Tak padne náš svět

Tak padne náš svět https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120549/bmid_fallen-world-tak-padne-nas-svet-88u-120549.jpg 4 270 52

Padlý svět série

První kniha dystopické trilogie. Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace. A pak budete mrtví... Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Way We Fall , 2012

martina5069
29.01.2016 4 z 5

Dočteno ....
Mě se kniha líbila moc protože miluju distopii jenom mě mrzí že druhý díl sice mám ale spisovatelka se rozhoda že tŕetí díl prostě nebude a to mě štve protože nebudu vědět jak to cele dopadlo grrrrrr.
Bylo mě líto všech těch co umřely a hlavně těch které ztratila právě Kaelyn. A sem napnutá jak to dopadne s Meredith jestli se uzdraví nebo ne :-) Doufám že ano !!!
Co mě mrzelo bylo že sem čekala víc romantiky ale třeba mě druhý díl překvapí. A poslední věc co bych chtěla ještě napsat je že sem četla komentáŕe a hodně lidem nevyhovuje kniha jakoby formou deníku nebo dopisů ale mě to bavilo a nevadio mi to protože sem sii zase zkusila přečíst něco jiného nelituju. Posudte to sami .......

adelaska
18.01.2016 4 z 5

Nenáročný, napínavý příběh, odlišný od ostatních dystopií, co jsem doposud přečetla. Malý ostrov, na kterým vypukne neznámá nákaza a nikdo nemůže zpět na pevninu, je zajímavým námětem.Určitě si přečtu další díl.

Atiduj
02.11.2015 5 z 5

Tahle kniha ve mě zanechala myšlenku že se není třeba litovat protože když se budeme litovat...tak tím ničeho nedosáhneme a pak absolutně nebudeme připraveni na horší věci jako musela snášet Kaelyn a ano...byl to jen příběh ale pro mě ne. Je to originální nápad a myšlenka co z autorky vychází. Moc se mi líbilo jak autorka dokázala napsat příběh který se může klidně odehrát v realitě a nejen v knize. A vůbec mi nevadilo že autorka byla drsná a nebála se třeba zabíjet postavy o to víc mi to připomělo realitu a realita drsná je. Snad nemám žádné špatné připomínky a pokud jo tak ani nestojí za napsání.:-D

RecycledCarrey
18.10.2015 5 z 5

Knihu jsem objevila v levných knihách a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Nakonec mě úplně pohltila a nechci nic víc, než jen sáhnout po dalších dílech. Kae je skvělá hlavní hrdinka - prostě normální člověk, co si myslí, že nic nezvládá, ale zvládá to bravurně. Ostatní postavy se mi taky zalíbili a celková myšlenky knihy taktéž.

LilianVanRose
14.10.2015 4 z 5

Kniha mne velmi nadchla. Ze začátku jsem se malinko lekla toho že to postava píše jako deník ale nebyli jsme o nic ochuzeni. Napínavý děj kdy se bojíte o postavy které Key poznala vás nenechají v klidu. Maličko ta zaláskovanost mě tam štvala. Ale nebudu nic vyčítat přeci jenom naší postavě je 16let. Knihu bych možná nechala pouze jednu mám ráda otevřené konce ale druhý díl si určitě ráda pořidím.

Véča
15.08.2015 5 z 5

Zakoupení knížky mě přimělo si ji hned přečíst, protože jsem se nemohla dívat, jak nečinně leží na poličce a čeká až si ji přečtu. A jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Ani nevím, co jsem od toho čekala, ale knížka mě bavila a byla jsem ráda, že čtu zase něco, co mě nutí číst pořád dál. :)
Rozhodně si zajdu do knihovny pro druhý díl, protože mě zajímá o čem je a jak to všechno dopadne. Škoda, že se nevydá i 3. díl.

Týnušxxx
02.08.2015 4 z 5

Knížka celkem pěkná, až na to malé love story, to mě moc nebavilo.
Upřímně si nedokážu představit, o čem by měli být další díly.

Terinka14
20.07.2015 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Postavy byly reálné a měly pocity, které vás ještě utvrzovaly k tomu, že to všechno může být opravdové. Celá kniha byla opravdu propracovaná.

Sušenka1556
12.07.2015 5 z 5

Neuvěřitelně dokonalá kniha ,při které jsem se neustále drbala a kašlala. :D
Vážně vás příběh vtáhne do sebe a velice oceňuji ,že existuje i autor ,který nedbá na přežití všech postav.
Zítra začínám číst druhý díl!
Doporučuju!

Lenny33
08.06.2015 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za jediný den a nemohla se od ní odtrhnout. A to se mi YA knihy moc nelíbí a tahle byla dokonalá. :)
Sympatická hlavní hrdinka, hned od začátku náznaky tajemství, trochu té romantiky a hodně hodně depresivního čtení. Nesnáším tyto milostné trojúhelníky (zde spíš čtyřúhelníky), ale zde jsem opravdu zvědavá, jak se to vyvine.
Ihned jsem si musela objednat další díl. Jen mám pocit, že už moc není co řešit a bojím se, aby to nebyla jedna z těch zbytečně natahovaných sérií. Nechám se překvapit.

Na můj dotaz, kdy vyjde 3. díl mi nakladatelství odepsalo, že vydání posouvají na rok 2016. Tak snad to nejsou pouze plané řeči. :)

HančaŠ
21.05.2015 5 z 5

Tahle kniha se mi do rukou dostala jako dárek k narozeninám. Jsem moc ráda, že jsem ji dostala, protože příběh mě velmi zaujal. Hrozně se těším, až si přečtu další díl.
Příběh je plný emocí a vezme člověka za srdce.
Jediné, co mě na této knize trochu rozčilovalo, byly nespisovné výrazy, ale člověk je schopen je akceptovat a brát tak jak jsou, protože kniha je jakýmsi Kaelyným deníkem.

VioletRainbow
17.04.2015 4 z 5

Z počátku jsem byla z knížky trochu rozpačitá, očekávala jsem totiž něco jiného. Ale nakonec se mi vážně líbila. Sice žádné velké akce, ale poklidné plynutí děje mi nakonec vyhovovalo. Psaní formou deníku nebylo špatné, i když to obvykle moc nemusím. Líbila se mi nejspíš proto, že je trochu jiná než ostatní dystopické knihy. Děj totiž neprobíhá roky až staletí po tom, co zemi potkala katastrofa, ale v době, kdy zrovna probíhá. Není o boji proti systému, který se vytvořil a je špatný, ale o tom jak přežít nemoc, která se ve většině případů přežít nedá.
Je velká škoda, že neplánují vydat třetí díl, ale přečtu si ho aspoň v originále.

knihomolka01
13.04.2015 4 z 5

Čekala jsem příjemnou oddechovku a tu jsem dostala. Příběh mi vyhovoval a postavy byly zajímavé.

danielosbourne
16.02.2015 3 z 5

Spíše oddychové post-apokalyptické čtení, které je psáno velmi čtivým stylem, ale chybělo mi jakékoli souznění s postavami a celé je to takové utahané. I akční scény jsou takové mdlé. Nejsem zklamán, ale čekal jsem více.

stolbice
21.01.2015 5 z 5

Po delší době zase kniha, o které mám chuť něco napsat :-) I když námět celkem profláknutý, autorka se s tím poprala slušně. Virus útočí na ostrov, záhy jsou všichni izolovaní a ponechaní sami sobě. Jak se k tomu kdo postaví, toť otázka...Ze strachu, zoufalství a beznaděje se rodí různí lidé...někteří chtějí pomáhat, jiní ubližovat a většina se jen schovává a čeká, až to všechno skončí....forma vyprávění příběhu byla pro mě nejdřív trochu odpuzující. Příběhy psané jako deníky nebo dokonce dopisy mi přijdou moc popisné, neaktuální a většinou mi chybí přímá řeč. Tady to ovšem nechybělo, čte se to celkem samo a forma přítomného času tomu dodává na aktuálnosti a vtáhne do děje. Takže za mě - moc pěkná kniha i příběh, jsem zvědavá, jaké to bude mít pokračování, rozjeté je to dobře :-)

rm
05.01.2015 4 z 5

Nebylo to špatný, v druhé půlce se to docela rozjelo. Uvidíme, co přinese konec (četl jsem hned i druhý díl a na třetí čekám:-)

Schullerka
22.12.2014 3 z 5

Začátek mě moc nebavil, čekala jsem od toho trochu víc, ale potom se to zlepšovalo a docela se těším na další díl. Většinou mám knihy psané formou deníku docela ráda, ale tady mi to nějak nesedlo. Nehledě na to, že to s tou přímou řečí, deník ani moc nebyl. Blbě se tam střídal přítomný a minulý čas a bylo to takové divné. Taky jsem moc nemusela ty nespisovné výrazy, viz. ''dývýdýčka''.

Ale příběh byl jinak fajn, postavy se taky docela povedly, ale některé věci tam byly nedotažené. Vůbec jsem nechápala, kam najednou zmizela policie a hasiči, protože hasit a zabraňovat výtržnostem se snažili jenom dobrovolníci apod.

Patří to k těm průměrnějším dystopiím, ale ne vždy se všechno povede. :)

TheB
11.12.2014 4 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila, i když jsem pořádně nevěděla co od ní očekávat. No, mile mě překvapila. Do knížky jsem se hned začetla a nechtělo se mi přestat číst. Taky že jsem jí měla za dva dny přečtenou.
Kniha je psaná formou deníku, což se mi na jednu stranu líbilo, bylo to takový osobní, mělo to svoje kouzlo. Na druhou stranu mě štvalo, že jsem se spoustu inpormací dozvídala třeba později, musela jsem si na ně prostě počkat..

Nejvíc se mi asi líbilo, že Kaelyn je taková normální holka, která neměla vždycky všechno jednoduchý a dokonalý.
No, každopádně další díl si dost pravděpodobně přečtu a už se na něj těším.

Natt S
29.08.2014 4 z 5

Líbí se mi, že je knížka psaná formou deníku což je z mého pohledu zajímavý způsob jak psát knihy. Kraťoučké kapitoly byly skvělé, nutily mě číst dál a dál a pak aniž bych se nadála byl konec. Asi to nebude ta nejlepší dystopická trilogie ze všech, ale svoje kouzlo má a já si všechny postavy hrozně oblíbila!

opfoan
04.08.2014 3 z 5

těším se na druhý díl

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dospívající mládež (young adult)

Megan Crewe
kanadská, 1980
2012  80%Tak padne náš svět
2013  81%Životy, které jsme ztratili

Kniha Tak padne náš svět je v