestu, protože jsem se od knížky nemohla utrhnout. Ač se jedná již téměř o klišé, co se týče tématu pandemie, děj byl napsán opravdu napínavě a dá se říci že i nevšedně. Po dvou dnech jsem si běžela koupit do knihkupectví druhý díl a čekám, zda-li bude do češtiny letos přeložen i třetí. Knížka pro mě byla velkým překvapením a mohu jen doporučit!

Edona
02.03.2016

Musím říct, že jsem trochu zklamaná. Četla už jsem mnohem lepší YA dystopie, tahle byla jedna z těch slabších. Samotný příběh není nijak extra zajímavý ani poutavý, spíše lehce předvídatelný a nudný. Postavy jsou plytké, ničím zajímavé. Styl jakým je kniha napsána a vůbec, ten jazyk, to je zkrátka slabší.
+ při čtení si budete všímat příznaků nejenom na sobě, ale i u ostatních (jakmile někdo kýchne, pomyslíte na ten vir)
- styl psaní, jazyk, příběh (neuvedení zda-li jsme v současnosti, budoucnosti..?)

LilianaFalcon
21.02.2016

Bylo to čtivé, forma vyprávění zajímavá. Ale tyhle "virové" zápletky mám radši rovnou zfilmované ;-)
Kdo to naopak vyhledává, tak se mu to nejspíš bude hodně líbit. Ehm, pokud spadá tak trochu k young adult/new adult.

Aoedann
12.02.2016

Jak se pozná dobrá knížka, kde figuruje jako záporná entita, společný nepřítel mezi nepřáteli, nemoc? Při čtení na sobě jeden pozoruje symptomy, takhle moc mě ještě kůže na zátylku a na rukou nesvědila a mám ten dojem, že jsem při čtení i párkrát pšíknul. Hurá dál!

Chimegee
04.02.2016

Docela zajímavá, ale byla jsem často zmatená.

martina5069
29.01.2016

Dočteno ....
Mě se kniha líbila moc protože miluju distopii jenom mě mrzí že druhý díl sice mám ale spisovatelka se rozhoda že tŕetí díl prostě nebude a to mě štve protože nebudu vědět jak to cele dopadlo grrrrrr.
Bylo mě líto všech těch co umřely a hlavně těch které ztratila právě Kaelyn. A sem napnutá jak to dopadne s Meredith jestli se uzdraví nebo ne :-) Doufám že ano !!!
Co mě mrzelo bylo že sem čekala víc romantiky ale třeba mě druhý díl překvapí. A poslední věc co bych chtěla ještě napsat je že sem četla komentáŕe a hodně lidem nevyhovuje kniha jakoby formou deníku nebo dopisů ale mě to bavilo a nevadio mi to protože sem sii zase zkusila přečíst něco jiného nelituju. Posudte to sami .......

adelaska
18.01.2016

Nenáročný, napínavý příběh, odlišný od ostatních dystopií, co jsem doposud přečetla. Malý ostrov, na kterým vypukne neznámá nákaza a nikdo nemůže zpět na pevninu, je zajímavým námětem.Určitě si přečtu další díl.

Atiduj
02.11.2015

Tahle kniha ve mě zanechala myšlenku že se není třeba litovat protože když se budeme litovat...tak tím ničeho nedosáhneme a pak absolutně nebudeme připraveni na horší věci jako musela snášet Kaelyn a ano...byl to jen příběh ale pro mě ne. Je to originální nápad a myšlenka co z autorky vychází. Moc se mi líbilo jak autorka dokázala napsat příběh který se může klidně odehrát v realitě a nejen v knize. A vůbec mi nevadilo že autorka byla drsná a nebála se třeba zabíjet postavy o to víc mi to připomělo realitu a realita drsná je. Snad nemám žádné špatné připomínky a pokud jo tak ani nestojí za napsání.:-D

RecycledCarrey
18.10.2015

Knihu jsem objevila v levných knihách a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Nakonec mě úplně pohltila a nechci nic víc, než jen sáhnout po dalších dílech. Kae je skvělá hlavní hrdinka - prostě normální člověk, co si myslí, že nic nezvládá, ale zvládá to bravurně. Ostatní postavy se mi taky zalíbili a celková myšlenky knihy taktéž.

LilianVanRose
14.10.2015

Kniha mne velmi nadchla. Ze začátku jsem se malinko lekla toho že to postava píše jako deník ale nebyli jsme o nic ochuzeni. Napínavý děj kdy se bojíte o postavy které Key poznala vás nenechají v klidu. Maličko ta zaláskovanost mě tam štvala. Ale nebudu nic vyčítat přeci jenom naší postavě je 16let. Knihu bych možná nechala pouze jednu mám ráda otevřené konce ale druhý díl si určitě ráda pořidím.

Véča
15.08.2015

Zakoupení knížky mě přimělo si ji hned přečíst, protože jsem se nemohla dívat, jak nečinně leží na poličce a čeká až si ji přečtu. A jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Ani nevím, co jsem od toho čekala, ale knížka mě bavila a byla jsem ráda, že čtu zase něco, co mě nutí číst pořád dál. :)
Rozhodně si zajdu do knihovny pro druhý díl, protože mě zajímá o čem je a jak to všechno dopadne. Škoda, že se nevydá i 3. díl.

Týnušxxx
02.08.2015

Knížka celkem pěkná, až na to malé love story, to mě moc nebavilo.
Upřímně si nedokážu představit, o čem by měli být další díly.

Terinka14
20.07.2015

Velmi dobrá kniha. Postavy byly reálné a měly pocity, které vás ještě utvrzovaly k tomu, že to všechno může být opravdové. Celá kniha byla opravdu propracovaná.

Sušenka1556
12.07.2015

Neuvěřitelně dokonalá kniha ,při které jsem se neustále drbala a kašlala. :D
Vážně vás příběh vtáhne do sebe a velice oceňuji ,že existuje i autor ,který nedbá na přežití všech postav.
Zítra začínám číst druhý díl!
Doporučuju!

Lenny33
08.06.2015

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za jediný den a nemohla se od ní odtrhnout. A to se mi YA knihy moc nelíbí a tahle byla dokonalá. :)
Sympatická hlavní hrdinka, hned od začátku náznaky tajemství, trochu té romantiky a hodně hodně depresivního čtení. Nesnáším tyto milostné trojúhelníky (zde spíš čtyřúhelníky), ale zde jsem opravdu zvědavá, jak se to vyvine.
Ihned jsem si musela objednat další díl. Jen mám pocit, že už moc není co řešit a bojím se, aby to nebyla jedna z těch zbytečně natahovaných sérií. Nechám se překvapit.

Na můj dotaz, kdy vyjde 3. díl mi nakladatelství odepsalo, že vydání posouvají na rok 2016. Tak snad to nejsou pouze plané řeči. :)

HančaŠ
21.05.2015

Tahle kniha se mi do rukou dostala jako dárek k narozeninám. Jsem moc ráda, že jsem ji dostala, protože příběh mě velmi zaujal. Hrozně se těším, až si přečtu další díl.
Příběh je plný emocí a vezme člověka za srdce.
Jediné, co mě na této knize trochu rozčilovalo, byly nespisovné výrazy, ale člověk je schopen je akceptovat a brát tak jak jsou, protože kniha je jakýmsi Kaelyným deníkem.

VioletRainbow
17.04.2015

Z počátku jsem byla z knížky trochu rozpačitá, očekávala jsem totiž něco jiného. Ale nakonec se mi vážně líbila. Sice žádné velké akce, ale poklidné plynutí děje mi nakonec vyhovovalo. Psaní formou deníku nebylo špatné, i když to obvykle moc nemusím. Líbila se mi nejspíš proto, že je trochu jiná než ostatní dystopické knihy. Děj totiž neprobíhá roky až staletí po tom, co zemi potkala katastrofa, ale v době, kdy zrovna probíhá. Není o boji proti systému, který se vytvořil a je špatný, ale o tom jak přežít nemoc, která se ve většině případů přežít nedá.
Je velká škoda, že neplánují vydat třetí díl, ale přečtu si ho aspoň v originále.

knihomolka01
13.04.2015

Čekala jsem příjemnou oddechovku a tu jsem dostala. Příběh mi vyhovoval a postavy byly zajímavé.

danielosbourne
16.02.2015

Spíše oddychové post-apokalyptické čtení, které je psáno velmi čtivým stylem, ale chybělo mi jakékoli souznění s postavami a celé je to takové utahané. I akční scény jsou takové mdlé. Nejsem zklamán, ale čekal jsem více.

stolbice
21.01.2015

Po delší době zase kniha, o které mám chuť něco napsat :-) I když námět celkem profláknutý, autorka se s tím poprala slušně. Virus útočí na ostrov, záhy jsou všichni izolovaní a ponechaní sami sobě. Jak se k tomu kdo postaví, toť otázka...Ze strachu, zoufalství a beznaděje se rodí různí lidé...někteří chtějí pomáhat, jiní ubližovat a většina se jen schovává a čeká, až to všechno skončí....forma vyprávění příběhu byla pro mě nejdřív trochu odpuzující. Příběhy psané jako deníky nebo dokonce dopisy mi přijdou moc popisné, neaktuální a většinou mi chybí přímá řeč. Tady to ovšem nechybělo, čte se to celkem samo a forma přítomného času tomu dodává na aktuálnosti a vtáhne do děje. Takže za mě - moc pěkná kniha i příběh, jsem zvědavá, jaké to bude mít pokračování, rozjeté je to dobře :-)

rm
05.01.2015

Nebylo to špatný, v druhé půlce se to docela rozjelo. Uvidíme, co přinese konec (četl jsem hned i druhý díl a na třetí čekám:-)