Tak padne náš svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha dystopické trilogie. Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace. A pak budete mrtví... Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120549/fallen-world-tak-padne-nas-svet-88u-120549.jpg 4.1242
Série

Padlý svět 1.

Žánr
Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

The Way We Fall, 2012

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Na začátku autorka plánovala pokračovat ve formě dopisů od Tak padne náš svět po Životy, které jsme ztratili, ale oba raní čtenáři a vydavatel mysleli, že dopisy jsou zbytečné a plně rozvedené scény by byly lepší, takže se v knize nakonec nachází pouze jeden dopis na začátku, ve kterém Kaelyn vysvětluje, proč už dál psát nebude. (Edona)


Pokud by trilogie měla hudebního maskota, byla by to Emily Haines. Pro každou knihu má autorka vybraný hlavní píseň a pro Tak padne náš svět by to byla Cloud Surf Off A Cliff. Na autorčiných oficiálních stránkách jsou zveřejněny i neoficiální soundtracky ke knihám. (Edona)


Trilogie se původně měla skládat pouze ze dvou knih, a to "kniha na ostrově" a "kniha na pevnině". Ale autorka si během práce na druhé knize uvědomila, že pro příběh potřebuje více prostoru, a tak ze série stala trilogie. (Edona)


Ze všech postav bylo nejtěžší pojmenovat Lea. Autorka několikrát změnila jméno, než začala psát a i poté, co jsem několik prvních kapitol. Před Leem uvažovala o Jackovi, ale to znělo jako zkratka ženského jména. (Edona)


Další možností, kterou autorka zvažovala, bylo, že virus byl vytvořen člověkem a unikl z laboratoře. (Edona)


Lokace příběhu - v Kanadě - také způsobila malý zmatek kolem prázdnin. Čtenáři mimo Kanadu si možná neuvědomí, že Díkuvzdání v Kanadě probíhá druhé pondělí v říjnu, zatímco v USA se odehrává na konci listopadu. (Edona)


Ostrov, na kterém žije Kaelyn a kde se odehrává první díl, je fiktivní. Ale jak někteří čtenáři sbírali informace, ukázalo se, že ostrov má být na pobřeží Nového Skotska a je nejvíce podobný Cape Sable Island, i když Cape Sable Island má několik roztroušených vesnic narozdíl od zhuštělého města a je dost blízko na to, aby na něj vedl most umožňující přístup z pevniny. Autorka navštívila ostrov během dovolené v Novém Skotsku, abych získala silnější pocit ohledně prostředí, ve kterém se příběh odehrává. (Edona)


Kniha po celý první rok, kdy autorka rozvíjela nápad a prováděla výzkum, neměla vymyšlený název, a tak měla všechny poznámky a složky k příběhu nadepsané jako "plague book" (kniha o epidemii). (Edona)

Štítky

pro dospívající mládež (young adult) antiutopie, dystopie

Autor a jeho další knihy

Megan Crewe
kanadská, 1980

Podobné knihy

Kniha Tak padne náš svět je v

Právě čtených4x
Přečtených319x
Čtenářské výzvě26x
Doporučených32x
Knihotéce191x
Chystám se číst223x
Chci si koupit45x
dalších seznamech5x