Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty

Strhující fantasy příběh z Čech. Chcete vědět, jak to bylo doopravdy se Smolíčkem a proč to dítě bydlelo mírnyx týrnyx uprostřed lesa s nějakým jelenem? Zajímá vás, kolika let se dožívají skřítkové měňavci ze Železných hor, nebo z jakého důvodu se o nejvýznamnější vykopávce z doby železné nikdy nepsalo v žádných novinách, ba dokonce, ani v Blesku? Tohle všechno a taky mnoho jiného, třeba o Keltech a králi Marobudovi a taky o jednom klukovi ze současného městečka Bojanov, se dočtete v nové knížce Světlany Glaserové. Honzík Hrnčíř nosí hodinky s Harry Potterem, má rád fantasy knížky a baví ho prohlížet si encyklopedie. Ale do té doby, než navštíví o prázdninách keltský skanzen, ho nenapadne, že se sám stane hrdinou úžasného příběhu. Vypraví se s Osiánovým cestovním kotlíkem do tajemné země Keltů, a dokonce zvrátí průběh jedné války a pomůže svému praprapraprapředkovi. A mezitím mimochodem právě odhalí, kdo byl doopravdy Smolíček pacholíček, kterého známe z dětských pohádek. A jak se bude líbit keltskému chlapci Aedánovi v naší době? Neumí si sice poradit s řadou věcí, jako je třeba příbor, ale naštěstí kamarádi z Honzíkovy party jsou tu pro něj a pro to, aby ono báječné dobrodružství mělo šťastný konec!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416826/big_osianuv-cestovni-kotlik-LPK-416826.jpg 4.334

Kniha Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty

kolacky
01.03.2021

Vtipné a pěkné!

tereza0148
15.02.2021

Moc pěkná knížka pro děti i dospělé. Dcera ji dostala k narozeninám a já si ji potřebovala nutně přečíst jako první. Všechny hlavní postavy v knize jsou sympatické a každá z nich má svou nezastupitelnou úlohu. Příběh jede jako po másle a o překvapení není nouze. Doporučuju! 5/5

triatlet
31.12.2020

(+ SPOILER) Honzík Hrnčíř je malý školák, podzimní prázdniny tráví u prarodičů v Železných horách. Kouzlo nedalekého archeoskanzenu v Nasavrkách poznamená i Honzíkův prázdninový program. Honzíkovi se pomocí kouzelného kotlíku podaří cestovat v čase.
Kdyby v příběhu bylo méně mluvící veverky a více z keltské každodennosti, dala by se knížka využít i didakticky.
Honzíkově sestře Vendulce jsem se nedivil, že byla zmatena.

annes
29.09.2020

Od příběhu jsme čekala trochu víc Keltů (jakože nějak víc bohy, pověsti, stvoření a tak), takže za mě takový příjemný průměr..

lucakuca
21.07.2020

Divoká divočina jejíž čas měří hodinky s Harry Potterem. Napětím se vám zvětší oční bulvy a rtíky vykouzlí obří O a nebude čas (i když ho měří hodinky s H. Potterem) se nadechnout neboť to frčí až ta staletí kolem fičí….

broskev28
20.06.2020

I já jsem (jako knihovnice) chtěla zjistit, zda by "napínavý fantasy příběh z Čech" měl šanci u našich menších čtenářů. Začátek mě moc nezaujal, poté mě překvapily zajímavé ilustrace samotné autorky (i když ne všechny mi připadaly stejně povedené). S postupujícím dějem jsem se opravdu začetla a nebyla se mnou řeč, dokud jsem knihu neodložila.
I když bych, jako známá hnidopiška, určitě našla nějaké mouchy, přesto je nehledám a skláním se před autorčinou schopností napsat zajímavý, lehce pohádkový příběh s historicky doloženými prvky; jak zmínili mnozí přede mnou, kromě zábavy tu najdete i poučení. Jen doufám, že kniha o rozsahu téměř 200 stran malé čtenáře neodradí.
Mně osobně se snad nejvíc líbily ty scény, v nichž jednotlivé postavy příběhu - druhák Honzík, jeho sestra Vendula, babička, chytrolína Kačenka i dvanáctiletý Frantík - buď viděly, anebo naopak neviděly Roryho, skřítka měňavce. A moc se mi líbí nápad mischa65: prázdninová výprava do země Keltů!

"Tak dobře," rezignovala paní Dlouhá, "dělejte co umíte, já ovšem, jako studovaná historička, nechci mít s takovým przněním dějin nic společného."

Ladygeront
31.05.2020

Knihu jsem si půjčila cíleně, protože chci vědět co čtou moji vnuci. Líbila se mi moc, stejně jako jim. A že jsem stará? Dětství a stáří má přece pohádky společné. Děti je poslouchají ( a jak rády) a čtou a staří je vyprávějí a čtou také rádi-)))).

katy238
04.05.2020

Pohádkové vyprávění o podzimních prázdninách, malém klukovi, který už není přece vůbec malý, umluveném trpaslíkovi a ztraceném kotlíku, malé i velké čtenáře zavede do dob již dávno minulých v dobrodružství, které překročí nejen celé věky, ale donutí dospělé zjistit, že být „jen“ dospělý je přece jen trochu nuda. Poutavý příběh doprovázený nádhernými ilustracemi zkrátí nejeden dlouhý večer. Odkazy na skutečné postavy dějin mohou navíc podnítit zvědavost nejen u dětí. Za mě výborné čtení s přidanou hodnotou.