Tak padne náš svět

První kniha dystopické trilogie. Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace. A pak budete mrtví... Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120549/big_fallen-world-tak-padne-nas-svet-88u-120549.jpg 4.1258

Padlý svět 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Way We Fall, 2012

Kniha Tak padne náš svět

Kacennnka
03.11.2019

Lepší průměr. Hodně se mi líbil styl, jakým to bylo psané, ale samotná zápletka nepřinesla nic extra originálního.

chaera
07.08.2019

Apokalyptický příběh vyprávěný formou dopisů. Nápad nikterak originální, ale zpracování bylo dobré a četlo se to prakticky samo. Knihu hodnotím 3 hvězdičkami - nenadchne, ale ani neurazí. Nevím, jestli budu číst druhý díl, protože natolik mě to nezaujalo. 3/5

BlueFlameCat
20.10.2018

Kniha která mě chytla za srdce,miluji knihy s tématy apokalypsy či postapokalypsy.

Dacmo
11.10.2018

Škoda, že další díly je těžké sehnat či nejsou přeložené.

PAVEL z BRNA
18.08.2018

Tato kniha je pro mě velmi milé překvapení, neboť epidemii viděnou očima dospívající dívky, která je mírně duševně labilní, je vcelku orginální nápad. Příběh,který sleduje dozrávání mladé dívky v krizové situaci, je nejen napínavý ale dobromyslně pozitivní, neboť hlavní hrdinka neodsuzuje druhé lidi, když v ohrožení selhávají. Vyznění celé knihy je optimistické a tak jsem se rozhodl přečíst si i druhý díl.

Misa25
20.03.2018

Kniha se cetla sama, namet se mi libil a hlavni postavy mi nebyly protivne ;-)

Lisa123
15.10.2017

Nechápu, jak se mohla kniha ocitnout v obchodě Levné knihy. Pro mě úplně skvělý děj. Knihu jsem přečetla téměř najednou. Díky autorce jsem se lehce vžila do role hlavní hrdinky. Určitě knihu doporučuji !! (i druhý díl, který je možná ještě lepší :) )

BeyondHorizon
03.09.2017

Recyklovaný nápad, který se dnes vidí všude. Průměrná četba, nic otřesného, ale ani nic úžasného. Kniha mě bavila tak, že jsem ji dočetla. Plusko má obálka, která je lepší než samotná knížka.